87 Yaşındaki Kısmi Felçli Hasta'ya Zülüm Yapan Sağlık Çalışanları Cezalandırılsın

Çankırı’da acil serviste gözetim altına alınan 87 yaşındaki kısmı felçli hasta Akif Çelik, sağlık görevlilerinin müdahalesi sırasında sedyeden düşürüldü.

87 Yaşındaki Kısmi Felçli Hasta'ya Zülüm Yapan Sağlık Çalışanları Cezalandırılsın
17 Kasım 2019 - 22:12

Çankırı’da Pes Dedirten Olay!

 

‘Felçli Hastayı Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisinde Sedyeden Düşürdüler’

 

‘Hastayı Bırakıp Kaçtıkları İddia Ediliyor’

 

Çankırı’da acil serviste gözetim altına alınan 87 yaşındaki kısmı felçli hasta Akif Çelik, sağlık görevlilerinin müdahalesi sırasında sedyeden düşürüldü.

 

Çankırı Devlet Hastanesi Yetkilileri Yaşanan Olayla İlgili Açıklamalardan Neden Kaçıyor?

 

Hastalara Nankörlük Yapmayın, Yapanları da, Yapılanları da Çıkıp Açıklayın…

 

Hasta kısmi felçli. Bu arada hasta zor hareket ediyor. Sen kalk hastayı sedyeden düşür; buda yetmez gibi yaşananlardan sonra olay yerinden dışarı kaç. Pes doğrusu.

 

Evde ailesi tarafından bakımı gerçekleştirilen kısmı felçli Akif Çelik (87) yüksek ateş şikâyeti ile evinde rahatsızlanmasının ardından 112 sağlık ekipleri tarafından 16.11.2019 Cumartesi günü akşam saat 18:00 sıralarında ambulansla Çankırı Devlet Hastanesi acil servisine getirildi.  Yaşlı hasta acil servis gözetim odasında 16.11.2019 Cumartesi günü saat 23.55’te sağlık görevlileri tarafından dikkatsiz ve özensiz bir şekilde bakımı sırasında sedyeden devrilerek yere düşürüldü. Kafasını yere vuran yaşlı hastanın, kafa ve kolunda kanamalı yaralanmalar meydana geldi.

 

Hasta Akif Çelik 87 yaşında. 16.11.2019 (dün) saat 23:55 gibi yüksek ateşten hastaneye kaldırılan Akif Çelik kaldırıldığı hastanede doktorların müdahalesi sonunda hastanedeki personeller kısmi felçli Akif Çelik’i sedyeden düşürdüler. Daha sonrada hastayı orada o halde bırakıp kaçtılar.

 

Hasta Yakınlarından İlk Açıklama

 

Hasta yakınları, Akif Çelik’i yere düşürdüklerini iddia ettikleri personellerin hastayı o halde yerde bırakarak kaçtıkları iddiasında bulundu. Panikleyen görevlilerin yakınlarının tepkisinden korkup kaçtıkları ancak hastaya acil serviste olayda kusuru bulunmayan diğer personelin gelip yardım etmediği de iddialar arasında yer alıyor.

 

Hasta yakınları olarak yaşananlardan sonra bizler şikayetçi olunca; hastanedeki görevliler hasta yakınları bizleri dövecekler diyerek yalan yanlış beyanlarda bulunarak hastane polisine sığındık, bizleri hastayı niye düşürdünüz diye dövecekler diye korkudan kaçtık dedikleri ifadelerini uydurdukları söylendi. Bu arada da hastaya hastaneden hiç kimsenin müdahale etmediği de iddia edildi.

 

Bu Olanları Gazeteye Anlatmayın Dediler!

 

Hastayı yerden hasta yakınları kaldırarak sedyeye koydular. Daha sonra bir kaç yeri kanadı, kafasında yarık oluştuğu, tedbir alınmadan hastane görevlileri tarafından sedyeden düşürülen hastamız büyük hasar gördüğü halde polise şikayetçi olundu kimse gelipte ne suçlulardan ne biz hasta yakınlarından şikayetçi olduğumuz rağmen ifade almadılar.

 

Hastane Yönetimi Ve O Gün ki Görevlilerden Şikâyetçiyiz

 

Hasta yakınları olarak yaşananların peşini bırakmayacağız. Konuyu Sağlık Bakanlığına kadar bildireceğiz. Bundan kaçış yok.

 

Yere düşen hastayı yakınlarının karga tulumba kucaklayıp yeniden sedyeye almaları ise büyük bir sağlık skandalı olarak dikkat çekiyor. Böylesi bir durumda uzmanlık gerektiren müdahalenin bilinçsiz kişilerce yapılması hastanın ömür boyu felçli ve yatağa bağımlı kalmasına yetecek bir travmaya da yol açabilir.

 

Çankırı Devlet Hastanesinde yaşanan ve bir dizi sağlık skandallına dönüşen haberlerle ilgili gelişmeler hakkında kurum tarafından kamuoyuna bilgi verilmiyor. Adeta kapı- duvar anlayışına bürünen yönetim daha öncede morgda bozuk dolaba ceset konulması skandalı ile ilgili olayda ihmali bulunan kişiler hakkında ne gibi işlem yaptığını açıklamadı. Çünkü, bu kişiler, yaptıkları işin bilincinde olmalıdırlar. Her gün yüzlerce hastanın yaşamını, geleceğini onlara emanet ediyoruz. İlgililer uyarılmalı, ihmal ve kusuru olanlar hakkında gereken hukuki işlemler yapılmalı ve sonuçları kamuoyuna açıklanmalıdır.

 

Hastanede Boya Badanadan Başka Hiçbir İş Yapılmıyor, İçide Dışıda Hepimizi Yakıyor!!!

 

Çankırı İl Sağlık Müdürü Ve Çankırı Devlet Hastanesi Baştabip’ine övgü yağdıran yalakaları da buradan kınıyor, hastanede ve il müdürlüğünde yenilikler devam ediyor diyerek yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu kandıranları da Allah havale ediyoruz.

 

Bize Yaptıklarınızın Hesabını Soracağız, Fitil Fitil Burnunuzdan Getireceğiz

 

Özgürlüğümüzü Elimizden Alamayacaksınız...

 

Ailem ve çocuklarımla birlikte hasta olarak, derdimize şifa aramak için Çankırı Devlet Hastanesine gittiğimde dahi, “Aman gazeteci bak bizi zor durumda bırakma, burada resim felan çekme, gözünü seveyim fazla dolaşma gibi ifadeleri bize söyleyen hastane özel güvenlik güçlerini arkamıza, peşimize takıyorlar, ne yapıyor, ediyor diye adım adım takip ediliyoruz. Buradan da Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza, İlin Valisine, Siyasilerine sesleniyorum. Bu yaşananları bizden duyun, sonra bize kızmayın. Neden Çankırı iyi yönetilmiyor diye özel haberler yaptığımızda darılmayın. Bırakında peşimizi hastanede hastamızı bari tedavi ettirelim. Hesap sormasınıda biliriz, bedel ödettirmesinide. Nokta.

 

 

 

 


Bu haber 6286 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • vatandaş
  1 ay önce
  Çankırı'da sağlık devrimi gerekiyor. Kendi gözümle çok şeyler gördüm, ukala kendini beğenmiş bilgisiz cahil insanlar hasta bakıcısı olmuş, hemşiresi ayrı bir dert, doktoru ayrı bence lav edilmesi gerekiyor. Sayın Vali bey konuyla inşallah ilgilenir.
 • Hasta
  1 ay önce
  30 yıl önce servislerde hasta dövmeyle nam salan hastabakıcılar, ebeler vs.ler varken, günümüzde artık hasta kayıt bölümlerinde çalıştırılan ve özgüven patlaması yaşayan, bir şekilde kadroya geçmiş taşaron işçiler var. Öyle ki, işini yapmasını söylediğinizde, İstediğin yere şikayet et diyebiliyor. Bugün hastaneye gittim. Poliklinikte hanım doktor bir başına görevini yapmaya çalışıyor. Hastalar kapıya yığılmış içeriye sıra haricinde girmeye çalışıyorlar. Kan sırası için barkod almaya çalışan 200 hasta sıra bekliyor. Velhasıl-I kelam Allah çalışanlara güç, hastalara şifa versin.
 • vatandaş
  1 ay önce
  "Çankırı İl Sağlık Müdürü Ve Çankırı Devlet Hastanesi Baştabip’ine övgü yağdıran yalakaları da buradan kınıyor, hastanede ve il müdürlüğünde yenilikler devam ediyor diyerek yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu kandıranları da Allah'a havale ediyoruz." Haberinizin en doğru tespiti başkalarının dile getiremediği konu. Elinize, kaleminize, yüreğinize sağlık.
 • Arif
  2 ay önce
  Daha ne olması gerekiyor bu hastanede sayın siyasiler, bu adamlar hala koltuklarında oturacaklar mı? Bu kaçıncı skandal, kendi pis işlerine kılıf aramaktan, hastaneyle ilgilenmiyorlar, biz çalışanlar olarak bıktık bunlardan, bide sağlığın başına bunların adamını getirdiniz, boya badana diye anca göz boyuyorlar, ALLAHINIZI seviyorsanız, temizlik yapın temizlik, belediyeden olduk, bari vekillikten olmayalım.