Alpsarı Göleti İşletmeciliğinin Sözleşmesi 1,5 Yıl Uzatıldı

Alpsarı Göleti piknik, mesire, spor alanı ve kapı girişi işletmeciliğini yapmakta olan Karadeniz Sc Tur. Gıda İnş. Teks. San. ve Tic. Ltd. Şti. Kovid-19 salgını nedeniyle ekonomik olarak...devamını okuyunuz.

Alpsarı Göleti İşletmeciliğinin Sözleşmesi 1,5 Yıl Uzatıldı
12 Mayıs 2022 - 19:00 - Güncelleme: 12 Mayıs 2022 - 19:06
Sözleşmesi 1,5 Yıl Uzatıldı

İl Genel Meclisi Mayıs birleşimlerinin 3.’sü dün gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığından gerçekleştirilen dünkü birleşime tüm meclis üyeleri katıldı.

Dün gerçekleştirilen birleşimde ilk olarak; Alpsarı Göleti piknik, mesire, spor alanı ve kapı girişi işletmeciliğini yapmakta olan Karadeniz Sc Tur. Gıda İnş. Teks. San. ve Tic. Ltd. Şti. Kovid-19 salgını nedeniyle ekonomik olarak olumsuz etkilendiklerini kira ertelemesi veya kira süresinin sona ereceği 2023 tarihinden itibaren 1.5 yıl süre uzatımı konusunda incelemesini tamamlayan Plan ve Bütçe, İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler ile Tarım ve Köylere Yönelik Hizmetler, komisyonlarına ait ortak rapor ele alındı.

Konu hakkında meclis üyelerini bilgilendiren komisyon başkanı Ruhi Şeker, “Yapılan incelemeler neticesinde pandemi döneminde tüm yurtta olduğu gibi ilimizdeki firmalarda olumsuz etkilenmiştir.

Bu nedenle; İlimiz Korgun İlçesi, Alpsarı Göleti piknik, mesire, spor alanı ve kapı girişi işletmeciliğinin sözleşme bitiş tarihi olan 2023 yılından itibaren var olan sözleşme hükümleri çerçevesinde 1,5 yıl uzatılması komisyonlarımızca uygun görüldüğünden tasdik ve tasvibi için İl Genel Meclisine arzına komisyonlarımızca 15.04.2022 tarihinde oy birliği ile karar verildi” dedi.

Şeker’in meclis üyelerini bilgilendirmesi sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. Maddesinde ise Orta İlçesi Elmalık köyünde mülkiyeti İl Özel İdaresine ait imar planı dışında kalan “arsa” vasıflı taşınmaz ile Orta İlçesi Kalfat köyünde mülkiyetinin 573/1844 hissesi İl Özel İdaresine ait 602,84 m2 yüzölçümlü “Zemin katında 5 adet dükkan ile 2 adet daire ve ikinci katında 4 daire bulunan kargir apartman kömürlük ve arsası” vasıflı taşınmazların ise diğer hisse sahiplerine doğrudan satışı için İl Encümenine yetki verilmesi konusunda incelemesini tamamlayan Plan ve Bütçe komisyonuna ait rapor ele alındı.

Konu hakkında meclis üyelerini bilgilendiren komisyon başkanı Adem Tüysüz, “Orta ilçesi Kalfat Köyünde mülkiyetinin 573/ 1844 hissesi İdaremize ait 284 ada 10 parselde kayıtlı 602,84 m² yüzölçümlü“ Zemin Katında 5 adet dükkan ile 2 adet daire ve ikinci katında 4 daire bulunan kargir apartman kömürlük ve arsası” vasıflı taşınmazın 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 17. maddesi gereği diğer hisse sahiplerine doğrudan satılmamasına, Orta ilçesi Elmalık köyünde mülkiyeti İdaremize ait 146 ada 3 parselde kayıtlı 914,41 m² yüzölçümlü onaylı imar planı dışında kalan  “arsa” vasıflı taşınmazların kapanan belde belediyelerinden İl Özel İdaresine devredildiğinden köy muhtarlıklarının söz konusu taşınmazları şifai olarak köye tahsis edilmesini talep etmeleri, kapanan diğer beldelerde de benzer kararların meclisimizce alındığı değerlendirildiği için taşınmazların satılması komisyonumuzca uygun görülmediğinden dosyanın Çankırı İl Özel İdaresi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne geri iadesine karar verilmiştir” dedi.

Tüysüz’ün konu hakkında meclis üyelerini bilgilendirmesi sonrasında komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

Bu haber 2487 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    1 yıl önce
    Çok iyi olmuş işletmeci iyi çalışıyor değerli birisi kıymetini bilmek lazım.