Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Çankırı'da

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'i ziyaret etti. Ziyaretlerde çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Çankırı'da
09 Eylül 2023 - 00:33 - Güncelleme: 09 Eylül 2023 - 01:29
Tunç Çankırı'da

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'i ziyaret etti. Ziyaretlerde çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Çeşitli etkinlik ve ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Bakanımız Sn. Tunç, Valiliğimiz önünde karşılandı, ilimizdeki programı kapsamında ilk olarak Valimiz Sn. M. Fırat Taşolar'ı ziyaret ederek Valilik şeref defterini imzaladı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çankırı Belediyesini Ziyaret Etti

Çankırı, bu hafta ikinci bürokratını ağırladı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çankırı Belediyesini ziyaret etti. Çankırı’da bir dizi incelemelerde bulunan Bakan Tunç’u Belediye Hizmet Binası önünde Çankırı Milletvekili Pelik Yılık ile Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve ekibi karşıladı.

Başkanlık makamında devam eden görüşmelerde Başkan Esen, Çankırı’da dört yıllık süreçte yaptıkları çalışmalardan bahsetti. İstişare sonunda Bakan Yılmaz Tunç’a Çankırı’nın sembollerinden “İnandık Vazosu” hediye edildi.

Daha sonra şeref defterini imzalayan Tunç, Çankırı protokolü ile toplu fotoğraf çektirdi.

Çeşitli etkinlik ve ziyaretlerde bulunmak üzere ilimizde olan Adalet Bakanımız Sn. Yılmaz Tunç, Valimiz Sn. M. Fırat Taşolar, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve beraberindekiler ile birlikte Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı ve Çankırı Barosunu ziyaret etti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un Açıklaması

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Son dönemde öyle olaylarla karşılaşıyoruz ki birileri bu düşmanlığı körüklemeye çalışıyor.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: "Başörtüsünü anayasal güvenceye alacak değişikliği inşallah meclisimiz hayata geçirecektir"

"Son dönemde öyle olaylarla karşılaşıyoruz ki birileri bu düşmanlığı körüklemeye çalışıyor"

"İş ve yatırım ortamını güçlendirecek hukuki altyapıyı oluşturmaya devam edeceğiz"

“AK Parti 6'lı masa gibi bir masa başında kurulmuş bir parti değil"

"Milletin taleplerini iktidarda icraata dönüştürdüğümüz için bu başarıyı sağladık"

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Son dönemde öyle olaylarla karşılaşıyoruz ki birileri bu düşmanlığı körüklemeye çalışıyor. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik açısından bir suç olduğundan yargıda gerekli soruşturmaları yapılıyor. Özellikle anayasada başı açığı da başı kapalıyı da koruyacak, güvence altına alacak başörtüsünü anayasal güvenceye alacak değişikliği inşallah meclisimiz hayata geçirecektir" dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çankırı’da AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda parti teşkilatı ile bir araya gelen Tunç, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çankırı'ya yapılan yatırımlarla ilgili de bilgiler veren Tunç, yeni dönemde milletin refahını arttıracak çalışmalara imza atacaklarını söyledi. Anayasa'da ailenin korunması ve başörtüsü ile ilgili 2 maddede yapılacak düzenleme ile ilgili konuşan Tunç, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması ile gerekli düzenlemelerin yapılacağını ifade etti.

"Milletin taleplerini iktidarda icraata dönüştürdüğümüz için bu başarıyı sağladık"

AK Parti'nin bir millet hareketi olduğuna dikkat çeken Bakan Tunç, "AK Parti bir millet hareketi, milletin kurduğu bir parti. Kuruluşundan ve iktidara gelmesinden itibaren hep milletin sesine kulak verdiği için bugünlere geldi. İnşallah uzun süre devam edecek. Hep milletin hissiyatına tercüman olduğumuz için bizi desteklediler. Milletin taleplerini iktidarda icraata dönüştürdüğümüz için bu başarıyı sağladık. Millet her sandıkta Cumhurbaşkanımızı, AK Partimizi, Cumhur İttifakı'nı destekledi. Bu destek Çankırı ilimizde rekor düzeyinde oldu. Çankırı Cumhurbaşkanlığında verdiği destekle 3'üncü il oldu. Sizleri tebrik ediyorum. Oranlara baktığımızda gurur verici. Çankırı, toplamda yüzde 76,6 oy oranıyla Türkiye 3'üncüsü, Orta ilçesi yüzde 90,4, Yapraklı ilçemi 90,32'lik bir destek verdi" dedi.

"6'lı masa gibi bir masa başında kurulmuş bir parti değil"

"AK Parti'nin kuruluşuna baktığımızda bir siyaset mühendisliği olarak kurulmuş bir parti değil" ifadelerine yer veren Tunç, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın birkaç arkadaşı ile beraber, 'haydi bir parti kuralım, adını ve amblemini belirleyelim. Millete gidelim, destek alalım.

Belki iktidar oluruz' şeklinde düşünülerek, 6'lı masa gibi bir masa başında kurulmuş bir parti değil. AK Parti milletin 'ben Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakan olarak istiyorum, ülkenin başına geçsin' demesi ile kurulması sağlandı. Özellikle 90'lı yıllar boyunca allayıp pullandırarak süsledikleri parlamenter sistemin çektirdiği sıkıntılardan bunalan milletimiz, özellikle siyasi krizlerin, koalisyonların, hükümetlerin dağılmasının açtığı o ekonomik krizlerin, ekonomik krizlerin yol açtığı anarşinden, terörden ve bu olumsuzluklar içerisinde yeşeren vesayetçi anlayışın, darbeci, muhtıracı anlayıştan bunalarak çıkış yolunu İstanbul Büyük Şehir Belediyesi başkanlığında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetilemez hale getirdiği İstanbul'u 4,5 yıl gibi kısa sürede yaşanılabilir hale getiren Recep Tayyip Erdoğan'da buldu. Milletimiz 'Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'u kurtardıysa Türkiye'yi de kurtarır' dedi ve onu bir parti kurmaya zorladı" diye konuştu.

"İş ve yatırım ortamını güçlendirecek hukuki altyapıyı oluşturmaya devam edeceğiz"

Bakan Tunç, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin beş yıllık döneminin kim ne derse desin parlak bir dönem olarak geçtiğine işaret ederek, "Tabii ki ekonomideki sıkıntılarımız ve bütün küresel faktörleri de göz önüne alarak bir sıkıntımız oluştu. Ancak işte orta vadeli program açıklandı. Oradaki hedefleri hep beraber takip ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz da ayrıntılarıyla açıkladı. ve inşallah yeni dönemde milletimizin refahını artıracak hamlelere devam edeceğiz.

"İnşallah yeni dönemde milletimizin refah düzeyini arttıracak hamlelere devam edeceğiz. Yeni dönemde Adalet Bakanlığını ilgilendiren, yasama organı olarak meclisimizi ilgilendiren önemli hususlar var. Bunları hayata geçirmenin gayreti içerisinde olacağız. İş ve yatırım ortamı başlığı altında orta vadeli programda hukuki öngörülebilirliğe önem veriyoruz. Burada hukuk güvenliğine önem veriyoruz. Yatırımcının önünü görebilmesi lazım. Sık değişen mevzuatlar nedeniyle geriye dönük uygulamalar olmaması gerekiyor. Bugüne kadar buna dikkat ettik, bundan sonra daha çok dikkat ederek yatırımcılarımızın önünü görebilmeleri gayreti içerisinde olacağız. İş ve yatırım ortamını güçlendirecek hukuki altyapıyı oluşturmaya devam edeceğiz. İş dünyamızın talep ettiği birçok mevzuat düzenlemesi var. Bunların gecikmesizin hayata geçirilmesi için çalışmalara devam edeceğiz. Özellikle adli süreçlerin iş dünyamızın önünü tıkamaması noktasındaki gayretimizi sürdüreceğiz. Bunu hem yargı organlarıyla yürüteceğiz hem de yürütme organı, Adalet Bakanlığı olarak alınması gereken tedbirleri almaya devam edeceğiz. İş ve yatırım ortamında en önemli husus uyuşmazlıkların bir an önce çözüme kavuşturulması. Bu anlamda da özellikle tahkim gibi alternatif uyuşmazlık çözümlerine de ağırlık vererek iş dünyamızın hızlı uygulama taleplerini yerine getirmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"Anayasa başı açığı da başı kapalıyı da koruyacak, güvence altına alacak"

Yeni anayasa hedeflerinin devam ettiğini belirten Bakan Tunç, "Yeni anayasa hedefimiz devam ediyor. Ama öncelikli olarak bu iki madde önceki parlamenter dönemden bugünlere kaldı. İnşallah bunu hayata geçireceğiz. Bu iki maddeden birincisi başörtüye anayasal güvencedir. Bu önemli bir husus. Daha önce muhalefet kanun düzenlemesi yaparak kısmi bir çözüm önerdi. Ancak, kısmi önerme demek diğer kısma yasak getirmektir. Böyle bir durumun gündeme getirilmesinin doğru olmadığını, samimiyseniz buyurun başörtüsüne anayasal düzenlemeyi getirelim dediğimizde, Anayasa komisyonunda buna karşı gelmişlerdi. Dini inancı ibaresi gereği yazdığı için buna çok takıldılar, burada hep laikliğe aykırı yorum yapıldığı için bu ibare kondu. Burada başı açık da korunuyor, başı kapalı da korunuyor. Son dönemde öyle olaylarla karşılaşıyoruz ki birileri bu düşmanlığı körüklemeye çalışıyor. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik açısından bir suç olduğundan yargıda gerekli soruşturmaları yapılıyor. Özellikle anayasa başı açığı da başı kapalıyı da koruyacak, güvence altına alacak başörtüsüne anayasal güvence değişikliğini inşallah meclisimiz hayata geçirecektir" ifadelerini kullandı.

Ailenin korunması maddesin de de eşlerin eşit olduğunu ifade eden bir düzenleme yapılacağını ifade eden Tunç, hedeflerinin demokratik bir sivil anayasaya milleti kavuşturmak olduğunu ifade etti.

AK Parti'nin seçim beyannamesinde vadettiği tüm hususları hayata geçirmenin gayreti içerisinde olacağını vurgulayan Bakan Tunç, şunları kaydetti:

"Kabinemiz, parlamentomuz gece gündüz çalışacağız, milletimiz için çalışacağız. Milletimizin bu desteğine layık olabilmek için çalışacağız. 21 yıllık bu güvene layık olabilmek öyle kolay bir şey değil. Bu çalışmakla olur, uyumamakla olur, koşmakla olur. Bunu hep beraber teşkilatlarımızla gerçekleştireceğiz inşallah. Türkiye'yi huzurlu bir geleceğe çocuklarımızın, gençlerimizin terörden arınmış, kadına şiddetin olmadığı, kötü olayların olmadığı, uyuşturucunun olmadığı, huzurlu bir geleceğe Türkiye'yi kavuşturmanın gayreti içerisinde olacağız. ve istikrarlı kalkınma hamlesinden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Enerjide bağımsız doğal gazıyla, petrolüyle ve nükleer santraliyle artık dışarıya muhtaç olmayan, enerjide bağımsızlığını ilan eden bir Türkiye olmaya doğru zaten koşuyoruz. Yine savunma sanayimizde yerlilik oranını yüzde 80'e çıkardık ve bu anlamda da savunma sanayinde de özellikle önemli atılımları yapmaya devam edeceğiz.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çankırı Şubesi'nin 4. İl Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Bakan Tunç, gençlere imkan verildiğinde neleri başarabileceklerini TEKNOFEST ile gösterdiklerini belirtti.


Bakan Tunç: Milletimizin refahını artıracak hamlelere devam edeceğiz.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çankırı ziyaretleri kapsamında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çankırı Şubesi 4'üncü İl Olağan Genel Kuruluna katıldı. Burada konuşan Bakan Tunç, "Sonunda gençlerimizle buluştuk. TÜGVA'nın kongresinde sizlerle birlikte olmaktan çok daha mutlu olduk. Çünkü sizler geleceğimizsiniz. Sizler Türkiye Yüzyılı’nın gençliğisiniz. Türkiye Yüzyılı, gençlerimizin omuzlarında inşa edilecek. 2023 hedefini koyarken Sayın Cumhurbaşkanımız, bundan 22 yıl önce 2023 hedefini koymuştu. 2023 için söz verdiğimiz hedeflerin tamamını yakaladık" dedi.

'Gençlerimize imkan sağlandığında neler başardıklarını teknofest'te gördük'

Bakan Tunç, gençlere imkan verildiğinde neleri başarabileceklerini TEKNOFEST ile gösterdiklerini belirterek, "Türkiye Yüzyılı'nda hızımızı daha da artıracağız. 21 yılın üzerine daha fazlasını koyacağız. Bunu gençlerimizle başaracağız. Gençlerimiz bunu başaracak güçte.

Gençlerimize yeter ki imkan sağlayalım. Gençlerimize imkan sağlandığında neleri başardığını geçen hafta Ankara’da TEKNOFEST'i ziyaret ederek gördük. TEKNOFEST gençliği dediğimizde birileri hala Z kuşağı veya harflerle tarif etmeye çalışıyor" diye konuştu.

Bu haber 1891 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum