Çankırı Belediyesi Ve Başkanı İle Hiçbir Çatışma Söz Konusu Değil

Gazetecilerle gezdikleri yatırımlar için yaklaşık 750 milyon lira ödenek ayrıldığını söyleyen Çivitcioğlu, “Bu rakamlara yapılacak devlet hastanesi, İl Jandarma Komutanlığı ve Karayolları 158. Şube Şefliği binaları dahil değil." dedi.

Çankırı Belediyesi Ve Başkanı İle Hiçbir Çatışma Söz Konusu Değil
01 Ocak 2022 - 10:42 - Güncelleme: 01 Ocak 2022 - 17:53
AK Parti Çankırı Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Üyesi, TBMM Türkiye-Çek Cumhuriyeti Dostluk Grubu Başkanı, Salim Çivitçioğlu ile 30 Aralık 2021 Perşembe günü saat 15:00 de Çankırı’ya yapılan, biten, bitmekte olan, yapımı devam eden ve yapılacak yatırımları yerinde inceleyerek bilgi edindik.

Çivitcioğlu ile yaptığımız röportajlarımızda Çankırı için, bizim için en önemli olan sorularımızdan birkaç tanesini soru bankası heybemizden çıkararak hiçbir şekilde çekinmeden AK Parti Çankırı Milletvekiline sorduk. Sağ olsun kendisi de sorularımızı yanıtladı.

Şahsımızı üzen tek konunun; Çankırı Belediyesi ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen beyle ile bağlarının neden kopuk olduğunu, Çankırı’da Cumhur İttifakına neden uyulmadığının altını çizerek  bu çatışmayı, sataşmayı, dedikoduyu lütfen sonlandırın, Çankırı’ya hizmet gelsin ricasında bulunduk.

Milletvekili Salim Çivitçioğlu’nun Sorumuza Yanıtı:

Çatışma Yok

Sorularımızı cevaplandıran Çivitcioğlu, “Çankırı Belediyesi ile hiçbir çatışma söz konusu değil. Şehirde bazı kardeşlerimizin söylemleri var. Bunların hiçbiriyle muhatap değiliz. Biz Çankırı’mıza kazandırılacak; her türlü eserin, her türlü katkının, her türlü hizmetin dün de bugün de yarın da hizmetkârıyız. Bunun özellikle bilinmesini istiyorum. Biz parti teşkilatımız, Sayın Valimiz, Cumhur İttifakı olarak belediye başkanımız, il başkanımızla beraber hiçbir şeyi nefis yapmaksızın Çankırı’ya ne yapılması gerekiyorsa sonuna kadar ilerlemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yukarı Çarşı Ve Esnafının Yüzünü Ne Zaman Güldüreceksiniz; Büyük Cami Etrafında Çalışmalar Olacaktı Ne Yaptınız? Diye bu sorumuzu da sorduk.

Büyük Cami etrafının büyük bir külliye haline getirilmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Çivitcioğlu “Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımızın sözüdür. ‘Hem hibe hem kredi şekliyle destek olacağız’ demişti. Bunun takipçisiyiz. Belediyemizle de paylaştık. Onlar da projeyi çalışıyor” dedi.

Çivitcioğlu’na incelemelerinde; Ak Parti İl Başkan Vekili Metin Küçükertan, İl Yönetim Kurulu üyeleri, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Merkez İl Genel Meclis Üyesi Ruhi Şeker eşlik etti.

Trafiğe Açılıyor

İlk olarak E Tipi Cezaevi altında yapımı devam eden Yapraklı yolunda incelemeler bulunan Çivitcioğlu, yolun 15 Ocak 2022 tarihinde araç trafiğine açılacağı müjdesini verdi.

Çivitcioğlu, mevcut yolun Cezaevi önünden yay çizerek gittiğini, MKE’nin köşesinden tekrar çıktığını vurgulayarak, “Şu anda Cezaevi önünden düz şeritle 2.3 kilometrelik yolu düz gitme imkanına kavuşuyoruz. MKE ve yerleşim yerlerine çıkış yollarımız da mevcut. Bu projemiz Çankırı’nın aşınma tabaka dökülen ayrışmış ilk yolu. Buraya iki tabaka döküldü. Üst tabaka deformasyona uğradığı zaman alttaki tabaka konforu ve düzeni koruyor. Bir metre altı tamamen taş. 10 bin metrekare parke taşı ile 15 bin metrekare bordür yapılarak yolumuz tamamlanacak” dedi.

Yolun maliyetinin 15 milyon lira olduğunun altını çizen Çivitcioğlu, Çankırı’ya hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Yeni Bina İnşaatı

Çivitcioğlu, Yapraklı yolu üzerinde yıkılan 100. Yıl Yetiştirme Yurdu binasının yerine inşa edilecek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü binası inşaatında da incelemelerde bulundu.

Bina inşaatının 14 milyon 608 bin liraya ihale edilerek çalışmalara başlandığının altını çizen Çivitcioğlu “Binamızın bitiş tarihi 2023. Firma yetkilileriyle görüştük. Nasip olursa burayı bir sene içinde bitirip hizmete sunacağız” ifadelerini kullandı.

Sıcak Asfalt Döküldü

Yapımı devam eden Çankırı Çevre Yolu’nun Çankırı Karatekin Üniversitesi ayrımından itibaren Kenbağ Mevkiine devam eden bölümünde incelemelerde bulunan Çivitcioğlu, yolun çift şeridine sıcak asfalt dökümü yapıldığını söyledi. Çivitcioğlu, yolun sanat yapıları tamamlanmadığı için ulaşıma açılamadığını vurgulayarak “Buranın alt kısmında Karayolları 158. Şube Şefliği asfalt plenti var. Şu anda Karayollarının Ankara yolu üzerinde bulunan 23 bin metrekarelik alanı burada 49 bin metrekarelik alanda hem asfalt plenti hem de idari binalar olarak hizmet verecek.” diye konuştu.

Yeni Hastane Alanı

İl Jandarma Komutanlığı’nın hizmet verdiği yere yapılacak 400 yataklı Çankırı Devlet Hastanesi bölgesinde de incelemeler yapan Çivitcioğlu, 2022 yılının ilk yarısında kazma vurulacağını dile getirdi.

Çivitcioğlu, Çankırı’ya şu anda 300 yataklı hastanenin hizmet verdiğini belirterek “Nasip olursa İl Jandarma Komutanlığı’nın olduğu yere 400 yataklı devlet hastanesi yapımı ile ilgili girişimler başladı. Tamamlandığında toplam 700 yataklı devlet hastanemiz Çankırı’mıza hizmet verecek. İl Jandarma Komutanlığı’nı Ankara yolu üzerindeki Karayollarının yerine taşıyoruz. Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı’nı yan yana getirerek böyle bir hizmeti Çankırı’mıza kazandıracağız.. Bakanlarımız taleplerimize hep olumlu yanıt verdi” ifadeleri ile memnuniyetini dile getirdi.

Çivitcioğlu, açılacak anjiyo ünitesinin de 2022 yılı Mart ayı içinde hizmete sunulacağını kaydetti.

Yeni Kütüphane Binası

Eski Gazi İlkokulu’nun bulunduğu alana yapılacak Çankırı İl Halk Kütüphanesi alanında gazetecilere bilgi veren Çivitcioğlu, “Uğraşlarımız neticesinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alpaslan Bey’in de geldiğinde gösterdiğimiz yere İl Halk Kütüphanesi kazandırılacak” dedi.

Proje çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Çivitcioğlu “Buranın; İl Halk Kütüphanesi fuaye salonu, konferans salonu şeklinde hizmet vermesini istiyoruz. Ağaçları korumak şartıyla bu projeyi gerçekleştireceğiz. Bunun takipçisiyiz. Projeler bitme aşamasına geldi. En kısa sürede ihalesi yapılarak, 2022 yılı sonunda Çankırılı hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak” diye konuştu.

100. Yıl Kültür Merkezi’nin çok eski bir bina olduğunu söyleyen Çivitcioğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün buraya taşınacağının altını çizerek, “Bina boşaldıktan sonra 2023’ün ilk aylarında eski binayı yıkıp park alanı şekliyle düzenlemeyi düşünüyoruz. Yıkılan Valilik binasının yerinin altına 2 kat otopark, üstünü de park olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yıkılan Valilik alanında İl Özel İdaremizin çalışması sonucu şimdilik araçlar park ediyor” şeklinde konuştu.

Sağlık Merkezi Açılıyor

Çivitcioğlu, yapımı tamamlanan, ufak-tefek iç bölmelerinde çalışmaları devam eden Taş Mescit Aile Sağlık Merkezi’nde incelemeler yaparken kısa zamanda hizmet vermeye başlayacağını belirterek şunları dile getirdi:

“AK Parti hükümetlerimizin insanın sağlığına verdiği önemin bir ayrıcalığı.

Burayla beraber ilçelerimizde 3 tane, köyümüzde de sağlık ocaklarımızı birlikte yaptık. Burası yakın zamanda tefrişi gerçekleştirilecek, 2022 yılı Nisan-Mayıs ayında hizmete geçtiğinde 25 bin vatandaşımız faydalanacak. 13 tane polikliniğimiz var. Orta Yaylakent’te Sağlık Merkezi, Ünür köyünde sağlık ocağı, Yukarıöz köyünde sağlık ocağı, Kırovacık köyünde sağlık merkezi yaptık. İlçelerimizin de devlet hastaneleriyle ilgili taleplerini takip ettik. Şabanözü’nde 20 yataklı entegre hastanemizin çatısı kapatıldı 2022’de hizmete sunulacak. Atkaracalar ilçesinde 20 yataklı devlet hastanemiz ile Orta ilçesinde 20 yataklı devlet hastanemizde çalışmalarda son noktaya gelindi. 2022’in ortalarında hizmete girecek. Halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.


Kapalı Yüzme Havuzu İnşaatı Sürüyor

Son olarak Atatürk Stadı bitişiğinde yapımı devam eden Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda incelemelerde bulunan Çivitcioğlu, 2021 yılında başlayan inşaatın 2022 yılında tamamlanacağını vurguladı.

Çivitcioğlu, “Gençlik ve Spor Bakanımızın büyük katkıları ile 48 milyon liralık yatırım aldık. Bu yatırımdan il merkezimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz hepsi faydalandı. Bunun yanında faydalanamayan bir-iki noktamız ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanımızdan sözünü aldık. Yakın zamanda imza törenlerini gerçekleştirip onları da ilçelerimizdeki sporcularımızın hizmetine sunacağız. Atkaracalar Gençlik Merkezi, Çerkeş Yüzme Havuzu, Şabanözü Gençlik Merkezi, Orta Spor Salonu yapımı için takipteyiz” dedi.

Spor tesislerini Çankırı’lı gençlerin hizmetine sunmak için ellerinden gelen ne varsa çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Çivitcioğlu, “Çankırı sporda adını duyurmaya başladı. Bizim amacımız gençlerimizin bulundukları her alanda yeteneklerine göre kendilerini geliştirmeleri, Çankırı’dan hem dünya hem bölgesel anlamda derece alan sporcuların yetişmesine zemin hazırlamak. Çankırı’mızın her noktasına hizmet edecek çalışmaları devam ettiriyoruz. Amacımız memleketimize katkı sunmak” diye konuştu.

Kara Tren Gelmez mi Ola Düdüğünü Çalmaz mı Ola?

Nostalji tutkunlarının özlemle beklediği demiryolu ile yolcu taşımacılığı Karaelmas Ekspresi yolcu tren seferleri başlayacaktı söz vermiştiniz. Seferler neden başlayamadı. Ne oldu da iptal edildi? diye sorumuzu kendilerine tekrar sorduk.

Seferlerin Ertelendiği Bilgisi Morallerimizi Bozdu…

Çankırı Gar Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada; 15 Aralık 2021 tarihinden itibaren Ankara - Çankırı - Karabük illeri arasında işletileceği bildirilen Karalemas Ekspresi Yolcu Tren seferlerinin TCDD 2. Bölge Müdürlüğünün ilgili yazısınca ikinci bir emre kadar çalıştırılmayacağı açıklandı. Üst düzey TCDD kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre; güzergahta çalıştırılmak üzere lokomotif olmadığı, personel yetersizliği ve hattın kar etmesinin mümkün olmayacağı, kimsenin 8 saatlik bir seferi tercih etmeyeceği noktasındaydı.” Düşünceleri etkili oldu ifadelerini kullanabiliriz dedi..

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik olarak,
AK Parti Çankırı Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Üyesi, TBMM Türkiye-Çek Cumhuriyeti Dostluk Grubu Başkanı, Salim Çivitçioğlu’na “Biz Bu Memleketin Hizmetkârıysak, Sizde Lütfen Çankırı’nın Çankırılıların Hizmetkârı Olun. Şahsım olarak söylüyorum; her kim olursanız olsun ben eleştirilerime, yazmaya devam edeceğim, Çankırı için, Çankırılılar için siz siyasetçilerimizi de çalıştırarak, yormaya devam edeceğimizi hatırlatarak hassasiyetimiz.” uyarısında bulunduk.


Gazetecilerle gezdikleri yatırımlar için yaklaşık 750 milyon lira ödenek ayrıldığını söyleyen Çivitcioğlu, “Bu rakamlara yapılacak devlet hastanesi, İl Jandarma Komutanlığı ve Karayolları 158. Şube Şefliği binaları dahil değil. Onlarla beraber daha büyük rakamlar oluşacak. Biz durmadan, yılmadan, yorulmadan yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu haber 4191 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Recep alptekin
    7 ay önce
    2018 den bu yana hastane yapılacak deniliyor. Vekilimiz her yıl birkaç kez kamuoyuna umut vaadediyor gaz aldığını sanıyor. Çeşitli zamanlarda yapılan açıklamalarda yer aranıyor, alternatifler değerlendiriliyor, zemin etüdü vs. vs. Geldik 2021 yılı Kasım ayına yer bulundu inşaat başlanacak dendi. 2022 yılındayız altı aya kadar İlk kazma vurulacağını söylüyor öyle mi. Bu iş tam olarak nedir Çankırının vatandaşıyla dalga geçmek mi oluyor. Altı ay kısa bir süre midir. Altı ayda hastane inşaatı bitirilip teslim edilir sayın vekil ilk kazma vurulmaz. Bunlar mensubu olunan siyasi patinin aehine yazılan olumsuzluklardır. Önleminizi alın bir vatandaş olarak uyarıyorum kamuoyu yoklaması yapın. Verilen vaadler her yıl güncellenerek gerçekleştirilmez halk fiiliyata, eyleme, kısacası hizmete bakar!!!