Türk Gençliği Çanakkale'yi Yad Ediyor Kompozisyon Yarışması

Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek olan yarışmanın 28 Şubat olarak belirtilen son katılım tarihi de 8 Mart 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Türk Gençliği Çanakkale'yi Yad Ediyor Kompozisyon Yarışması
16 Şubat 2020 - 18:39 - Güncelleme: 16 Şubat 2020 - 23:43

Kompozisyon Yarışması
 
Çankırı Ülkü Ocakları tarafından Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl dönümünde “Türk Gençliği Çanakkale’yi Yad Ediyor” teması kapsamında kompozisyon yarışması düzenleniyor.
 
Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek olan yarışmanın 28 Şubat olarak belirtilen son katılım tarihi de 8 Mart 2020 tarihine kadar uzatıldı.
 
Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı M. Alperen Şahin yarışma hakkında:
 
“Bildiğiniz gibi bu yıl Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl dönümünü kutlayacağız. Bizler de Çankırı Ülkü Ocakları olarak Vatan Şairi Namık Kemal’in “Ecdadımızın heybeti maruf-ı cihandır, Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır” dizelerinden aldığımız ilhamla, gençliğimize tarih şuurunu aşılamak amacıyla “Türk Gençliği Çanakkale’yi Yad Ediyor” teması kapsamında böyle bir yarışma düzenlemeyi uygun gördük. Bu kapsamda yarışmamız ile ilgili şartname ve görsellerimizi hazırlayarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze başvurumuzu yaptık. Başvurumuzun onaylanması ile il merkezinde bulunan ortaokul ve liselerimize yarışmamızın afişlerini asarak öğrencilerimizin haberdar olmasını sağladık. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarımızdan da yarışma ile ilgili duyurularımızı yaptık. 28 Şubat olarak belirlediğimiz son katılım tarihini de 8 Marta kadar uzatmayı uygun gördük. Oluşturacağımız komisyon tarafından yapılacak değerlendirmeler sonrasında 1. olarak seçilecek eserin sahibine Çeyrek altın, 2. olarak seçilecek eserin sahibine gram altın, 3. olarak seçilecek eserin sahibine ise yarım gram altın hediye verilecek olup dereceye girecek eserlerin sahiplerine çeşitli miktarlarda kırtasiye çeki de takdim edilecektir.
 
Ödül töreni ile ilgili duyurumuzu programın yeri ve saati netleşince ayrıca paylaşacağız. Ben buradan ortaokul ve liseye giden tüm öğrenci kardeşlerimi yarışmamıza katılmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Kompozisyon yarışmasının katılım şartları ise şu şekilde:
 
*Kompozisyon “Çanakkale Zaferi” kapsamında yazılacaktır.

*Özgün, Türkçenin dil ve söyleyiş kurallarına uygun olacaktır.

*1200 kelimeyi geçmeyecektir.


 

Bu haber 6522 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum