Çankırı Kadın Kooperatifi İlk Hibesini Aldı

1750 USD hibe, Çankırı’nın yöresel ürünlerinin üretimi için gerekli ekipmanların güçlendirilmesinde kullanılacak.

Çankırı Kadın Kooperatifi İlk Hibesini Aldı
11 Mayıs 2022 - 10:01 - Güncelleme: 11 Mayıs 2022 - 10:05
İlk Hibesini Aldı

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in girişimleri ile kurulan Çankırı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ilk hibe desteğini aldı.

Japonya Hükümeti ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından verilen 1750 USD hibe, Çankırı’nın yöresel ürünlerinin üretimi için gerekli ekipmanların güçlendirilmesinde kullanılacak.


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliği ile yürütülen, Japonya Hükümeti tarafından finanse edilen "İşten Sosyal Uyuma" Projesi kapsamında Çankırı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, hibe desteği alan 40 kadın kooperatifi arasında yer aldı. Ticarileşme, üretim ve satış süreçlerini güçlendirecek proje kapsamında Kooperatif, yeterli ekipman ve kadın gücü desteği ile yöresel ürünler üretim pazarı oluşturmak için faaliyetlerini yürütecek.

Proje çerçevesinde danışmanlık hizmeti de verilecek.

Bu haber 811 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • boşkanvekili
    2 hafta önce
    hakkı başkan sözünün eri beytül mala sahip çıkacaz dedi sahip çıkıyor. aaa bu arada fotodaki gözlüklü apla hakkı efendinin kız kardeşi zübeyde patatoğlu değil mi ya? neyse başkan beytül mala zahap çıkıyor. çaktırmayın kooperatif yandaşa gelir kapısı falan değil