Vali Ayaz Vaizlerle Buluştu

İl Müftüsü Keleş, din dilinin güncellenmesi, evlilik öncesi aile eğitiminin gerekliliği, vaazların hazırlanması ve sunumunda kullanılacak dil ve yöntem, aile ve gençliğe yönelik çalışmaların...devamını okuyunuz.

Vali Ayaz Vaizlerle Buluştu
18 Şubat 2022 - 10:05
Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nun (ADRB) faaliyetleri, gençlik alanında yapılan çalışmalar ve toplumun önemli sorunlarıyla ilgili görüşmek üzere il merkezinde ve ilçelerde görev yapan vaizlerle bir araya geldi.

Program, Mehmet Akif Ersoy Diyanet Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. İl Müftüsü Bürhan Keleş Müftülüğün yapmış olduğu çalışmalarla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Vaizler, ADRB’nin faaliyetleri, gençliğe yönelik yapılan çalışmalar, okullarda, KYK’da, Ceza İnfaz Kurumu ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde yürütülen manevi danışmanlık faaliyetleri, Alo 190 Fetva ve yapılan diğer çalışmalarla ilgili bilgi verdiler.

Vali Ayaz, ailenin sağlam tutulması gerektiğine, evlilik öncesi aile okulunun önemine, çocuk eğitiminde yeni aktörlerin olduğuna vurgu yaparak ailede ve toplumda şiddetin problem haline gelmesinde merhamet eksikliğinin olduğunu ifade etti. Ayaz, gençliğe odaklanılması gerektiğine, gençliğin analitik bilgisinin yüksek olduğuna, ikna edici bir dilinin geliştirilmesine dikkat çekerek sözlerine şöyle devam etti: “Bugün bilgiye ulaşma kolay, bununla birlikte temsil problemi yaşanmakta. Gençlere kullanacağımız dil, kavramlar önemli. Belki gençlerle bir saat Metaverse konuştuktan sonra bir şeyler söylemeliyiz. Alanımızda kendimizi sürekli yenilemeliyiz. Mezun olunan bilgilerle otuz yıl görev yapılamaz. Dünyanın değişim hızı müthiş. Sizin işiniz daha zor. Siz insanların psikolojisine hitap ediyorsunuz…”

İl Müftüsü Keleş, din dilinin güncellenmesi, evlilik öncesi aile eğitiminin gerekliliği, vaazların hazırlanması ve sunumunda kullanılacak dil ve yöntem, aile ve gençliğe yönelik çalışmaların etkinliği ve verimliliği konularında değerlendirmelerde bulundu.


Vali Ayaz, Mehmet Akif Ersoy 4-6 Yaş Kur’an Kursunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu, kurs yöneticisinden ve öğreticilerden bilgi aldı.
Bu haber 1036 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum