Çankırı'ya Yapılacak 400 Yataklı Devlet Hastanesi Yeri Kısa Sürede Netleşecek

Çivitçioğlu, "Şu anda zemin etüdü yapılıyor, raporlar hazırlanıyor ve işi inşallah en kısa sürede neticelendireceğiz. Şunu herkes bilsin ki Çankırı’ya en yakın zamanda 400 yataklı bir Devlet Hastanesi yapılacak.” dedi.

Çankırı'ya Yapılacak 400 Yataklı Devlet Hastanesi Yeri Kısa Sürede Netleşecek
04 Ocak 2021 - 10:04

Netleşecek

Çankırı Devlet Hastanesi hakkında sorulan soruya Salim Çivitcioğlu şu şekilde cevap verdi:

“Hastane yeri konusunda en son Ankara yolu üzerindeki noktadan bahsetmiştik. Oradaki zemin çalışmalarında çıkan problem ve Covid-19 dolayısıyla yoğunluğu o tarafa vermemiz neticesinde süreç biraz sarktı. Buradan çıkan sonuç zeminin hastane için uygun olmadığı yönündeydi.

2 hafta önce Sağlık Bakanlığı’mızdan gelen teknik ekiple birlikte Kırkevler’deki Özel İdare’nin olduğu nokta değerlendirildi, Yapraklı yolundaki Cezaevi ile Çevreyolu arasındaki yer değerlendirildi, Jandarma Komutanlığı’nın olduğu nokta değerlendirildi, Belediye Asfalt Plenti şantiyesinin olduğu alan değerlendirildi, bir de Fidanlık’tan İçyenice yoluna döndüğümüzde yolun sağ tarafında kalan 65-70 dönümü Milli Emlak’a, 220-230 dönümü de Özel İdare’ye ait alan içerisinde bir çalışma yapılıyor.

Şu anda zemin etüdü yapılıyor, raporlar hazırlanıyor ve işi inşallah en kısa sürede neticelendireceğiz. Şunu herkes bilsin ki Çankırı’ya en yakın zamanda 400 yataklı bir Devlet Hastanesi yapılacak.” İfadelerine yer verdi.

Çivitcioğlu “Eski Hükümet Konağı’nın, (Eski SGK) Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün, Koç Market ve Simit Sarayı’nın Olduğu Binalarının Tümümüm Yıkılacağını Söyledi”

Uzun zamandır gündemde olan eski Valilik binasının ve çevresindeki yapıların yıkılıp yerine “Kent Meydanı” yapılması projesi hakkındaki soruyu cevaplayan Salim Çivitcioğlu, “Müze güçlendirme çalışmaları dahilinde arka tarafına 58 adet fore kazık çakıldı, oradaki çalışmalar bizim aldığımız yatırımla bitirildi ve on onbeş gün içinde teslim edilecek. Bunun ardından da eski Hükümet Konağı’nın yıkılarak yerine  altta 2 katlı otopark üstüne ise müzenin yanındaki objelerin fanuslar içinde sergilenebileceği bir Kültür Park yapmayı, ayrıca Kültür Müdürlüğümüzün olduğu bina da ekonomik ömrünü tamamlamış bir bina olduğundan, biz bunu da yıkıp meydan şeklinde halkımıza kazandırmayı düşünüyoruz.” şeklinde cevap verdi.


Bu haber 4551 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Alper ince
    2 hafta önce
    Otoparkı filan biraz geniş yapılsın. Araba park edecek yer bulamıyoruz. Bide bazı bölümler Çankırı da yok. Endoskobi, kolonoskobi, anjiyo, ultrason gibi teknolojiler daha hızlı olsun.