Çankırı'da Vaka Hızı Yavaşlasa da, Genç Hasta Sayısı Artıyor!

7 günlük her 100 bin kişide görülen Kovid-19 güncel vaka sayılarını açıklandı. Çankırı: (394,43)

Çankırı'da Vaka Hızı Yavaşlasa da, Genç Hasta Sayısı Artıyor!
26 Nisan 2021 - 23:41
Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, kentte Covid-19 vaka artış hızının yavaşladığını ancak genç hasta sayısının arttığını bildirdi.

Gençlerimizin de çok tedbirli olmaları gereken bir süreçten geçmekteyiz. Şu anda yoğun bakımda olan 2 hastamız 37 yaşında ve serviste tedavi gören 40 yaşın altında 24 hastamız mevcut. Gençliğimize değil tedbirlere güvenelim.

Çankırı İl Salgın Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Abdullah Ayaz başkanlığında toplandı. Vali Ayaz, toplantının ardından güncel durum ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz paylaşımında, "Vaka artış hızımız yavaşladı ancak tedbirlere uymaya devam etmemiz gerekiyor. Son süreçte 65 yaş üzeri hasta sayımız azalsa da genç hasta sayımızda ciddi artış yaşıyoruz. Virüs genç-yaşlı ayırmıyor lütfen dikkatli olalım" ifadelerine yer verdi.

Ayaz, “Özellikle 50-65 yaş grubunda olan vatandaşlarımızın çok dikkatli olmalarını istiyoruz, hastalarımızın çoğunluğu bu yaş aralığında. Lütfen kalabalık, kapalı mekanlardan uzak duralım, gereksiz her türlü temastan kaçınalım.” Dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illerde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritasını yayımladı.

7 günlük her 100 bin kişide görülen Kovid-19 güncel vaka sayılarını açıklandı.

Çankırı: (394,43)

Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritamızı aşağıda görebilirsiniz. Tedbir ve kısıtlamalar etkisini daha çok gösterecek. Evimiz en güvenli kalemiz. Bir süre mücadeleyi evimizden sürdüreceğiz. Bu fedakarlığın sonu bayram olsun" dedi.
Bu haber 2565 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Dürüst Olalım
  1 hafta önce
  Yasak geliyor fabrikalar kapanmıyor 2500 kişi çalışanı olan bir fabrika tüm Çankırı ya virüsü yayar, virüslü kişi iş çıkışı bakkala uğrasa bakkaldan mahalleye yayar ,oturduğu binanın kapısından apartmana yayar. Nerde kaldı yasak o zaman.
 • İşci
  1 hafta önce
  Doğru mantıklı