'81 İl 81 Bayrak'

‘Anadolu Gönül Yolu 81 İl 81 Bayrak’ projesi çerçevesinde Türk Bayrağımızın yolculuğu 18 Mart günü Çanakkale Şehitler Abidesinde göndere çekilerek, son bulacak.

'81 İl 81 Bayrak'
02 Mart 2021 - 19:05 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 21:59
Ay Yıldızlı Bayrağımız ‘Anadolu Gönül Yolu’ Projesi Kapsamında Çankırı’dan Kırıkkale’ye Uğurlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ülkemizin 81 ilinde başlatılan ‘Anadolu Gönül Yolu 81 İl 81 Bayrak’ projesi kapsamında ay-yıldızlı Türk Bayrağımız Çankırı’dan Kırıkkale’ye törenle uğurlandı.

Valilik binası önünde gerçekleştirilen törene Valimiz Abdullah Ayaz, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Hıdır Ayçiçek, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, daire amirleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Valimiz Abdullah Ayaz’ın huzurunda şanlı Türk Bayrağımız Ankara temsilcisi tarafından Çankırı temsilcisine teslim edildi. Bayrağımız Çankırı temsilcisi tarafından Kırıkkale'ye götürülerek teslim edilecek.

Törende konuşan Valimiz Ayaz, 18 Mart’ın tarihimizin dönüm noktalarından birisi olduğunu ifade etti. “Hem büyük Çanakkale Zaferinde hem de onu takip eden Kurtuluş Savaşı, 15 Temmuz ve benzeri mücadelelerde şehadete ermiş şehitleri rahmet ve minnetle anıyorum” diyen Valimiz Ayaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “İnşallah bu güzel etkinlik gençlerimizde de Çanakkale ruhunun yeniden uyanması, farkındalığının arttırılması noktasında bir katkıda bulunur. Bizlere düşen o dönemde verilmiş mücadeleyi ve kahramanlık ruhunu yeni nesillere elimizden geldiğince aktarmaktır. Gençlerimizin günümüz şartlarında memleket için ellerinden gelen en iyisini yapmalarını sağlamak bizim görevimizdir. 1915’te binlerce şehidimiz canlarını teslim etti, on binlerce gazimiz oldu. Önümüzdeki süreçte gençlerimizden beklediğimiz; çağımızın gerektirdiği bilimde, sanatta ve benzeri alanlarda her türlü ilerlemeyi gerçekleştirerek, memleketimizi daha ileri noktalara taşımaları, memleketimizin bu günlere gelmesinde katkıda bulunanlara layık olmalarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimizin ellerinde olan şanlı Türk Bayrağımızı uğurluyoruz.”


Valimiz Abdullah Ayaz’ın konuşmasından sonra bayrak teslimi yapılarak, şanlı bayrağımız Kırıkkale’ye gönderildi. Tören, bayrak tesliminin ardından sona erdi.

‘Anadolu Gönül Yolu 81 İl 81 Bayrak’ projesi çerçevesinde Türk Bayrağımızın yolculuğu 18 Mart günü Çanakkale Şehitler Abidesinde göndere çekilerek, son bulacak.
Bu haber 1573 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum