Neden Milletvekili Çivitçioğlu'nun Kayınpederine Ait Mülki Satın Aldınız?

Aynı soru Milletvekili Salim Çivitcioğlu’na sorulduğunda Çivitcioğlu; “Sayın İl Başkanımız söylemesi gerekenleri söyledi” diyerek farklı açıklama yapmadı."

Neden Milletvekili Çivitçioğlu'nun Kayınpederine Ait Mülki Satın Aldınız?
02 Ocak 2021 - 16:05

Neden?

2020 yılının son gününde basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik yapılan ve devam eden projeler hakkında bilgiler verdi.

“Parasını Veren Biziz, Yerin Kimin Olduğunun Önemi Yok, Kimsenin de Söz Söylemeye Hakkı Yok” İfadelerine Yer Verildi

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik, 2020 yılının son basın toplantısında yıl boyunca yaptıkları çalışmaları anlattılar. 

İlk soru Adalet Ve Kalkınma Partisi yeni İl Başkanlığı için. Neden başka bir yer değil de Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun kayınpederine ait eski bir yerin alındığı oldu. Soruyu Abdulkadir Çelik yanıtladı. Çelik, “18 yıldır hizmet verdiğimiz şimdiki binamızın küçük ve yetersiz olduğu için daha büyük bir yer arayışı başlatmıştık.” diye başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Müstakil bir bina aradık bulamadık, biz yapalım dedik ama şehir merkezine yakın uygun arsa bulamadık. Şu anki bulunduğumuz binamız çok küçüktü ama şehir merkezi olduğu için bu seneye kadar idare ettik. Yönetim kurulu sayılarımız 40’a çıkıyor, pandemi süreci nedeniyle daha geniş bir alanda toplantı yapmamız lazım, bunun için sürekli olarak şehir merkezinde ya da yakınında bir yer arayışı içine girdik. Aramalarımız sonunda mülkiyeti SİM Otel’e ait olan bu binayı bulduk, burası daha önce TÜGVA’nın kullanımındaydı.

Biz buraya müşteri olana kadar sayın vekilimiz Salim Çivitcioğlu’nun kayınpederine ait olduğunu bilmiyorduk. Kendisi geldi ve bize dedi ki “Siz burayı almaya kalktınız ama Çankırı’da bir dedikodu furyası var fesat odakları bu konuyu gündeme getirirler, bizi sıkıntıya düşürürsünüz, bu konuya hiç başlamayın. Konu Genel Merkez’e aksettiğinde “Parasını veren biziz, yerin kimin olduğunun bir önemi yok, kimsenin de söz söylemeye hakkı yok.” denildi.

Buranın Çankırı’nın merkezinde olduğu ve her yerden ulaşımın kolay olduğun, 8 daire üzerine 800 m2 kapalı alanı ve 500 m2 terası olan bir yer olduğu da göz önüne alındığında çok cazip bir yer olduğu daha net ortaya çıkıyor. MYK toplantımızda Genel Başkan Yardımcımız Vedat Demiröz’ün teklifi ve Grup Başkan Vekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun destekleriyle konu Sayın Cumhurbaşkanımıza iletiliyor ve Sayın Cumhurbaşkanımız “Bu da Covid bereketi Çankırı’mıza hayırlı olsun.” diyerek onaylamıştır. Biz burada gizli kapaklı bir iş yapmıyoruz tam tersine hep birlikte ve herkese açık olarak hareket ediyoruz.”

Aynı soru Milletvekili Salim Çivitcioğlu’na sorulduğunda Çivitcioğlu; “Sayın İl Başkanımız söylemesi gerekenleri söyledi” diyerek farklı açıklama yapmadı. Yeni il başkanlığının faaliyete geçme tarihi konusunda da Abdulkadir Çelik, “İnşaat ve tadilat çalışmalarının devam ettiğini, Ocak ayı içinde hizmete girmesinin planlandığını” söyledi. Çelik, yeni il başkanlığı binasının (tadilatı hariç) 1.4 milyon liraya alındığını, bu miktarın 500 bin lirasının ödendiğini kalanını da zaman içerisinde ödeneceğini söyledi.


Bu haber 4975 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • 18 li
  2 hafta önce
  Bizim milleti hiç bir düşman yenemez. Bizi bitirecek olan fitne ve fesattır bilesiniz.Neden bu mevsimde kar ya da yağmur yağmadığını merak edenler toplumun içinde bulunduğu hale bakması yeter sanırım.Hiç kimse bir başkasını beğenmiyor,çekemiyor,dedikodu,fitne ve fesat halkın arasında kol geziyor.Bir başka alışkanlığımıza dikkat çekmek istiyorum.Eskiden kurban kesildiğinde etin çoğu fakire giderdi.Kaç yıldır Kurban zamanı,dağıttıktan sonra elimde kalan iki kilo eti kıyma çektirmek için gittiğim kasaplarda,kilolarca etin kavurmalık ve kıymalık yaptırma sıralarına bakıp geri evime dönüyorum.Fakirin ve yetimin hakkı olan etleri bile kendimizden başkasına layık göremeyecek hale nasıl geldik biz böyle anlamıyorum.Kim olursa olsun bir bina satılmış ve değerinin altında ve uzun vadeli ödeme planı ile satış anlaşması yapılmış.Başka kim verir böyle binayı da haset ve kin tohumları saçıyoruz böyle.Bir an evvel kendimize gelelim. Birbirimizi sevelim ve güvenelim biraz dostlarım.Allah aşkına. Vesselam
 • Prens
  3 hafta önce
  Yeni bina tügva kullanmış en son acaba ne tadilatı yapılıyor yeni binanın?Tamam olur partiye uygun hale gelmesi gerekiyordur sormak istedim sadece kimin prensi yapıyor tadilatı ???? Bu işi kim aldı hangi PRENS aldı ? Maliyeti neydi ?? Meraktan sordum.
 • Ali Asgar
  3 hafta önce
  Kayığa binip de AK Partiye iftira atanlara.
 • Ali Asgar
  3 hafta önce
  Yazıklar olsun fetöcülerin kayığına binenlere.
 • Haydar
  3 hafta önce
  Ak parti genel merkezi demiş ya parasını biz veriyoruz kimsenin bir şey demeye Hakkı yok demiş ya bende şunu diyorum kendi cebinden mi alıyor genel Başkan yardımcısı diyorum birde şunu ekliyorum şu milletin hiç mi Hakkı yok o paralarda benim kıl tanesi kadar hakkım varsa zehir zemberek haram olsun.