AK Parti Çankırı Milletvekilleri 3 Yıllık Faaliyetlerini Değerlendirdiler

Çivitçioğlu, "Yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamında; Çankırı'mızın 11 ilçe, 3 belde ve 371 köyümüzün tamamını ziyaret ederek, köy halkı ve ihtiyar heyetinden sorun ve sıkıntıları dinleyerek, yerinde incelemelerde bulunarak çözümler üretmeye devam ediyoruz." dedi.

AK Parti Çankırı Milletvekilleri 3 Yıllık Faaliyetlerini Değerlendirdiler
25 Haziran 2021 - 17:39 - Güncelleme: 25 Haziran 2021 - 17:51
AK Parti Grup Başkanvekili, Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’na Verdi Veriştirdi

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Teşkilatı 25.06.2021 Cuma günü saat 10:00'da şehirde bulunan bir otelde, AK Parti Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitçioğlu, İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik, İlçe Başkanı Bahri Kılıç, İl Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, AK Parti Çankırı Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi, Çankırı İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, İlçe Belediye Başkanları, İlçe İl Genel Meclis üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen 3 yıllık faaliyetlerinin değerlendirildiği Basın toplantısı 3 saat sürdü.

Kısa bir selamlama konuşmasıyla sözlerine başlayan AK Parti Çankırı İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik katılımcılara teşekkür ederek, “İl, İlçe, Belde ve Köylere yapılan tüm yatırımların takipçileri olduklarının” altını çizdi.

Çelik’ten Mikrofonu teslim alan AK Parti Grup Başkanvekili, Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, açıklamalarda bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde teşkilatlarımızla, belediyelerimizle, milletvekillerimiz, il genel ve belediye meclis üyelerimizle beraber gayemiz milletimizin duasını almak." dedi.

Akbaşoğlu, kentteki bir otelde Çankırı'da son 3 yılda gerçekleştirilen yatırımların anlatılması amacıyla düzenlenen basın toplantısında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle aşı yaptırmanın önem taşıdığını söyledi. Bu kapsamda hem Çankırı hem Türkiye genelinde önemli mesafe katedildiğini anlatan Akbaşoğlu, "Artık 18 yaş üstünün aşılanması sürecini yaşıyoruz. Pandemi sürecinden en az etkilenmek, yakalanan vatandaşlarımızın daha zinde şekilde hastalık sürecini atlatabilmesi için aşılamanın önemini Sağlık Bakanlığımız kamu spotlarıyla gerekli çalışmalarıyla duyuruyor." diye konuştu.

AK Parti olarak varlık sebeplerinin milletin duasını almak olduğunu dile getiren Akbaşoğlu, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde teşkilatlarımızla, belediyelerimizle, milletvekillerimiz, il genel ve belediye meclis üyelerimizle beraber gayemiz, milletimizin duasını almak, milletimize hizmet etmek, eser siyasetiyle güzel yatırımlara, istihdamın artmasına, özgürlüklerin genişlemesine, demokrasinin perçinlenmesine hep beraber katkıda bulunmaktır. İktidarımız döneminde bunu ispat etmiş vaziyetteyiz. Geçmişimiz ortadadır. Hiçbir zaman yatırım ve eser siyasetini ıskalamadık, ıskalamayacağız. Bunun ispatı Çankırı'mız. Bunun ispatı ilçelerimiz, köylerimiz, nereden nereye geldiğimizin mukayesesi. Tüm Türkiye’ye baktığımızda da Çankırı'da olup bitenler 81 vilayetimizde de aynı şekilde cereyan ediyor" dedi. 18-19 yıllık iktidarımız döneminde bunu ispat etmiş vaziyetteyiz." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nu eleştiren Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

"Niye Çankırı'ya saldırıyor Sayın Kılıçdaroğlu? Çankırı'da büyük hizmetler yapılıyor. O nedenle kendilerine buradan herhangi bir karşılık olmayınca, 'Acaba fitne fesatla, yalan, iftirayla nasıl birtakım kazanımlar elde edebilirim' gibi yalan, iftira ve kumpas siyasetiyle kendine göre bir kazanım peşinde ama Kılıçdaroğlu, Çankırı'dan sana karşılık yok, sen anca avucunu yalarsın.

Üçüncü seneidevriyesinde olduğumuz 24 Haziran 2018'de Çankırı, milletvekilliği seçimlerinde Türkiye üçüncüsü olarak AK Parti'ye oy verdi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde dördüncü oldu Çankırı. O nedenle Cumhur İttifakı'nın kalesidir Çankırı. Biz hiçbir ayrım gözetmeksizin birlik ve beraberlik içinde Çankırı'nın bütün il, ilçelerine, köylerine, il merkezine elimizden gelen katkıyı vermek için çalışıyoruz ve çalışacağız. Hiçbir problem söz konusu değildir. Vatandaşımızın duasını almaktan başka en ufak bir beklentimiz de söz konusu değildir."


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun Çankırı ile ilgili iddialarını da yalanlayan Akbaşoğlu, "Ey Kılıçdaroğlu, güzel Çankırı'mızı, aziz Çankırılı hemşehrilerimizi yalanlarınıza, dolanlarınıza, iftiralarınıza alet etmeyin. Çankırı dimdik ayakta. Çankırı artık şaha kalkmış vaziyette. Dışarıdan işçi alıyor.

Pandemi şartlarına rağmen şu anda yatırım üstüne yatırımla Çankırı bir sanayi, ticaret merkezi haline geldi. Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi değil gerçekler. Çankırı eski Çankırı değil Türkiye eski Türkiye değil. Niye? Çünkü ak kadrolar iş başında, AK Parti iktidarı var, elhamdülillah Recep Tayyip Erdoğan var. Çankırı 'Cumhur İttifakı'nın kalesi. O nedenle kendilerine buradan herhangi bir karşılık olmayınca Kılıçdaroğlu, fitne, fesatla yalan ve iftirayla nasılburadan birtakım kazanımlar elde edebilirim, diye bir kazanım peşinde. Çankırı'dan sana karşılık yok. Sen anca avucunu yalarsın" diye konuştu.


AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu da il genelinde yapılan yatırımlarla ilgili sunumlu bilgi verdi.

Çivitçioğlu, “24 Haziran 2018 genel seçimlerinden günümüze kadar yapmış olduğumuz çalışmaların neticesinde Çankırı’mızı, ilçe, belde ve köyleriyle birlikte, daha güzel, daha yaşanılabilir ve aynı zamanda Büyükşehir’lere olan göçü tersine göç olarak çevirebilmek adına azimle, gayretle ve şevkle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Çalışmalarımız kapsamında; 3 yıllık zaman zarfında, şu ana kadar yaptığımız yatırımlarımızın toplam miktarı 1.490.990.928 TL dir. Bu bağlamda yapmış olduklarımız, yapımı devam eden ve planlanan çalışmalarımızı kurumsal bazda sıralayan Çivitçioğlu, Şehrimiz için ortaya koyduğumuz hedefleri gerçekleştirme noktasında cumhurbaşkanımızın liderliğinde sizlerden aldığımız vekâletle yatırım ve hizmetlerle dolu 3. Yılı tamamlıyoruz.

Yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamında; Çankırı'mızın 11 ilçe, 3 belde ve 371 köyümüzün tamamını ziyaret ederek, köy halkı ve ihtiyar heyetinden sorun ve sıkıntıları dinleyerek, yerinde incelemelerde bulunarak çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Yönetime bakış açımız olarak; merkezi yönetimden daha ziyade yerinde yönetimle halkın içinde, saha çalışmaları yaparak, tespit yapılan sıkıntıları ivedilikle çözüme kavuşturmaktır.

Bu nedenle Çankırı'mız her şeyin en iyisine layıktır. ''Yaparsa ak parti yapar. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.'' diyoruz. Biz şehrimize ne kadar sahip çıkarsak, ülkemizin geleceğine de o derece büyük katkı yaptığımızı biliyor, milletin meclisinde temsil ettiğimiz hemşehrlerimize hizmetlerin en güzelini sunmak için gayret ediyoruz. Önümüzde ki 2 yılda da Çankırı’mızı daha iyi yerlere getirmek için aynı inanç ve heyecanla hep birlikte omuz omuza çalışmaya devam edeceğimizi bildirir, bu zamana kadar esirgemediğiniz destek ve dualarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Millete hizmet yolunda durmak yok yola devam Çankırım…” ifadeleriyle sunumu bitirdi, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bu haber 1390 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Dertli
  2 ay önce
  Bu millete çağ atlatan kadrolara Rabbim de çağ atlatsın. Bu kadrolar İstanbul'a çağ açıp,çağ kapattıranların neslidir. Onlar Fatih dedelerinin durmak yok yola devam düsturu ile hizmet etmekteler. Allah razı olsun.
 • 18 li
  2 ay önce
  Bu millete hizmet edenlerden Allah razı olsun. Yalanla, dolanla bu milleti kandırmaya çalışanları da Rabbim nasıl biliyorsa öyle yapsın. Vesselam.