Ahi Yaran Meclisi Gençlik, Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğinin AB Projesi Kabul Edildi

AbsarılıoğluEtkin uygulama ve takiple projemiz, yaren kültürünün geliştirilmesi ve yerel düzeyde STK’ların güçlendirilmesi hedeflerine ulaşmayı mümkün kılacaktır." dedi.

Ahi Yaran Meclisi Gençlik, Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğinin AB Projesi Kabul Edildi
01 Ocak 2019 - 21:00

AB projesi kabul edildi

 

Ahi Yaran Meclisi Gençlik, Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğinin AB projesi kabul edildi.

 

Yerel Sivil Toplum Kuruluşları Hibe Programı (Grant Scheme for Grassroots Civil Society Organizations -GRS) kapsamında derneğimizce hazırlanan “Strong CSOs on the way to Sustain Local Culture” (Yerel Kültürün Yaşatılması Yolunda Güçlü STK’lar) başlıklı projemiz kabul edildi.

 

Konu hakkında bilgi veren Ahi Yaran Meclisi Gençlik, Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Absarılıoğlu, “Merkezi Finans ve İhale Birimi ile Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği arasında 26.11.2018 tarihinde imzalanan sözleşmeyle projemiz kabul edilmiştir. 2 Ocak 2019 tarihinde başlayacak olan projemiz 12 aylık sürede uygulanacak.

 

Projemiz şu faaliyetleri kapsamaktadır:

 

Proje tanıtım broşürünün basımı,

 

Proje tanıtım web sitesinin oluşturulması ve yerel tanıtım toplantısının düzenlenmesi,

 

“Yönetişim ve Sivil Toplum” konulu konferansın düzenlenmesi,

 

“Proje Hazırlama ve Proje Yönetimi” konulu eğitim düzenlenmesi,

 

Bilgi ve deneyim paylaşımı için “Macaristan’a Çalışma Ziyareti” gerçekleştirilmesi,

 

Yurt dışı çalışma ziyaretinde diyalog kurulan derneğin, derneğimiz ve aynı amaçla faaliyet gösteren Çankırı’daki yerel derneklerin yerel kültürün gelişmesine katkılarını araştırmak ve etki analizinin yapılarak sonucunun sosyal taraflarla ve kamuyla paylaşılması,

 

Yaren kültürünün etkin tanıtımı amacıyla yerel STK’lara ve kamu yöneticilerine yönelik gösteri düzenlenmesi…

 

Projemizin geliştirilmesi ve hazırlanması aşamasında bizlere destek veren Çankırı Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü, Çankırı Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu ile KUZKA Çankırı Yatırım Destek Ofisi yönetici ve uzmanlarına; derneğimizin her üyesine ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.

 

Etkin uygulama ve takiple projemiz, yaren kültürünün geliştirilmesi ve yerel düzeyde STK’ların güçlendirilmesi hedeflerine ulaşmayı mümkün kılacaktır. Bu hedeflere ulaşma yolunda kamunun, STK’ların ve yerel basının vereceği destekler için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum”

 

Saygılarımla

 

Ahmet Absarılıoğlu

 

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

 

 

Bu haber 24756 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • necati ülker
    5 yıl önce
    ALLAH Ömür verdikçe YÂRAN Kültürü uluslararası etkinliklere konu oluyor, arzularımın gerçekleştiğini görüyorum. Ahi Yaran Meclisi Gençlik, Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğinin AB Projesi Kabul Edilmesinden dolayı çok mutlu oldum. Başta Başağa ve Dernek Başkanı Ahmet ABSARILIOĞLU Şahsında emeği geçenleri yürekten kutlarım. Bu günleri göremeden ahrete giden başağa ve yaran ağalara rahmetle diliyorum. halen bu kültürü yaşatanlara Sağlık ve başarı dileklerimle ocaklar daim yansın istiyorum. İnşallah Çankırı aşığı Yaran sevdalısı E. Başağa Necati ÜLKER