AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik'in 23 Nisan Kutlama Mesajı

Çelik, "Hem Gazi Meclisimizin 100. kuruluş yıl dönümünü hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çok daha coşkulu bir şekilde kutlayacağız." dedi.

AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik'in 23 Nisan Kutlama Mesajı
22 Nisan 2020 - 21:49 - Güncelleme: 23 Nisan 2020 - 09:23

23 Nisan Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 100. kuruluş yıl dönümünü, ülkemizin ve dünyanın tüm çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Yüz yıl önce bugün 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' anlayışı şiar edinerek, yüce Meclisimizin kuruluşuyla, milli iradenin ve demokrasinin güvencesi olan bu gücün üzerinde hiçbir makamın olamayacağı tüm dünyaya ilan edilmiştir.

Ecdadımızın, Kurtuluş Savaşı'nda, kadın erkek, yaşlı genç demeden topyekün yazdığı kahramanlık destanı, her alanda aziz vatanımızı yücelten gelişmelere kapı aralamıştır. Tarihe altın harflerle kazınan bu büyük zafer, bir milletinin dirilişinin ve şahlanışının sembolüdür.

Bu sene, küresel bir sorun haline gelen Kovid-19 pandemisine karşı önemli bir mücadele göstermekteyiz. Tabi bu süreçte ne yazık ki, her sene coşku içinde kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ve bu sene TBMM'nin 100'üncü yıldönümü idrak edeceğimiz bu önemli günün etkinliklerini, farklı etkinliklerle, uzaktan ancak gönüllerimiz bir olarak kutlayacağız.

Çocuklarımızın gözlerinde endişe ve hüzün değil, bilakis ümidi görmek; bu mücadelemizde de en büyük dayanağımızdır. Milli mücadele günlerinde olduğu gibi bugün de yine birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde zor günlerin üstesinden başarıyla geleceğiz. Hem Gazi Meclisimizin 100. kuruluş yıl dönümünü hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çok daha coşkulu bir şekilde kutlayacağız.
Bu vesileyle, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor, en kalbi duygularımla saygı ve şükranlarımı sunuyorum.


Çankırı AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik
 
 

Bu haber 10820 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum