Ahmet Mecbur Efendi BSM'den 16 Tescil Başarısı

Coşkara, "Öğrencilerimi kutluyorum. Kurum olarak daha büyük başarılara imza atmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Ahmet Mecbur Efendi BSM'den 16 Tescil Başarısı
15 Kasım 2021 - 20:02
BSM’den 16 Tescil Başarısı

Çankırı Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin Fizik öğretmeni F. Demet Coşkara eşliğinde hazırladıkları 14 tasarım ve 2 faydalı model projesi Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanarak tescil belgesi aldı.

Kurum Müdürü Tuğrul Değirmenci konuyla ilgili olarak “Bakanlığımız 2019’dan itibaren fikri mülkiyet hakları çalışmaları kapsamında patent, faydalı model ve tasarım çalışmalarına ağırlık veriyor. Biz de kurum olarak öğrenci ve öğretmenlerimizin yoğun ve özverili çalışmalarıyla bu konuda 2021 yılında çok önemli mesafeler kat ettik. Kendilerini tebrik ediyorum. Amacımız çalışmalarımızı çok daha iyi noktalara çıkarmaktır” dedi.

Fizik Öğretmeni Coşkara da şu değerlendirmelerde bulundu:


“Faydalı model ve patent süreci tasarım sürecine göre daha uzun sürdüğü için sonuçlar daha geç açıklanmakta. Güzel sonuçlar beklediğimiz başvurularımız var. Öğrencilerimizle birlikte 8 faydalı model ve 14 tasarım ürünüyle başvuru yapmıştık. Bunlardan 14 tasarım ve 2 faydalı model ürünümüz tescil belgesi almaya hak kazandı. Öğrencilerimi kutluyorum. Kurum olarak daha büyük başarılara imza atmak için çalışmaya devam edeceğiz.”
Bu haber 670 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum