Çankırı'ya Yapılacak 400 Yataklı Hastane Yapım İhalesine Çıktı

Toplam inşaat alanı 81.786,01 m2 olan betonarme B-Z-5 Katlı Hastane Binası inşaatı yer teslimi yapılarak, sözleşme imzalar altına alınarak işe başlanacaktır.

Çankırı'ya Yapılacak 400 Yataklı Hastane Yapım İhalesine Çıktı
21 Şubat 2023 - 11:31 - Güncelleme: 22 Şubat 2023 - 22:22
Son Dakika Sıcak Gelişme

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları, “Kamu İhale Bülteni Yapım İşleri ihaleler ile ilgili olarak Çankırı’ya yapılacak 400 yataklı Devlet Hastanesi işinin başlayacağını duyurdu.

Toplam inşaat alanı 81.786,01 m2 olan betonarme B-Z-5 Katlı Hastane Binası inşaatı yer teslimi yapılıp, sözleşmeler imza altına alınarak işe başlanacaktır.


İlimizde yapılacak olan 400 yatak kapasiteli ve tam donanımlı hastane yapım ihalesi; 27.03.2023 Pazartesi günü saat 10:00 gerçekleşecektir. 400 Yataklı Yeni Devlet Hastenemizin bir an önce yapılması, halkın hizmetine sunulması için çok yazıp, çizerek özel haberlerimize yer vermiştik. 
İlimiz için hayırlı olsun, şifa dolu günlere vesile olsun. İnşallah.


Çankırı'da yapılması planlanan 400 yataklı Devlet Hastane için ihale süreci başladı.

Çankırı Merkez'de yapılması program takvimine alınan 400 yatak kapasiteli hastane için ihale ilanına çıkıldı.

Yaklaşık 81 bin 786 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan hastane binası bodrum, zemin ve 5 kattan ibaret olacak. İhale tamamlandıktan sonra bin gün içerisinde tamamlanması hedeflenen hastane binası için 27 Mart tarihinde Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü'nde binasında ihale toplantısı yapılacak.

Yapılacak olan ihale ile ilgili açıklamada bulunan AK Parti Çankırı İl Başkanı Av.Abdulkadir Çelik, "Ülkemiz genelinde sağlık yatırımları kapsamında şehir hastaneleri ve bir çok sağlık hizmetlerinin ücretsiz hale gelmesi ile birlikte şehrimizde de 400 yatak kapasiteli yeni bir hastane binası ile hemşehrilerimize daha iyi şartlarda hizmet etmek için yapmış olduğumuz çalışmaların son aşamasına geldik. Yapılacak olan bina, mevcut hastanemizin yan kısmında bulunan İl Jandarma Komutanlığı arazisi üzerine inşa edilecek. 27 Mart tarihinde Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü'nde yapılacak olan ihalenin ülkemize, şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'ya, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum." İfadelerine yer verdi.

Çankırı Merkez 400 yataklı Devlet Hastanesi yapımı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. Maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
Bu haber 17746 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • İsmail İnan
  1 yıl önce
  Maalesef yer seçimi tüm kamu binalarının yapıldığı gibi yine yanlış tercih neden yanlışta ısrar ediliyor anlaşılır gibi değil üniversitenin yapıldığı yer valilik ve diğer kamu binalarının yapıldığı yerler yanlış tercih olduğu şehrimizin büyümesine hiç katkısı olmadığından anlaşılmalıdır. Çünki bu tür kamu kurumlarının çevresine işyeri yerleşim binaları yapılarak şehrin büyümesine katkı yapar. Ama ilimizdeki kamu binaları yapılırken dağbaşı yol ve çay kenarları tercih edilerek şehrin gelişmesine katkısı olmamış ve adrese dayalı nüfus sayımına göre ilimizin genel nufusu üç bin kişinin üzerinde göç vererek azalmıştır.
 • Ömer Rıza
  1 yıl önce
  Hastaneden önce içindekileri değiştirin bir zahmet. Yıllarca aynı kafalar yönetiyor hastaneyi.
 • Yazık Etmeyin
  1 yıl önce
  Hem milletin parasına hem millete yazık etmeyin. 50 metre yan tarafındaki hastane kayıyor yanına yeni hastane yapıyorsunuz. Cezaevi yanında 900 dönüm arazi var. Uzun yıllar bir daha bu sorun kalmasın. Üniversite Hastanesinin de yapılabileceğini hesaplayın. Jandarma içinde yüzlerce milyon harcanacak. Şu yoklukta milletin parasına yazık değil mi?Depremler bile sizi uyandırmıyor.
 • Kadiköy
  1 yıl önce
  Beceriksiz iş bilmez liyakatsiz çıkarcı yandaş zihniyetin elinden hiç bir iş güzel bir şekilde çıkmıyor yeni yapılan hastane il zemin etüdü yapılmadığı ve bir sürü sıkıntı karın olduğu söyleniyor o yüzden liyakat sahibi insanlar yönetim de olduğunda yapılsın inşaallah.
 • 18 li
  1 yıl önce
  Kadıköy müsün, Pendik misin yoksa felaket tellalımısın sen kardeşim. Cek le, cak la sağdan soldan ve muhtemelen münafık fırıldaklardan duyduğun ve sazan gibi atlayıp saçma sapan yorumlar yazdığına göre sen Çankırılı değilsin ve hatta Çankırı'da yaşamıyorsun ya da sen de müteahhitsin. İnsanlar bir iş yapmışlar ve hatalı ve yetersiz olduğunu görmüşler ve en son kusursuzluğa yakın bir hastane yapma işine girmişlerken yok yer, yok kat, yok şekil, yok müteahhit bahaneleri yapıp duruyorsun. Bu asrın felaketi artık her şeyi değiştirecek inşallah. En kaliteli malzeme ve işçilik ve de en sıkı denetimle inşallah çok modern ve Çankırı halkına yaraşır bir hastaneye kavuşuruz. Vesselam...
 • Etkin Pişmanlık
  1 yıl önce
  5 yıl önce bütçesi ayrılmış bir projenin daha yeni ihale tarihinin ilan edilmesini başarı olarak gösterebilen Zalım'a selam olsun.
 • Deprem Bölgesi
  1 yıl önce
  Çankırı da çok riskli bir deprem bölgesidir, inşallah izolatorlü ve çok sağlam bir inşaat yapılır. Hem ihaleyi veren makam, hem belediye , hem oradaki STK lar, hem Çankırı UMKE ve halk sık-sık inşaatın özellikle temelini takip ederlerse ihaleyi alan firma sağlam bir inşaat yapma zorunluluğunu tam gönülden hisseder. Tavsiyem, eğer seçilen yer taş zemin değilse, İnşaat temel alanının temelini birkat daha aşağıya inip orayı betonla doldurup bir yıl bekledikten sonra betonlu alanın altan ve yanlardan 1 er metre kalınlığında beton bırakıp geri kalan betonları çıkarıp o kalan boşluğa temelin başlanması en ideal bir inşaattır. Unutmayın!
 • Sonradan Çankırılı
  1 yıl önce
  Yer neresi? EN OLUNMAYACAK YER. HANGİ KAMU YATIRIMI GENİŞ FERAH, KENTİ GENİŞLETECEK BİR YERE YAPILDI Kİ?
 • 18 li
  1 yıl önce
  Sen sonradan da Çankırılı olamamışsın kardeşim.Yer olarak,genişlik manzara ve ulaşım bakımından en verimli bir yer seçilmiş.En son deprem yönetmeliğine göre bir proje ile mükemmel bir hastaneye kavuşacak Çankırımız inşallah.Kalite ve kapasite olarak Çankırı'ya yakışır bir hastane yapılmasını diliyorum.Hadi kolay gelsin.Lütfen baştan adam gibi denetim ve kontrollerimizi ihmal etmeyelim.Şimdiden hayırlı olsun...
 • çankırı-18
  1 yıl önce
  Haberi nasıl okuyorsunuz anlamıyorum ki il jandarma komutanlığı arazisi üzerine inşa edilecek yazıyor yaa
 • İsa Yıldırım
  1 yıl önce
  Hayırlı olsun inşallah Çankırımıza yanlız hastanenin yeri tam olarak cezaevinin yerine olup cezavinide adliyenin yakınına olması çok iyi olurdu
 • Muammer Özdemir
  1 yıl önce
  Yer zemin aynı istikamette dört yıldır dillere destan oldu yapımı Bir bölge trafik şubesi dendi,bir yaprakli yolu üzeri dendi,şimdide jandarmanın yerine karar verilmiş inşallah uzun ömürlü olur sağından solundan bitene kadar patlamaz.Hayirli olsun ne diyelim memleket bizim
 • Airport18
  1 yıl önce
  Bu sefer düzgün bir yere yapılır inşallah. Mevcut hastane 10 senede kendini bitirdi, yazık bu millete, herkes rant derdinde,