Abartı Egzozlu Aracıyla Yaptığı Şov Pahalıya Patladı

Abartılı Egzoz İle Rahatsızlık Veren Sürücüye 6439 TL Para Cezası, Araç Trafikten Men.

Abartı Egzozlu Aracıyla Yaptığı Şov Pahalıya Patladı
11 Ocak 2024 - 14:52 - Güncelleme: 11 Ocak 2024 - 17:35
Abartılı Egzoz’a Emniyetten Geçit Yok!

Emniyet müdürlüğü Asayiş ve Trafik şube müdürlüğü ekiplerince Abartılı egzoz ile çevreye rahatsızlık veren sürücüye "2918 sayılı karayolları trafik kanununun 32/3. Maddesi" gereğince 6439 TL para cezası verilirken araç trafikten men edildi.

Abartı Egzozlu Aracıyla Yaptığı Şov Pahalıya Patladı

Çankırı’da abartı egzoz takılı otomobiliyle çevreye rahatsızlık verip sosyal medyada paylaşım yapan şahsa 6 bin 439 TL cezai işlem uygulanırken, aracı da trafikten men edildi.

Edinilen bilgiye göre, Çankırı'da abartı egzoz takılı araçla çevreye rahatsızlık veren bir şahıs, o anları da sosyal medya hesaplarından paylaştı. Asyiş Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, çevreye rahatsızlık veren sürücünün aracı Cumhuriyet Mahallesi, Adnan Menderes Caddesi üzerinde durduruldu. Ekipler tarafından şahsa Mevzuata uygun olarak yapılmadığı belgelenmeyen ve teknik değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derece gürültü çıkartacak özellikte olması gerekçesiyle 6 bin 429 TL para cezası uygulandı. Şahsın aracı da trafikten men edildi.

Şahsın aracında yapılan aramalarda ise 1 adet bıçak ele geçirildi. Araç sürücüsü hakkında ilgili kanun çerçevesinde adli işlem başlatıldı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/shorts/BYXNVnTTqS0

Bu haber 2784 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vural
    4 ay önce
    Bir sevindim ki anlatamam. 6500 değil daha caydırıcı ağır cezalar olmalı. Birde utanmadan polisten kaçmaya çalıştı, ışıklarda çevirdiler önünü. Sağa çek dediler onlardan kaçıp İsmet İnönü Okulu köşesinde polis aracı önünü kesti. Dur ihtarına uymamaktan da yazsaydılar keşke cezaa.