AK Parti'nin Çankırı'daki Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

Programa AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, önceki dönem milletvekilleri, önceki dönem belediye başkanları, parti teşkilatları, adaylar ve vatandaşlar katılım sağladı.

AK Parti'nin Çankırı'daki Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı
11 Şubat 2024 - 12:01 - Güncelleme: 11 Şubat 2024 - 20:24
AK Parti Çankırı Belediye Başkan Adayları tanıtım programı düzenlendi.

AK Parti'nin, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Çankırı merkez ile ilçelerinde, beldelerindeki belediye başkan adayları tanıtıldı.

Programa AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, önceki dönem milletvekilleri, önceki dönem belediye başkanları, parti teşkilatları, adaylar ve vatandaşlar katılım sağladı.

AK Parti Gurup Başkanvekili, Çankırı Milletvekili Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, muhalefet partilerini eleştirdi.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, ”İnanç ve ahlak ile önce gönülleri ihya sonra şehirleri inşa edecek olan yollar köprüler yapmadan önce gönül köprüleri kuracak olan belediye başkanlarımızla yola çıkıyoruz” dedi.

Salonu dolduran partililere hitabeden İl Başkanı Koray Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

Sayın Grup Başkanvekilim, Sayın Önceki Dönem Milletvekillerim, Sayın Önceki Dönem İl Başkanlarım, Sayın İl Kadın Ve Gençlik Kolları Başkanlarım, Sayın Genel Merkezin İdari Amiri, Sayın İlçe Başkanlarım, Sayın Belediye Başkanlarım, Sivil Toplum Örgütlerinin Değerli Başkanları ve Kıymetli Basın Mensuplarımız, Adalet ve kalkınmanın sembolü, Yarınların ve Türkiye’nin umudu olan Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gönül dostları aday tanıtım toplantımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz.” Dedi.

Erdoğan, “Bu salonu Korgun’dan, Ilgaz’dan, Kurşunlu’dan
, Atkaracalar’dan, Çerkeş’ten, Bayramören’den, Orta’dan, Şabanözü’nden, Eldivan’dan, Yapraklı’dan, Kızılırmak’tan ve Çankırı Merkez’den gelerek dolduran kıymetli dava arkadaşlarımı hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum. Salonun dışında bizlere eşlik eden içeri giremeyen kıymetli dava arkadaşlarımdan özür diliyor, onları da hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum.

Semalarında Çankırı Fatihi Emir Karatekin Hazretleri ve onun kutlu dava arkadaşlarının ruhaniyetinin dolaştığı kadim şehrin güzel insanları;
Bugün burada; millet ve memleket sevdalarının oluşturduğu bir coşku var. Bir heyecan var. Bugün burada; bir toy, bir düğün var. Bugün burada; kardeşlik var, samimiyet var, gayret var. Bugün burada; Emir Karatekin Hazretlerinin, Cemalettin Ferruh’un, Ve Astarlı zade Hilmi Efendi’nin şehri olan Çankırı’yı derin tarihi ve mirası ile gelecek nesillere taşıyacak olan gerçek belediyecilik ile güvenli şehirleri inşa edecek AK kadrolarımız var.

Liderimizin, Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi “İnanç ve ahlak ile önce gönülleri ihya, sonra şehirleri imar edecek olan, yollar ve köprüler yapmadan önce gönüller yapacak adaylarımız ile yola çıkıyoruz.”

Kıymetli belediye başkanlarım;

Bizim hizmet anlayışımızın merkezinde yalnızca ve yalnızca insanlığa hizmet var.

Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir şehir bırakma arzusu var.

Bugün itibari ile toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklamanızı, kimseyi ötekileştirmemenizi, mahalle mahalle, ev ev, dükkân dükkân gezerek gönüllere girmenizi, onları dinlemenizi, istişarelerde bulunmanızı,ilimizin ve ilçelerimizin, beldelerimizin hangi sorunları varsa vatandaşın sorunlarına kulak vermenizi, hiçbir insanımızın kalbini kırmadan yol yürümenizi sizden istirham ediyorum.

Kimliğine ve siyasi görüşüne bakmaksızın, katılımcı belediyecilik anlayışını benimseyerek, ben değil biz şiarı ile yönetmeniz ve tüm teşkilatlarımız,aday adaylarımız, geçmişten günümüze görev yapan tüm dava arkadaşlarımızla el ele, gönül gönüle yol yürümeniz en büyük kazancımız olacaktır.

Kıymetli yol arkadaşlarım; şehirler demek medeniyet demektir. Medeniyetimizin yükselmesi ise ancak inanç ve ahlak ile mümkündür. Bu değerlerden yoksun büyüyen şehirler madden ve manen eksiktir.

Ecdadımız şehirleri inşa etmiyor ibadet ediyordu. Bu ilke ile Çankırı’mızda ve ilçelerimizde şehirlerimize hiç durmadan hizmet edeceğiz.

Bugün itibari ile son 50 güne girmiş bulunmaktayız.
Hizmetin bize nasip olması için; İnançlı ve kararlı duruşumuz ile birlikte ana kademe teşkilatlarımız sıkmadık el sofrasına misafir olmadık ev bırakmayacak. Geleceğimizin teminatı ve teşkilatlarımızın göz bebeği gençlik kollarımız ise sahada ulaşılmadık genç bırakmayacak.

Gururumuz kadın kollarımız çalmadık kapı, hanesine misafir olmadık ev bırakmayacaklar.
Kuruluşundan bugüne görev yapmış ve yapmakta olan tüm teşkilatlarımız ile Bir olacağız!, İri olacağız!, Diri olacağız!, Allah’ın izni ile 31 mart akşamında Çankırı’yı gerçek belediyecilik ile buluşturacağız!

31 Mart’tan sonra ise sayın Grup başkanvekilimiz M.Emin Akbaşoğlu’nun gücünü ve desteğini alarak İl Belediye Başkanımız Hüseyin Filizin tecrübesi ve çalışkanlığı ile Çankırı Merkez başta olmak üzere tüm ilçe ve beldelerimizde şehrimizin sorunları ile hemhâl olacağız.

Kıymetli Dava Arkadaşlarım!

Merhum Aliye İzzetbegoviç’in şu anlamlı sözü ile konuşmalarıma son vermek istiyorum. “Nehirlerimizin üzerindeki köprüler yıkılmış olabilir. Köprüler yeniden inşa edilebilir. Ancak önemli olan halkımızın gönüllerindeki köprüleri inşa edebilmektir.”

Şimdi buradan bütün teşkilatlarımıza ve adaylarımıza sesleniyorum

Gönüllere girmeye hazır mıyız?, 17’de 17 yapmaya kararlı mıyız? Gazamız mübarek olsun! Sefer bizden zafer allah’tan!” ifadelerini kullandı.

“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek konuşmasına başlayan AK Parti Çankırı Belediye Başkan adayı Hüseyin Filiz, “Biz işsizliği sıfırlayan partiyiz. Kurmuş olduğumuz organize sanayiye Kırıkkale’den, Ankara’dan, Akyurt’tan servisle işçi geliyor. Fabrikalar buradan çalışacak adam bulamıyor. Bu ne demektir? İşsizlik Çankırı’da sıfırlanmış. Tabi şunu da gördük. Başka yerden buraya gelip maaşını alıp gidiyorlar. Göçü tersine çevireceğiz derken böyle bir olumsuzlukla yüz yüzeyiz. Son 5-6 yıldır olay daha da vahim. Bırakın Ankara’dan gelenleri, artık öz ve öz Çankırı’nın evladı da evini Akyurt’tan tutuyor yada satın alıyor. Akyurt’ta, Kırıkkale’de birçok Çankırılı var. Buradan oraya gidiyorlar. Bu durum bizim projelerimizi öldürüyor. Nedir sıkıntı? Konut yok. Bir ilde ev kiraları10-20 bin TL arasında ise o ilde belediyecilik göçmüş demektir. Siz istediğiniz kadar fabrika getirin, eğer konut yoksa nüfusu da artıramazsınız. Bizim sloganımız şu; 30 fabrika 10 bin konut ve 300 bin nüfus.” dedi.

Hiçbir projenin bedelini belediyeye ödetmeyeceklerini vurgulayan Filiz, “Kırkevler Mahallesi duruyor, Alibey Mahallesi duruyor, kale altı duruyor, Karataş Mahallesi duruyor, Yeniköy duruyor. Hiçbir şey yapılmamış. Ev kiralarını yükseltmişler burada. Evlenen gençlerin çoğu bu yüzden ya Akyurt’a ya Kırıkkale’ye göç etmiş.

Merkezi hükümetin kaynaklarını kullanacağız. Her bakanımızla bir projemizi hayata geçireceğiz.

Yukarıpelitözü’ne 475 konutun ihalesi yapıldı. Oraya 4-5 bin konut yaparak Yukarıpelitözü’nü ilçe yapacağız. Yukarıpelitözü’nün biraz yukarısına ise 1500 kişilik cezaevi yapılacak. Böylelikle Ankara’yı bu tarafa getireceğiz. Ankara’ya giden göçü ve maaşı buraya getireceğiz.

1 Nisan günü mührü aldığımız gün her tarafı konutlaşmaya açtığımız zaman Çankırı bir şantiye haline gelecek. Müteahhitlerde iş alacak. İster TOKİ’den ister bağımsız iş alır. Çankırı ayağa kalktığı zaman ev kiraları aşağı düşecek. Biz rotamızı darda kalana doğru çevireceğiz.

Depreme dayanıksız konutları yıkacağız. Bu 20-25 bini bulacak. Atatürk Bulvarı bile yıkılacak. Çankırı’nın çevresinin düzelmesi için bu çalışmaları hayata geçireceğiz. Bu güç bizde var. Her bir proje için bakanlıklardan destek alacağız. Başka adaylar proje açıklarsa öncelikle kaynağını sorun. Projelerin bedellerini belediyemizden karşılamayacağız. Belediyemize hiçbir proje bedeli ödetmeyeceğiz. Bizim farkımız bu olacak. Ben bizden önceki projeleri eleştirmiyorum. Biz daha iyisini yapacağız.” İfadelerinde bulundu.

Derdinin Çankırı’yı şahlandırmak olduğunu vurgulayan Filiz, “Benim söylemek istediğim şu; biz daha iyisini yapacağız. Kent meydanı nasıl olacak biz onu göstereceğiz. Bizim yapacağımız kent meydanında beton olmayacak. Kent meydanı şehrin akciğeridir. Şehrin oksijen aldığı yerdir. Şehrin nefes aldığı yere biz beton koymayacağız.

Belediyede bizden önce kim varsa kesinlikle rahat olsun. Herkes işine gücüne baksın. Hiçbir zaman kimsenin ekmeği ile oynamadım. Bizim derdimiz daha fazla kişiye ekmek verebilmek. Daha fazla yatırım getirebilmek. Bizim derdimiz Çankırı’yı şahlandırmak. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.


AK Parti Gurup Başkanvekili, Çankırı Milletvekili Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, muhalefet partilerini eleştirdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, Çankırı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz ile birlikte Çankırı için birlikte güçlü bir şekilde çalışacaklarını söyledi.


Akbaşoğlu, AK Parti İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin artık kendi İHA, SİHA ve yerli otomobilini ürettiğini, bunları tüm engellemelere rağmen 21 yıla sığdırmayı başardığını söyledi.

Uzaya çıkan ilk Türk Alper Gezeravcı’yı tebrik eden Akbaşoğlu, "Bakın, Türk astronotumuz gerçekten hayal denilen bir gerçeği hep beraber o gururu bizlere yaşattı. Bunun altyapısını kurduk. Türkiye Uzay Ajansı'nı kurduk. Bununla ilgili birçok mesafeler kat ettik. Dünyada insansız hava araçlarında bir numarayız. Allah'a çok şükür bunun yazılımlarını, teknolojik yazılımlarını, teknolojik üstünlüğünü ortaya koyan bizim gençlerimiz" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek konuşmasına başlayan AK Parti Grup Başkanvekili ve Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı’ya daha fazla hizmet eseri kazandırmak için bütün ilçe ve belediye başkanları ve teşkilatlarla çok daha büyük gayret içerisinde olacaklarını, merkezi yönetim ve yerel yönetimlerin uyum ve senkronizasyonu içerisinde daha fazla hizmet ve eser üretmeye gayret göstereceklerini ifade etti.

Kızlaryolu Barajının tamamlandığını ve hem ülke genelinde hem Çankırı’da hayal denileni gerçekleştirdiklerini vurgulayan Akbaşoğlu, “Eksiklerimiz de var elbet ancak o eksiklikleri giderecek olan yine biziz. Ne söz verdiysek mutlaka onları takip ederiz. Biraz zaman alabilir. Bazı şartlar sebebiyle bazen gecikebilir ancak hiçbir sözümüz havada kalmaz. Yerde kalmaz mutlaka takibini yaparız. Onu milletimizin hizmetine sunarız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı. Hastanemiz yapılıyor tamamlayacağız. Yollarımız yapılıyor, tamamlayacağız, toplu konutlar ile ilgili mutlaka bu adımları dahada çoğaltarak hep beraber gerçekleştireceğiz.” ifadelerinde bulundu.


Muhalefet partilerinin vatandaşın karşısına geçerek oy istediğini belirten Akbaşoğlu, "Vatandaşlarıma soruyorum. İstanbul’da, Ankara’da kendisine verilmiş 5 yıllık görev süresince şehrinin derdi ile dertlenmeyip, kendisine siyasi kariyer planlaması yapan belediye başkanlarına bu millet oy verir mi? Hiçbir şekilde derdiyle dertlenmeyip, şehrine su baskınları olduğu süreç içerisinde büyükelçilerle balık yiyenler, hiçbir şekilde şehrinin sorunlarıyla ilgilenmeyenlerle bu milletin yol yürümesi asla mümkün olmayacaktır." ifadesini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Küçükçekmece'de AK Parti'nin seçim çalışması sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıya ilişkin, "Şimdi bunlar sandıktan ümidi kesince silaha sarılıyor, Türkiye'yi kaotik bir ortam üzerinde bir başka noktaya savurmak istiyorlar.

"İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay'ın seçim çalışması yaptığı sırada uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen menfur saldırıyı lanetliyor, insanlık dışı saldırıda yaralanan vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik gerçekleştirilen bu saldırı ile ilgili soruşturmalar derhal başlatılmıştır. Aziz milletimizin emrinde ve hizmetinde olan hükümetimiz, bu güne kadar her türlü hain oadakları bertaraf etmiştir ve etmeyede devam edecektir. Suçluların en kısa sürede bulunacağına inanıyorum. Küçükçekmece Başkan Adayımız Aziz Yeniay'a, ekibine ve tüm teşkilatımıza geçmiş olsun." Dedi.

Akbaşoğlu, yaptığı konuşmada, bugüne kadar hem Çankırı’da hem de Türkiye'de güzel hizmetlere vesile olmak için çalıştıklarını söyledi.

Hayallerin gerçekleştirildiği çalışmalara imza attıklarını belirten Akbaşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bakın dün bir astronotumuz, Türk astronotu gerçekten hayal denilen bir gururu yaşattı. Bunun alt yapısını kurduk. Türkiye Uzay Ajansını kurduk. Bununla ilgili birçok mesafeler kat ettik. Dünyada insansız hava araçlarında bir numarayız. Allah'a çok şükür bunun teknolojik yazılımlarını, teknolojik üstünlüğünü ortaya koyan bizim gençlerimiz. TAİ'de TEİ'de HAVELSAN'da, TÜBİTAK'da, Bayraktar'da, özel sektörde, kamunda her yerde çalışıyor, üretiyor, dünyaya ihraç ediyoruz. Toplu iğne yapamaz denilen Türkiye bugün 6 milyar dolar değerinde, milli savunma sanayinin ürettiği teçhizatları, silahları yurt dışına satıyor. Bakın 2024 yılı için sadece savunma sanayisine ilişkin 10 milyar dolar sipariş aldık. Tek kalem, 10 milyar dolar sipariş. Bunun artacağına olan inancım tamdır."

Akbaşoğlu, Türkiye'nin gayri safi milli hasılasını 236 milyar dolardan 1 trilyon 100 milyar dolara çıkardıklarını dile getirerek, "2002 yılında kişi başına düşen gelir 3 bin dolardı, şu an 13 bin dolar. Enflasyonla mücadelemize kararlılıkla devam ederek insanımızın alım gücünü artırarak zenginliğe zenginlik katmak görevimiz, bizim boynumuzun borcu. Evet, dünyada bir pandemi yaşandı, bir takım daralmalar oldu, tedarik zincirleri koptu. Bütün Avrupa'da, Amerika'da enflasyon arttı. Gerçekten büyük sıkıntılar yaşandı. Bunun Türkiye'ye yansımalarını beraber gördük, görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'teki depremlerin ardından bölgede yoğun çalışmalar yürütüldüğünün altını çizen Akbaşoğlu, bölgede bir yıl dolmadan on binlerce konutun teslim edildiğini, bu manada dünya rekoru kıran bir iradenin olduğunu kaydetti.

Akbaşoğlu, Çankırı'da yapımı tamamlanan Kızlaryolu Barajı'na değinerek, barajın Çankırı tarihinin ve bölgenin en büyük kamu yatırımı olduğunu ifade etti.

"Sayın Murat Kurum hemşerimiz sayılır, Çankırı'ya çok güzel hizmetler yaptı, şu an İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı. Herkes Murat Kurum'un kazanacağına kesin gözüyle bakıyor. Şimdi bunlar sandıktan ümidi kesince silaha sarılıyor, Türkiye'yi kaotik bir ortam üzerinde bir başka noktaya savurmak istiyorlar. Bunlara müsaade etmeyeceğiz. Geçen,Çağlayan Adliyesi önünde savcı Selim Kiraz’ı şehit eden o katiller sürüsünün devamı mahiyetinde tekrar bir baskın yapılmıştı. Bunlar aslında Türkiye'nin güven ve istikrar ortamıyla bölgesel ve küresel bir güç olmasını istemiyorlar. Türkiye'nin orta koridorda merkez ülke olmasını, tarihi İpek Yolu’nun bütün vanalarının, enerji noktalarının, raylı sistem ve kara yolları güzergahının Çin'den Londra’ya kadar merkezi olmasının önüne geçmek istiyorlar. Türkiye'nin terörden temizlediği Gabar'da, Cudi'de, Tendürek'te petrol aramalarıyla gravitesi yüksek, zenginliğimize zenginlik katacak, emeklimizin, işçimizin, çiftçimizin alım gücünü artıracağı bir büyük bütçenin Türkiye'nin cebine girmesini istemiyorlar."

Akbaşoğlu, Türkiye'yi meşgul etmek isteyen bir takım uluslararası odaklar, Siyonist ve emperyalist odaklar ve onların vekalet savaşçılarının Türkiye'yi karıştırılmak istediğine işaret etti.

Konuşmanın ardından Çankırı'nın il, ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı.
Adaylarının tanıtılmasının ardın fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Halkın yoğun katılım gösterdiği ve coşkuyla gerçekleştirilen aday tanıtım programında Çankırı’nın ilçe ve belde belediye başkanları ise şu şekilde açıklandı; “Atkaracalar: Harun Oflaz, Bayramören: Raşit Güngör, Çerkeş: Hasan Sopacı, Eldivan: Mustafa Lafcı, Ilgaz: Mehmed Öztürk, Kızılırmak: Mehmet Bulut, Kurşunlu: Şakir Kaymak, Korgun: Ali Özen, Orta: Ferhat Danacı, Şabanözü: Faik Özcan, Yapraklı: İhsan Haydar, Atkaracalar Çardaklı: İlyas Ertürk, Çerkeş Saçak: Ramazan Yarım, Orta Dodurga: Hasan Hüseyin Kaşıkcı, Orta Kalfat Beldesi: Salim Doğan, Orta Yaylakent Beldesi: Kadir Dede"

Bu haber 2942 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum