AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu Çankırı'da Yapılan Yatırımları Anlattı

AK Parti Çankırı milletvekili Salim Çivitçioğlu, bugün bir Otel'de düzenlediği basın toplantısında TOKİ'nin şehir merkezinde gerçekleştireceği iki proje ile ilgili müjde verdi.

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu Çankırı'da Yapılan Yatırımları Anlattı
31 Ağustos 2022 - 19:07 - Güncelleme: 31 Ağustos 2022 - 20:02
Çankırı'da AK Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu, İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, İl Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları ile istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çankırı’da Yapılan Yatırımları Anlattı

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili, Salim Çivitçioğlu son 14 ayda kentte yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Kentteki bir otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Çivitcioğlu, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinden 2021 Haziran'ına kadar yapılan yatırımları daha önce düzenledikleri toplantıda duyurduklarını söyledi.

Şimdi de son 14 ayda yapılan çalışmalar hakkında bilgi vereceğini belirten Çivitcioğlu, "Çankırı'mızı ilçe, belde ve köyleriyle birlikte daha güzel, daha yaşanılabilir yapmak, aynı zamanda büyükşehirlere olan göçü tersine çevirebilmek adına azim ve gayretle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu çalışmalar neticesinde Çankırı'ya son bir yılda 2 milyar 62 milyon 936 bin 16 liralık yatırım yapılmıştır." dedi.

İl merkezi, ilçe ve köylere yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgi veren Çivitcioğlu, şöyle konuştu:

"Şehrimiz için ortaya koyduğumuz hedefleri gerçekleştirme noktasında Cumhurbaşkanımız liderliğinde sizlerden aldığımız vekaletle yatırım ve hizmetlerle dolu dördüncü yılı tamamlamış bulunuyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamında Çankırı'mızın 12 ilçe, 4 belde, 370 köyümüzün tamamını ziyaret ederek köy halkı ve ihtiyar heyetinden sorun ve sıkıntıları dinleyerek yerinde incelemelerde bulunarak çözümler üretmeye devam ediyoruz. Yönetime bakış açımız olarak merkezi yönetimden daha ziyade yerinde yönetimle halkın içinde saha çalışmaları yaparak tespit yapılan sıkıntıları ivedilikle çözüme kavuşturuyoruz. Biz şehrimize ne kadar sahip çıkarsak ülkemizin geleceğine de o derece büyük katkı yaptığımızı biliyor, milletin meclisinde temsil ettiğimiz hemşehrilerimize hizmetlerin en güzelini sunmak için gayret ediyoruz."

AK Parti Çankırı milletvekili Salim Çivitçioğlu, düzenlediği basın toplantısında TOKİ'nin şehir merkezinde gerçekleştireceği iki proje ile ilgili müjde verdi.

Çivitcioğlu, TOKİ'nin Tuzlubağlar mevkii, MKE-Fen Lisesi arkasındaki alana toplam 419 konut, Yapraklı yolu üzeri eski tuz fabrikası ile ekmek fabrikası arasındaki alana da 293 konutluk projeleri Ekim ayında ihaleye çıkartacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı '100 bin konutluk müjde' içerisinde Aşağı Pelitözü köyü yakınlarına da 900 konutluk TOKİ projesi yapılacağını ifade etti.

"TOKİ ile ilgili ilimizde ve ilçelerimizde çalışmalar sürüyor. Sanılmasın ki biz bu işlerin takipçisi değiliz. Çalışmalar son noktaya geldi. Şehir merkezinde iki ayrı noktada TOKİ çalışmamız halen devam ediyor.

Birincisi Tuzlubağlar mevkiinde, MKE'nin ve Fen Lisesi'nin arka tarafındaki alanda toplam 419 konutluk TOKİ ihalesi 21 Ekim 2022'de yapılacak.

Yine aynı zamanda Çankırı Yapraklı yolunda 293 konutluk TOKİ projesinin de ihalesi aynı anda gerçekleştirilecek. Bu alan Yapraklı'ya giderken eski tuz fabrikası ile ekmek fabrikasının arasında kalan bölge. Burada yapılar 3 katlı dikey olarak yapılacak. Toplamda 712 konutluk iki TOKİ projesinin inşaatı yakın zamanda başlayacak. Çankırı'mıza hayırlı uğurlu olsun."

Milletvekili Salim Çivitcioğlu, konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 Eylül'de Türkiye'ye açıklayacağı 100 bin konutluk dev projenin Çankırı ile ilgili detaylarını da verdi. Çivitcioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sayın Cumhurbaşkanımız 13 Eylül'de 100 bin konutluk müjdeyi açıklayacak. Ancak ben burada şunu ifade edeyim ki açıklanacak o 100 bin konutluk proje için Çankırı genelinde yaklaşık olarak 3 bin 500 konut ayrılacak. Bu rakamın 900'e yakın kısmı Sülüklü mevkiinde Aşağı Pelitözü yakınındaki düz alanda yapılacak.

Çankırı Merkez'e Tuzlubağlar'a yapılacak 419 konut, Yapraklı yoluna yapılacak 293 konut ve Sülüklü mevkiine yapılacak 900 konut olmak üzere toplam bin 612 konut yakın zamanda ilimize kazandırılacak.

Sadece Eldivan ilçemiz hariç tüm ilçelere TOKİ konutları yapılacak. Şu anda Eldivan ilçemizde TOKİ konutlarının yapımı devam ediyor.

Cumhurbaşkanımızın müjdeleyeceği 3 bin 500 konut, Çankırı genelinde yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak."

Bu haber 2854 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kura çekildi
    3 hafta önce
    Bu konutlardan hangisi kurası çekilen konut? Bunun bilgisini kim verecek?