Çayyolu Elektrikçi takipçi satın al takipçi hilesi düşmeyen takipçi hosting

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı Adaylık Başvurusu Sürecinin Başladığını Duyurdu

Adayların bağışları Gazze'ye yardım için gönderilecek.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı Adaylık Başvurusu Sürecinin Başladığını Duyurdu
13 Kasım 2023 - 18:34
AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, yerel seçimler için adaylık başvurusu sürecinin başladığını belirtti.

Adayların bağışları Gazze'ye yardım için gönderilecek

Ak Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan yaptığı açıklamada, "Bağışlar tüm dünyanın gözleri önünde soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazzeli kardeşlerimiz için AFAD tarafından kendilerine ulaştırılacak. Ön başvuru dijital ortamda alınacak sonrasında aday formu ıslak imzalı şekilde partiye teslim edilecek" dedi.

Aday müracaatlarının dijital ortamda alınmaya başlandığını açıklayan İl Başkanı Erdoğan, il belediye başkanlığı için 30 bin, ilçe belediye başkanlıkları için 20 bin, belde belediye başkanlıkları için 10 bin TL bağış alınacağını duyurdu.

AK Parti Genel Merkez tarafından alınan karar sonrasında, AK Parti’nin bu seçimde Gazze’ye bağış toplayacağını söyleyen İl Başkanı Erdoğan, "AK Parti’de belediye başkanlığı için aday adaylığı başvuruları 17 Kasım’a kadar devam edecek. Meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliği başvuruları da 3 Aralık’a kadar sürecek. AK Parti’de süreç bittikten sonra kısa sürede beyannamenin açıklanması ve adayların tanıtılması bekleniyor" diye konuştu.

Seçimde aday olmak isteyen devlet memurları, oda başkanları ve diğer istifası zorunlu olanların Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) göre en geç 1 Aralık 2023’de istifa etmesi gerekiyor.

AK Parti ise adaylık başvurusu için son gün olarak 17 Kasım 2023 Cuma gününü belirledi.

Bu haber 2128 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • haso
  3 hafta önce
  Sayın başkan şu başvuru için para işini kaldırın gerçek kişiler başvura bilsin Parası olan değil itibarı olan baş vursun o zaman kazanırsınız.
 • 18 li
  3 hafta önce
  Halkın beğendiği liyakat sahibi birisini Belediye Başkanı adayı yaparsanız seçimi kazanma şansınız olur. Bunun için iştişare veyahut anket metodunu kullanmanız lazım sayın başkan. İnatlaşan illa ki ben aday olacağım diyenlerle sakın yola çıkmayın. Halkın sevdiği bir ismi aday yapın. Benden size bir ağabey tavsiyesi. Vesselam...