Adalet Ve Kalkınma Partisi İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleşti

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı 100. yıl Kültür Merkezinde yapıldı.

Adalet Ve Kalkınma Partisi İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleşti
31 Ağustos 2019 - 17:43

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.

 

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı 100. yıl Kültür Merkezinde yapıldı.

 

Toplantı Divan Kurulu’nun kabulünden sonra saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.

 

İl Danışma Meclisi Toplantısına Adalet Ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Avukat Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Tarım Komisyonu Üyesi Salim Çivtiçioğlu, İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı, İlçe, Belde Belediye Başkanları, İl ve İlçe teşkilatı mensupları ile partililer katıldı.

 

AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdülkadir Çelik açılış ve selamlama konuşması yaptı.

 

Çelik, "Sayın Grup Başkan vekilim, Sayın milletvekilim, sayın belediye başkanlarım, İl genel meclis başkanım, 26. Dönem milletvekilim, kadın kolları başkanım, gençlik kolları başkanım, ilçe başkanlarım, belde başkanlarım, il genel meclis üyelerim, belediye meclis üyelerim, İl ve ilçe yönetim kurulu üyelerim, partimizin her kademesinde geçmişten günümüze görev yapmış dava arkadaşlarım, basınımızın güzide temsilcileri, hanımefendiler beyefendiler Çankırı Ak Parti İl Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

 

Ak partimizin 18. Kuruluş yılı münasebetiyle partimizin kuruluşundan bu güne partimizde görev yapmış ak partili arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ak Parti sevdası ile 18 yılda sayısız başarılara imza atmış olan Ak kadrolar ile ne kadar İftihar etsek azdır. Gecesini gündüzüne katarak fedakârca çalışarak Ak Partinin başarısına katkı sağlayan her bir Ak Partili kardeşimizi yürekten kutluyorum.” Dedi.

 

Çelik, “AK Parti yolu da, kaderi de, ülkemizle bütünleşmiş bir partidir. 18 yıl önce çıktığımız bu kutlu yolda sadece Rabbimizden yardım istedik, milletimizden destek talep ettik. Milletimizin dudaklarından dökülen hayır dualarına, sandıkta kullanılan oy kadar önem verdiğimiz için güçlenerek bugünlere geldik. Gönül kazanmayı, oy kazanmak kadar önemli gördüğümüz İçin içeride ve dışarıda maruz kaldığımız onca saldırıya rağmen dimdik ayakta durabildik. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışına sıkı sıkıya sarıldığımız İçin tüm zor zamanlarımızda milletimizi yanımızda bulduk. Ayrımcılık yapmadık, memleketin hangi noktası olursa olsun ulaştık, hepsine hizmet götürdük. Bundan sonra da götürmeye devam edeceğiz.” Diyen Çelik sözlerine şöyle devam etti.

 

“Geride bıraktığımız 31 Mart seçimlerinde I I İlçenin 8 ini , 3 beldenin tamamını alarak toplamda I I belediyeyi kazandık. İl Genel Meclisi üyeliklerinin 25 inin 18 ini kazanarak başarılı bir seçim dönemi geçirdik. Ancak maalesef Çankırı Belediyemizi kaybettik. Halkımızın takdirine saygı duyuyoruz ve yapılan bir hata varsa hatalarımızı düzelterek, yine halkımızın gönlünü kazanarak Çankırı'yı Ak Partinin Gönül Belediyeciliği ile kavuşturmak için var gücümüzle çalışacağız. Ak Partinin Belediye hizmetlerinde sağlamış olduğu kazanımlar hepinizin takdirindedir. 15 yıllık Ak Parti Belediyeciliği döneminde Çankırı Belediyesi sayısız Hizmetlerde bulunmuş, yaşanabilir bir şehir oluşturmak İçin şehrin her alanında hizmet gitmeyen nokta bırakmamıştır. Ak Parti Döneminde yapılan, başlatılan projeler halen devam etmektedir ve bizim başarılarımızın devamı şu anda Belediye faaliyetleri olarak devam ettirilmektedir. Belediyecilik sosyal bir olgudur ve kar zarar mantığı ile devam edeceğiz. Az laf çok iş mantığıyla hızlı ve yerinde hizmetler yapmaya çalışacağız. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın Cumhurbaşkanımıza uzun ömürler versin milletimizi memleketimizi iç ve dış düşmanlardan korusun.

 

Konuşmama Üstad Necip Fazıl'ın dizeleri ile son vermek istiyorum.

Mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte!

Ölsek de sevinin, eve dönsek de!

Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın elbet bizim, elbet bizimdir!

Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir.

 

Partimizin genişletilmiş il danışma meclisi toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyor, Burada bulunan tüm dava arkadaşlarımıza ve misafirlerimize aramızda bulundukları için tekrar teşekkür ediyor ve sizleri Allah'a emanet ediyorum.” Diyerek kürsüden ayrıldı.

 

Devamında AK Parti 18. Yıl video klibi gösterimi yapıldı.

 

Klibin izlenmesinin ardından Türkiye Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu konuşma yapmak için davet edildi.

 

Çivitcioğlu, “18 yaşını doldurmuş ak partimizin kuruluş yıldönümü hayırlı ve uğurlu olsun inşallah.

 

Çok kıymetli teşkilatımız malum biliyorsunuz meclis çalışmalarımızın devamı ile Türkiye'ye kanunlar da elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz bundan arta kalan zamanlarda da elimizden geldiği kadar ilimizde ilçelerimizde köylerimizde beldelerimiz de sizlerin yanında olmaya etkinliklerde sizlerle beraber olmaya çalışıyoruz." Dedi.

 

Çivitcioğlu, "Tabii bu dönem farklı bir uygulama gerçekleştirdik. Ramazan ayı itibariyle kendi kendimize bir söz verdik dedi ki seçimler sonrasında köylerimizin hepsini tek tek dolaşacağız ve Allah nasip etti 371 köyümüzü 26 Ağustos Malazgirt Zaferi'nin olduğu gün bitirmiş olduk.

 

Her tarafı dolaştık bütün köylerimizi tek tek hani Sayın Cumhurbaşkanımız 783 bin 500 kilometrekarelik Türkiye'yi adım adım geziyor, dolaşıyor ya bizde biz de 7590 kilometrekarelik Çankırı'nın her bir toprağını karış karış gezerek vatandaşımızın hepsine selam verdik onların dualarını aldık." şeklinde ifadeler kullandı.

 

Çivitcioglu, "ilçelerimizde köylerimizde dolaşırken yanımızda il genel meclis üyelerimiz vardı ilçe başkanlarımız vardı müsait oldukları zaman diliminde belediye başkanlarımız da bize eşlik ettiler Allah razı olsun biz sadece bu gezileri selam vermek de falan kapatmış değiliz ve kapatmayacağız.

 

Köylerimize gittiğimizde talepleri aldık. Onların düşüncelerini yapılması gereken çalışmalar ile ilgili her türlü notumuzu aldık ve inşallah onları takip edeceğiz nasıl takip edeceğiz 6 ayda bir muhtarlarımızla toplantı yapacağız." Dedi.

 

Çivitcioğlu'nun ardından Ak Parti Grup Başkanvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu konuşmasını yapmak için kürsüye davet edildi.

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Avukat Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Yaşanılan süreçlerden dersler çıkararak daha birlikte daha çok hizmetleri teşkilatlarımızla gerçekleştireceğiz" dedi.

 

Toplantıda konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Avukat Muhammet Emin Akbaşoğlu, "18 yıldır AK Parti kesintisiz iktidarda. Her seçimde milletten onay alan bir parti eşine rastlanmayan bir partidir. Son seçimlerde olan olumsuzlukları yetkili organlarımızla değerlendirdik. Daha iyi bir netice alma imkanı da olabilecekken böyle bir tablo ile karşılaşmış olduk. Hep beraber yaşanılan süreçlerden dersler çıkararak daha birlikte daha çok hizmetleri teşkilatlarımızla gerçekleştireceğiz. 15 belediyeden 11'ini AK Parti'li belediyemiz aldı, 4 belediyeyi de Milliyetçi Hareket Partisi aldı. Cumhur İttifakı olarak bakıldığından hepsini Cumhur İttifakı kazanmış oldu. İlimize en güzel hizmetleri yapmak için durmadan çalışacağız" diye konuştu.

 

"Terör örgütlerinin köküne kibrit suyu koymak için Kıran ve Pençe harekatı"

 

Akbaşoğlu konuşmasında şu ifadelere de yer verdi:

 

"Bölgemizin huzur güvenlik ve refahı ile ilgili ülkemizin inisiyatif almak suretiyle bölgesinde dünyada küresel düzenin oluşmasında insanlığın hak ve hukukunu gözetir şekilde önemli roller üstlenmesi de bütün dünyanın gözleri önünde oluyor. Ülkemiz küresel anlamda da bölgesel anlamda da insanlığın umudu ve vicdanı olan bir noktaya geldi. İtibarlı sözüne güvenilir bir ülke oldu. Türkiye bugün bölgesinde gerek ABD, Rusya, İran ve diğer ülkelerle interaktif bir dış politikası yürüterek güvenli bölge oluşturma suretiyle 4 milyon misafirimizin kendi ülkesinde yaşayabilmesi noktasında önemli adımlar atıyor. Diğer taraftan Doğu Akdeniz’de ülkemizin 600 yıllık enerji ihtiyacına denk gelecek, 100 yıl önce Musul ve Kerkük'le kaybettiğimiz tarihi fırsatları tekrarlamadan bölgemizin istikrarlı bir şekilde doğru bir paylaşımla uluslararası hukuka uygun paylaşımla dik durarak kararlı durarak milli güvenliğimizden taviz vermeyecek şekilde dış politika yürütüyoruz. İçeride nasıl teröristleri temizledik ise, şimdi de Irak'ta, Suriye'de bize yöneltilen terör örgütlerinin köküne kibrit suyu koymak için Kıran ve Pençe harekatını da zaferle neticelendireceğiz inşallah. Cumhuriyet kurulduktan sonra iki defa sınır ötesi harekatımız olmuştur.

 

İlki 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Elbab, Cerablus, Azez, Afrin harekatı başlatıldı. Afrin'de ay-yıldızlı bayrağımız dalgalanıyor. Bu dalgalanmaya devam edecek. Bundan sonraki diğer adımlarımızla ilgili güvenli bölge oluşturulmayla ilgili bizle doğru partnerlik yapacaklarla beraber bunu gerçekleştireceğiz. Bizi aldatmaya yönelik bir operasyon söz konusu olursa buna asla müsaade etmeden kendi göbeğimizi kendimiz keserek gereği neyse kendimiz mutlaka yapacağız. Diyerek sözlerini tamamladı.

 

Toplantının ikinci kısmı basına kapalı devam etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1734 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 5 ay önce
    Çankırı Devlet Hastanesinde hastaya bakmayan doktor varken, baş hekimi hasta ile alay ederken o kürsüden boş konuşmak çok kolay. Yazıklar olsun diyorum.