Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Afed Eğitim Çadırını Ziyaret Etti

AFAD İl Müdürü Abdullah Özçelik de bugüne kadar 58 bin kişiye ulaşıldığını, yıl sonuna kadar 100 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Afed Eğitim Çadırını Ziyaret Etti
15 Haziran 2021 - 21:42 - Güncelleme: 15 Haziran 2021 - 21:46
Afed Eğitim Çadırını Ziyaret Etti

Ülke genelinde Afet Eğitim Yılı olarak ilan edilen 2021 yılı kapsamında Çankırı AFAD İl Müdürlüğü tarafından eğitim çadırı açıldı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, AFAD İl Müdürlüğü tarafından kurulan Afet Eğitim Çadırı'nı ziyaret etti. Vali Ayaz AFAD Gönüllüleri ve afet bilinci için yapılan etkinlikleri inceledikten sonra açıklamada bulundu.

Çankırı’da "Afet Eğitim Yılı Faaliyetleri" kapsamında 58 bin kişiye afet eğitimi verildi.

Bilindiği üzere 2021 yılı İçişleri Bakanlığı tarafından Afet Eğitim Yılı ilan edilmiştir. Bu çerçevede 2021 yılı içerisinde ülke genelinde 55 Milyon vatandaşımıza Afet Farkındalık Eğitimi verilmesi amaçlanmıştır. İlimizde de seferberlik başlatılmış olup yıl sonuna kadar 100.000 kişiye ulaşmamız hedeflenmiştir. Bu kapsamda farkındalık oluşturmak amacıyla ilk etapta Ahmet Yesevi Camii’nin bahçesine kurulan 112 m2’lik Afet Farkındalık Çadırını 15.06.2021 Salı günü saat 16:30’da Sayın Valimiz Abdullah Ayaz ziyaret etti.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, "AFAD il müdürlüğümüz tarafından kurulan afet eğitim çadırımızı ziyaret ettik. Öncelikle tüm vatandaşlarımızın bu afet eğitim çadırına ilgi göstermelerini bekliyoruz. 2021 yılı bakanlığımız tarafından afet eğitim yılı olarak ilan edildi. Bu yıl boyunca ilimizde hem çevrimiçi olarak hem de elden geldiğince yüz yüze eğitimler vermeye devam edeceğiz. Hem ülkemiz bir afet ülkesi farklı afetlere zaman zaman maruz kalıyoruz. Hem de ilimizde öncelikle deprem olmak üzere farklı afetlere maruz kalma riskini taşıyor. Onun için bu konun önemini bir kere daha altını çizmek istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

AFAD İl Müdürü Abdullah Özçelik de bugüne kadar 58 bin kişiye ulaşıldığını, yıl sonuna kadar 100 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.


 
Bu haber 1002 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum