Hasta Sevkleri İle Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezini Masaya Yatırdık

Valilik Birlik Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Vali Ayaz, Covid-19 salgınının Çankırı’daki seyri hakkında detaylı bilgiler verdi, sorularımızı cevapladı.

Hasta Sevkleri İle Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezini Masaya Yatırdık
27 Ocak 2021 - 10:58 - Güncelleme: 27 Ocak 2021 - 16:35
Her şey bir tarafa vatandaş; yaşadığı şehrin (Çankırı’nın) iyi yönetilmesini, hizmetin ayağına götürülmesini, daha özgürlükçü ve barışçı bir ortamın yaratılmasını istediği görülüyor.

Valilik Birlik Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Vali Ayaz, Covid-19 salgınının Çankırı’daki seyri hakkında detaylı bilgiler verdi, sorularımızı cevapladı.

Vali Abdullah Ayaz, “Vaka sayılarımız çok şükür iyi. Hastanemiz gayet rahat. Herhangi bir problemimiz yok. Ama hastalık henüz bitmedi. Maskeleri çıkartmak, tedbirleri elden bırakmak için henüz çok erken. Bir süre daha katı tedbirlerle yaşamaya devam edeceğiz” dedi.


Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan’ın “Hastaneye gelen acil hastaların tedavileri Şabanözü’nde gerçekleşmezse Çankırı’ya sevk ediliyor. Bunların birçoğu kalp krizi geçiren hastalar. Çankırı’dan da Ankara’ya sevk ediliyor. Bu zaman kaybından dolayı da bir çok vatandaşımızı kaybettik. Biz hastaların doğrudan Ankara’ya sevkini istiyoruz” talebinde bulunduğu yönündeki soruyu cevaplandıran Vali Ayaz şunları söyledi:

“Bu sevk olayı daha önce de gündeme geldi. Ülkenin her tarafında bu talepler var. Sadece Şabanözü’nün problemi olsa çözülebilir.

Hastanemizde donanım eksikliği çok az. Doktor sayısı olarak gayet iyi bir dönem yaşanıyor. İstisnai olarak Ankara’ya sevkler olabilir. Bu da gayet doğal. Sağlık sektörü her türlü uzmanı her yerde istihdam edemeyeceğiniz bir sektör. Ben burada 7 ayımı doldurdum. Şabanözü’nden Çankırı’ya sevk olup vefat edene de yedi aydır rastlamadım.” Dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya Şabanözü, Çerkeş ve Ortada bu tür sıkıntılar olduğunu belirterek “Biz bunu Sağlık Bakanlığı ile en üst düzeyde görüştük. Hastanın hastaneye girişi olduğu anda mevzuatı uygulamak zorundayız. Bu Türkiye genelinde böyle. Şabanözü, Çerkeş ve Orta için yaptığımız 112 Acil hastaya ilk müdahale ettiğinde, eğer hastanın nakli sağlanmazsa ekibin tasarrufu doğrultusunda veya hasta yakınının isteği doğrultusunda Ankara’ya hasta naklini sağlayabiliyoruz” dedi.


Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’miz Tam Anlamıyla Ne Zaman Hizmet Verecek?

Diş Hastanemiz Ne Zaman Normale Dönecek?


Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerle ilgili resmi açıklama henüz gelmedi. Açıklamalar geldiği zaman kamuoyuna siz habercilerimiz vasıtasıyla da yer vereceğiz.


Sarıkaya, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin pandemi döneminde acil vakalar dışındaki tedavileri ertelediğini dile getirerek, vaka sayılarının azalmasından dolayı kademeli olarak geçiş yapmayı düşündüklerini söyledi.


Bu haber 3701 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Emekli
    2 ay önce
    Özeller parası olana serbest, fakire fukara Ağız Diş Sağlığı kapalı garip ne yaparsa yapsın.