Abdulkadir Şahin Yeniden Başkanlığa Seçildi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çankırı Şubesi olağan genel kurulu yapıldı. Genel kurulda mevcut başkan Abdulkadir Şahin yeniden başkanlığa seçildi.

Abdulkadir Şahin Yeniden Başkanlığa Seçildi
20 Ocak 2022 - 21:44
Olağan Genel Kurul Toplantısı

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çankırı Şubesi olağan genel kurulu yapıldı. Genel kurulda mevcut başkan Abdulkadir Şahin yeniden başkanlığa seçildi.

2015 yılında ilk Genel Kurulu yapılan ve Çankırı'da ilk kez kurulan Yeşilay Çankırı Şubesi, tüzük gereği 3 yılda bir Ocak ayında yapılması gereken genel kurulu, pandemi nedeniyle İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler neticesinde ertelenmişti.

Gerçekleştirilen genel kurulda başkan seçilen Abdulkadir Şahin, yapılan faaliyetler hakkında genel kurul üyelerini bilgilendirdi.

Yeniden şube başkanlığına seçilen Şahin, “Önümüzdeki dönemde Yeşilayımızın önleyici ve eğitici faaliyetleri kapsamında okullarda, üniversitede, yurtlarda ve kamu kurum ve kuruluşlarda eğitimler vererek ve bilinçlendirici faaliyetler yapacağız. Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin tüzüğünde yapmış olduğu değişiklikle önleyici ve eğitici faaliyetleri yanında rehabilite edici çalışmalar da eklenmiş oldu. Bu kapsamda tüm illerde olduğu gibi ilimizde de YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) açılmış oldu.

YEDAM’ın Çankırımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu zamana kadar hizmetlerinden dolayı eski yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür eder, oluşan yeni yönetim kuruluna başarılar dilerim” dedi.

Genel kurulda 2018-2021 dönemlerine ait faaliyet ve denetim kurulu raporları ayrı ayrı genel kurul üyeleri tarafından ibra edildi. Gündem gereği genel kurul üyelerinden dilek ve temenniler dinlendi, fikir ve düşünceler dile getirildi.

Yeni seçilen Yeşilay Cemiyeti Çankırı Şubesi Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri şu isimlerde oluştu:

Yönetim Kurulu Başkanı: Abdulkadir Şahin,

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Muzaffer Derelli, Şevket Koç, Mehmet Bozkurt, Cemile Eskisucu

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

Veli Dinç, Ebru Çınar Karsavuran, Ethem Yenigürbüz, Ali Türk, Funda Öz Zeğerek

Denetim Kurulu Asil Üyeleri

Doğan Güney, Mehmet Şahin, Durmuş Gümüş

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri

Hasan Öztürk, Ethem Darendeli, Ragıp Çelik

Bu haber 2417 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum