Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Çankırılı Sporcu Ada Kanat Dünya İkincisi

Trampolin Cimnastik Tarihimizde İlk Kez Gençler Dünya Şampiyonası senkron kadınlarda gümüş madalya kazandık.

Çankırılı Sporcu Ada Kanat Dünya İkincisi
20 Kasım 2023 - 19:32 - Güncelleme: 20 Kasım 2023 - 19:35
Kanat’tan Uluslar Arası Başarı

Ada Kanat, ilk kez düzenlenen Trampolin Cimnastik Gençler Dünya Şampiyonası finali kadınlar senkronda 44.030 puanla ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Trampolin Cimnastik Tarihimizde İlk Kez Gençler Dünya Şampiyonası senkron kadınlarda gümüş madalya kazandık.

Sporcumuz Ada Kanat ve Antrenörü Berat Demir'i Tebrik Ederiz.


20.11.2023 (Bu akşam) 23:30 – 24:00 saatleri arasında İngiltere'de düzenlenen Gençler Dünya Şampiyonası'nda Trampolin Cimnastik Senkron Kadınlarda Dünya ikincisi olan Ada Kanat’ı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz önünde karşılayacağız.

16- 19 Kasım tarihleri arasında İngiltere’nin Birmingham kentinde düzenlenen Trampolin Cimnastik Gençler Dünya Şampiyonası’nda milli sporcular Tuba Bade Şahin ve Çankırılı Ada Kanat, genç kadınlar senkronda dünya ikincisi oldu.

Türkiye uluslararası alanda cimnastikte başarılar elde etmeye devam ediyor. Türkiye’nin son yıllarda atılım yaptığı olimpik branşta madalyalar bu kez İngiltere’den geldi. İlk kez düzenlenen Trampolin Cimnastik Gençler Şampiyonasına katılım sağlayan milli sporcular Tuba Bade Şahin ve Çankırılı Ada Kanat genç kadınlar senkron finalinde 44.030 puanla ikinci olarak ülkemize gümüş madalya kazandırdı.

2022 yılında İtalya’da düzenlenen Uluslararası Trampolin Cimnastik Turnuvası 13-16 yaş kadınlar senkronize finalinde gümüş madalya kazanan Çankırılı sporcumuz Ada Kanat bu kez, İngiltere’de elde ettiği gümüş madalya ile Çankırı’yı gururlandırdı.

Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile sporcu ve antrenörünü tebrik etti. Vali Taşolar paylaşımında, “Trampolin Cimnastik tarihimizde ilk kez Gençler Dünya Şampiyonası Senkron Kadınlarda gümüş madalya kazanan Çankırılı Milli Sporcumuz Ada Kanat, antrenörü Berat Demir ve tüm ekibimizi tebrik ediyorum. Gurur duyduk” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 3464 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum