Büyük Mücadeleler İle Şehrimizin Bir Sorununu Daha Giderdik (Özel Haber)

Aylardır malzeme olmaması nedeniyle Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde vatandaşların yarım kalan tedavileri yapılamıyor, ya da Kırıkkale’ye sevk ediliyorlardı.

Büyük Mücadeleler İle Şehrimizin Bir Sorununu Daha Giderdik (Özel Haber)
18 Eylül 2021 - 20:16 - Güncelleme: 18 Eylül 2021 - 20:29
Şehrimizin Bir Sorunu Daha Giderildi

Bu Günleri Bizleri Gösteren Rabbime Şükürler Olsun. 
Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Protez İhalesi Yapıldı

Eleştirilerin odağındaki Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, diş protez yapımına yeniden başlanacağı duyuruldu.

Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, diş protez yapımına yeniden başlanıyor. Eleştirilerin odağındaki Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, diş protez yapımına yeniden başlanacağı duyuruldu.

Vatandaşların uzun süredir istedikleri tedaviyi göremedikleri gerekçesiyle, yoğun şikayet ve tepkilerin odağı haline getirdiği, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde, protez ihalesi yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda; “Diş protez alım ihalesi sonucunda, Metal Kaideli Hareketli Bölümlü Protez, Metal Kaideli Total Protez ve Porselen Kron-Köprü protez yapımına 20.09.2021 tarihi itibarıyla başlanacaktır” denilmekte.

Aylardır malzeme olmaması nedeniyle Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde vatandaşların yarım kalan tedavileri yapılamıyor, ya da Kırıkkale’ye sevk ediliyorlardı. Büyük mağduriyetlerin yaşanması nedeniyle vatandaşlar yarım kalan tedavilerini özel polikliniklerde yaptırarak ceplerinden büyük meblağlar ödemek zorunda kalıyorlardı, ekonomik durumu zayıf olan veya başka şehirlere sekli de olsa gidemeyen insanlar sinir ve öfkeden dişlerini sıkarak çatır, çutur kırarak canlarına eziyet veriyorlardı.

Meğer İsteyince Oluyormuş!

www.haberci18.com İnternet Medya Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın aylık düzenlediği 31 Ağustos 2021 tarihli son basın toplantısında durumun vahametini dile getirmiş, bu sorunu ya bitirin ya da bitirin, artık sabrımız kalmadı, dayanamıyoruz diyerek, “Binası var, cihazları var, vatandaş neden Kırıkkale’ye sevk ediliyor, neden hizmet verilemiyor, Çankırı ve Çankırılı vatandaşlar bu ilgisizliği hak ediyor mu, yetkililer, yöneticiler olarak sizler vicdanen rahatmısınız?” diye her toplantıda aynı sorumuzu yazılı veya sözlü olarak dile getirip Valimizi, İl Sağlık Müdürümüzü, Ağız Ve Diş Sağlığı Hastane Baştabimimizi bunaltıp, daraltıyorduk.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; şayet aksilikler olmazsa Çankırılı vatandaşlar bundan böyle Ağız ve Diş Sağlığı yönünden başka şehirlere sevk edilmeyecek İnşallah.

Şehrimizin Menfaatine Faydalı Olan Konularda Pes Etmedik, Etmeyeceğizde!

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, "Emeği geçenlere, bu soruna el atanlara sonsuz teşekkür ederiz."

Bu haber 2202 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum