Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

43 Günlük Grev Sendikanın Zaferi İle Sonuçlandı

Sumitomo Rubber AKO ile Petrol-İş Sendikası arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine başlayan grevde anlaşma sağlandı.

43 Günlük Grev Sendikanın Zaferi İle Sonuçlandı
10 Temmuz 2024 - 19:41 - Güncelleme: 10 Temmuz 2024 - 19:47
43 Günlük Grev Bitti

Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikası’nda grevde olan işçiler için karar açıklandı.

Sumitomo Rubber AKO ile Petrol-İş Sendikası arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine başlayan grevde anlaşma sağlandı.

Petrol İş Sendikası Genel Merkezinde dün saat 10:00’da başlayan görüşmeler bu sabah saat 06:00’da anlaşma ile tamamlandı. Saat 09:00 Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Aküyüz ve Sumitomo Rubber AKO CEO’su Toshihiko Komatsu, taraflar adına anlaşma protokolünü imzaladı.


Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu, açıklamalarda bulundu.

Topcu, “Petrol-iş Sendikası Çankırı Şubesi ile Sumitomo Lastik Fabrikası arasında Grevle devam eden Toplu iş sözleşmesi  Anlaşma sağlanarak Bagıtlanmıştır.

Sendika ile Sumitomo arasında Ocak-24 Başından beri 5 aydır devam eden Toplu iş sözleşmesinde 29 Mayıs ta Üretimin durdurulması ile başlayan Grev uygulaması 43.Gününde Sendikanın Zaferi ile sonuçlanmıştır.

Anadolunun Bozkırın da Emeğinin karşılığı için mücadele eden Petrol-iş Çankırı Şubesi üyeleri Devletin Teşvikleriyle desteklidigi 2700 kişilik bir Fabrikada üretimi ve Çarkları durdurarak, Müzakere ve Mücadelede öncü bir Sendika olduğunu, Çankırı  Özelinde Anadoluya ve Tüm Türkiye işçi Sınıfına örnek olacak bir Grevle adını Sendikal tarihe yazdırmıştır.

Petrol-iş Çankırı Şubesi Müzakereyle masada alamadığını, 43 Günlük Rekor bir Grevle Sahada Mücadele ederek, İlk 6 aylık dilim Rekor bir sözleşmeye imza atmıştır.

Kazanan Sendika, Kazanan Yarenler, Kazanan Çankırı olmuştur, İşbarışı sağlanmıştır, Kazanan Endüstriyel ilişkiler olmuştur, Artık üretmek ve daha fazla kazanmak zamanıdır.” İfadelerini kullandı.

Sözleşme detayları bugün saat 15:30 da Grev Alanında Tüm çalışanlara duyuruldu.


Petrol-iş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu, "Çalışma bugün 16:00-24:00 vardiyası ile çalışmaya başlayacaktır, o vardiyada bulunanlar normal servis saatinde duraklarda olsunlar." diye konuştu.

Halil İbrahim Topcu Petrol-iş Sendikası Çankırı Şube Başkanı

Bu haber 6253 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum