AKP Çankırı İl Teşkilatındaki İstifa Haberleri Doğrumu?

Çankırı’da AKP’de eski İl Başkanı Erdal Yıldız ile eski il yönetim kurulu üyesi Av. Savaş Yağcı'nın istifa ettikleri konuşuluyor.

AKP Çankırı İl Teşkilatındaki İstifa Haberleri Doğrumu?
26 Eylül 2019 - 19:50

Çankırı AK Partide İstifa

 

Çankırı’da AKP’de eski İl Başkanı Erdal Yıldız ile eski il yönetim kurulu üyesi Av. Savaş Yağcı istifa etti.

 

Yeniçağ Gazetesi’nden Fatih Ergin’in haberine göre; Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın partileşme çalışmalarının yanında, Pelikan krizi nedeniyle çalkantılı günler geçiren iktidar partisinde dikkat çeken gelişmelerden biri de Çankırı’da yaşandı.

 

Çankırı’da AKP’den dikkat çeken bir istifa geldi. AKP Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu’nun ekibinde yer alan, Çankırı eski İl Başkanı Erdal Yıldız partisinden istifa etti.

 

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın partileşme çalışmalarının yanında, Pelikan krizi nedeniyle çalkantılı günler geçiren iktidar partisinde dikkat çeken gelişmelerden biri de Çankırı’da yaşandı.

 

AKP’nin Çankırı’da kurucuları arasında yer alan ve il başkanlığı görevinde de bulunan Erdal Yıldız’ın partisinden istifa ettiği öğrenildi.

 

Çankırı’da AKP’ye yakın kaynakların aktardığına göre, Yıldız’ın AKP Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu’nun ekibinde yer aldığı ifade edildi. Yıldız, yerel seçimlerin ardından tekrar il başkanı olması için Çivitçioğlu tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştürülmüştü.

 

Partili kaynaklar, Erdal Yıldız’ın AKP eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Çankırı milletvekili Av. İdris Şahin’e de yakın olduğunu belirtirken, Yıldız’ın istifasının kurulması beklenen yeni partilerle ilgili olduğunu aktardı.

 

Çankırı Milletvekili AKP’den Ayrılıyor mu?

 

Son günlerde il yönetim kurulundan istifaların yaşandığı belirtilen AKP Çankırı İl Teşkilatı’nda ise, Erdal Yıldız’ın istifasının AKP Milletvekili Salim Çivitçioğlu’na rağmen gerçekleşemeyeceği ve Çivitçioğlu’nun da önümüzdeki süreçte partiden ayrılabileceği iddia edildi. Diğer taraftan, İdris Şahin’in ortağı olduğu belirtilen AKP Çankırı eski il yönetim kurulu üyesi Av. Savaş Yağcı’nın da partisinden istifa ettiği öğrenildi.

Bu haber 5711 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum