Sayın Vekillerimizin Dikkatine! (Özel Haber)

Sayın Vekillerimiz, “Bu başvurular sadece Aşağıpelitözü için mi yapılıyor, yoksa; Çankırı merkez için ne zaman başvurular yapılacak diye bilgi edinmek isteyen bir halk topluluğu var.

Sayın Vekillerimizin Dikkatine! (Özel Haber)
14 Eylül 2022 - 19:19
Sevgili vekillerimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu bey, Salim Çivitçioğlu bey..

Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesinin detayları belli oldu.

Konu ile ilgili olarak ilimizde vatandaşları, kamuoyunu bilgilendirebilecek birim yok. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı dahi şu an soruları, detayları tam anlamıyla cevaplandıramayacaklarını ifade ediyorlar.

2 yıl önce kurası çekilen 566 konut projesi TOKİ ne oldu? Kurada hak sahibi olanların durumu yeni projeye göre nasıl işleyecek? Projede 2019-2020 yıllarında asil hak sahibi olanların hakları nasıl devam edecek?

Projede asıl hak sahipleri (2019-2020 yıllarında bankalara paralarını yatırıp bekleyenler) detaylardan sonra Çankırı’ya yapılacak konut başvurularında, “E Devletten Aşağıpelitözü” diye bir bilgi çıkıyor. Hatta sizin basın toplantısındaki açıklamalarınıza göre; Cezaevi tarafı, Tuzlu Bağları ve Aşağıpelitözü güzergahına yapılacak konutlar için başvuruların yapılacağı söylenmişti. Halkın kafası karışık, bilgi kirliğigi ve dedikodular şimdiden konuşulmaya başladı.

Sayın Vekillerimiz, “Bu başvurular sadece Aşağıpelitözü için mi yapılıyor, yoksa; Çankırı merkez için ne zaman başvurular yapılacak diye bilgi edinmek isteyen bir halk topluluğu var. Cezaevi tarafı, MKE - Fen Lisesi arkası, Tuzlu Bağları tarafına yapılacak olan konutlar önceden kuradan çıkanlara mı tahsis edilecek?

Yani geçmiş 2019-2020 yıllarında bankalara paralarını yatırıp bekleyenler (Bankalardan paralarını çekmeyenler) kuralardan nasıl yararlanıp yeniden hak sahibi olabilmeleri, haklarının korunabilmesi için bankalara dilekçe mi verecekler veya sözlü olarak mı haklarını koruyabilecekler? Parasını çekmeyenler mağduriyet yaşayacaklar mı, yaşamayacaklar mı? Kuradan çıkanlarların hakları ölecek mi, ölmeyecek mi?

Ayrıca, Çankırı İli, Merkez İlçesi Karatekin Mahallesinde tapulu ev ve arsaları bulunan vatandaşların taşınmazları Kentsel Dönüşüme alınarak; (altını çizerek ifade etmek istiyorum) TOKİ marifetiyle yaptırılıp sahiplerine teslim edilecek diye bir bilgi paylaşımı var. Bu konuda ve yukarıdaki cevap arayan sorulara cevap verirseniz Çankırı halkı adına seviniriz. Acilen cevap bekleyen vatandaşlarımız adına bilgilerinize sunarım.


www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik Saygılarımla.

Bu haber 4710 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • tc
  2 ay önce
  Seçim yaklaştı görünmeye yalan beyanlara başladılar 3 yıldır Tokileri bekliyoruz. Paralarımız yattı kura da çıktık. O zaman neredeydiniz? Yemezler o Tokileri seçime kadar bitireceksin kardeşim. 3 yıl önceki fiyat tan haaa bizler keriz değiliz görelim hadi akppp yi.
 • R.cesur
  2 ay önce
  Seçim yaklaşıyor çıkıyorlar meydana şunu yapacağız bunu yaptık hayırlı olsun işleri güçleri yalan oy alacağız diye bunlar.
 • tc
  2 ay önce
  Ben aylarca yazıyorum kimsenin gıkı çıkmıyor, yine yazıyorum. 3 yıl önceki kura da çıkanların hakları misliyle devam edecek ve 3 yıl önceki fiyatlardan ödeme yapılmalı. Millet keriz değil. Şimdiki fiyat eski tabirle 1 trilyonu geçiyor. Eski kura da çıkanlar 200 - 250 binden devam edecek olmalı, mecburen farkını AKP ödeyecek öyle yağma yok 3 yıl önce yapacaklardı öyle bir saçmalık yok olmamalıda.
 • Tebrikler
  2 ay önce
  İlk defa tebrik ediyorum böyle bir haberin yapılmasını. Editör Mustafa bey kanayan bir yaraya parmak basmış. Evet yıllar önce kurası çekilen 566 konut projesinin akıbetini kimse bilmiyor o hak sahipleri 2 yıldır bekliyor. TOKİ yapılsın diye daha o yapılmadan başka projeler açıklandı, nasıl bir saçmalık bu konuya bir aydınlık getirilmesi lazım. Sayın vekiller sanıyorum ki 2 yıldır bekleyen hak sahipleri mağdur edilmez. İlk yapılacak konut onlara yapılmalı vatandaş 2 yıldır bekliyor.