İlimizde 73 bin 100 Fidan Toprakla Buluştu

Valimiz Abdullah Ayaz, “Maalesef ilimiz de dahil olmak üzere yurt genelinde ciddi sayıdaki ormanımız ve ağacımız zarar gördü." dedi.

İlimizde 73 bin 100 Fidan Toprakla Buluştu
11 Kasım 2020 - 20:04 - Güncelleme: 12 Kasım 2020 - 17:03

İlimizde 73 Bin Fidan Dikildi

Ülke genelinde eş zamanlı olarak başlatılan "Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında İlimizde 73 bin 100 fidan toprakla buluştu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11'de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleştirildi. İlimizdeki fidan dikim etkinliği kapsamında il genelinde 73 bin 100 fidan toprakla buluştu.

İl ve ilçelerimizin çeşitli yerlerinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği kapsamında İnandık köyü bölgesine yapılan fidan dikim alanındaki törene katılan Valimiz Abdullah Ayaz’a, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcısı Vekili Akın Karagöz, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, Siyasi Parti il temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte konuşan Valimiz Abdullah Ayaz, Orman yangınları ve yaşanan kayıplar açısından çok kötü bir yazı geride bıraktıklarını ifade ederek, “Maalesef ilimiz de dahil olmak üzere yurt genelinde ciddi sayıdaki ormanımız ve ağacımız zarar gördü. İnşallah bugün burada bir araya gelme vesilemizde bu kayıpların telafisi ve etkinliğin sloganında olduğu gibi geleceğe nefes olsun yeni fidanların toprakla buluşturulması. Öncelikle emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bizler buralar orman olduğunda buralarda olmayacağız belki hayatta olmayacağız ama bizden sonraki nesillere daha iyi bir mirası bırakmış olacağız. Bu konudaki gayretlerimiz de ilimiz genelinde devam edecek" şeklinde konuştu.

Valimiz Ayaz’ın konuşmasının ardından fidan dikimi yapıldı. İnandık Köyü Fidan Dikim alanına toplamda 20 bin ladin, sedir ve torbalı fidanının dikildiği belirtildi.

Bölgeye ladin, sedir fidanları dikildi


Çankırı Orman Fidanlık Müdürü Şamil Yağlıoğlu ise "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde 'Geleceğe Nefes' ağaçlandırma projesi kapsamında ülke çapında 81 il ve 922 ilçemizde fidan dikimi etkinlikleri çerçevesinde ilimiz ve 11 ilçesinde saat 11.11'de 73 bin 100 adet fidan toprakla buluşturulacaktır. Böylesine anlamlı bir günde dikilecek her fidanın gelecek nesillerimizin umut dolu yüreklerinde orman sevgisine katkıda bulunacağına inanıyor bugün fidan yarın nefes diyerek geleceğe nefes olmayı umuyoruz" ifadelerine yer verdi.Bu haber 2598 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum