Çankırı'da 4 Sınıf Karantinaya Alındı

Ayaz, ”Hastalık ikinci hafta bittiğinde birazcık daha netleşecektir. Muhakkak vakalar olacaktır. Eğitime ne olursa olsun kararlılıkla devam edeceğiz. Malum eğitimde kayıplar oluştu. Artık bundan fazlasına tahammülümüz kalmadı.” dedi.

Çankırı'da 4 Sınıf Karantinaya Alındı
13 Eylül 2021 - 22:02 - Güncelleme: 13 Eylül 2021 - 22:08
Çankırı’da 4 Sınıf Karantinaya Alındı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası programına katılan Çankırı Valisi Abdullah ayaz, “Bir buçuk yıldır kapalı olan okullar açıldı. En büyük hedefimiz bu eğitim dönemini kesintisiz bir şekilde sürdürmek. Okullarımızda alınabilecek er türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Bunun dışında bireysel olarak tedbirlere riayet etmemiz gerekmekte. Aşılamada her ne kadar mavi olsak ta hala açıklarımız var. Eksik doz olanlar muhakkak aşılarını yaptırsınlar. Bu süreci götürebilmemiz noktasında şu anda en önemli tedbir aşı. Vatandaşlarımızdan da velilerimizden de bu konuda bizlere destek olmalarını istiyoruz. Süreci yakından izliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Okulların açılmasının üzerinden bir hafta geçtiğini belirten Vali Abdullah Ayaz, ”Hastalık ikinci hafta bittiğinde birazcık daha netleşecektir. Muhakkak vakalar olacaktır. Eğitime ne olursa olsun kararlılıkla devam edeceğiz. Malum eğitimde kayıplar oluştu. Artık bundan fazlasına tahammülümüz kalmadı.” dedi.

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Vali Ayaz, ’İl Hıfzıssıhha Kurulunda aldığımız kararlar uygulamada. Aşı yaptırmayan eğitimciler Pazar günleri ve Çarşamba günleri PCR Testi yaptırmak zorunda bu işin takipçisi olacağız. Umarım aşı olmayan eğitimcilerde en kısa sürede aşı olacaklardır. Çankırı Merkez’de 4 sınıfımız vakalardan ötürü karantinaya alındı. Ama endişe edilecek bir durum söz konusu değil. Hastanemizde tedavi gören öğrencimiz bulunmamakta. 18 yaş altında da ağır vakalarımız bulunmamakta. Temennimiz o ki hiç vaka olmasın. Fakat bu bir salgın muhakkak oluyor.” diyerek tedbirlere uyulmasını istedi.

Bu haber 12803 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum