1.Derece Önemli Olan Kırovacık Grup Yolu Yeniden Etüt Yapılmalı (Özel Haber)

Söz konusu grup yolunu kullanan vatandaşlarımız merkeze giden yollarının uygun olmadığını, kazaların önüne geçilmesi için de acilen çözüm bulunulması istiyorlar.

1.Derece Önemli Olan Kırovacık Grup Yolu Yeniden Etüt Yapılmalı (Özel Haber)
24 Şubat 2021 - 23:58
Kırovacık Grup Yolu İçin Ne Düşünüyorsunuz Diye Sorsak Ne Dersiniz?

Çankırı Merkez Köylerine giden Ovacık grup yolunda meydana gelen kazaların ardı arkası kesilmiyor.

Aman Dikkat!

Takla atan, Uçuruma düşen, Yan Yatan, Çamura Batan Kazalar Ne Ararsan Bu Yolda…

Yol çok dar ve kenarları korumasız, yani yer yer uçurumlar var. Yolda durmak duraklamak imkansız. Yaralanmalı, ölümlü kazalarda cabası.

Onlarca köyün ve Çorum İline de ara yol olan güzergahın daha güvenilir hale getirilmesinin önemli olduğu geçtiğimiz hafta meydana gelen kaza ile birkez daha ortaya çıktı.

Bu Kadar Basit Soru, Çankırı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Ne İş Yapıyor?

Köylere Hizmet Götürme Birliklerine Yapılan Yardımlar Nerelerde Kullanılıyor?

Siz Yetkililer: Kaza, Mal Ve Can Güvenliği Eksik Olmayan Ve Yanlış Yapmış Olduğunuz Yoldan Memnunmusunuz?

Altyapı ve üst yapı çalışmalarıyla birlikte bağlantı yollarının da yapılması gerekmektedir.

Ağır vasıta ve yüklü araçlar sağdan gidiniz (Eski yolu kullanınız) Levhası çakmayla bu iş bitti mi sanıyorsunuz?

Çankırı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği kuruluşunca gerçekleştirilen; sağlıklı ve güvenilir bir şekilde hizmet vermediği açıkça görünen yolun sürekli can ve mal kayıplarına davetiye çıkarmaya devam ediyor olması söz konusu yolu kullanan sürücüleri çileden çıkarıyor.

Tek Çaremiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Sesimizi Duysun!

Söz konusu grup yolunu kullanan vatandaşlarımız merkeze giden yollarının uygun olmadığını, kazaların önüne geçilmesi için de acilen çözüm bulunulması istiyorlar.

“10 Köy Muhtarı Yanlıştan Dönülmesini Bekliyor”

İlimiz Merkeze bağlı Kırovacık grup yolunun yeniden yapılması, böylece mesafenin kısalarak yakıt ve zaman tasarrufu sağlanacağı, olabilecek kaza ile mal ve can kaybının önüne geçileceği isteniyor.

Köylü vatandaşlarımız, “Bizi temsil eden Milletvekilleri derdimize çare olmuyorlar. Oysaki Alaçat, Ünür, Cırcır, Satıyüzü ve diğer grup köyleri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Kalkınma Partisine olan görevlerini fazlasıyla yaptı. Sizlerde görevinizi yaparsanız seviniriz. “ifadelerini kullanarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir an önce seslerini duymasını istiyorlar.

İlimiz Merkeze bağlı Kırovacık grup yolu olarak Alaçat, Altınlı, Çırçır, İncik, Ünür, Çağabey, Karaömer, Ağzıbüyük, Gazibekir, Satıyüzü, Beştut, Yeşilyurt ve Gürmeç köyleri olarak;  bizler için 1. derecede önemli grup köylerimizin yol güzergâhı olarak Kırovacık köyünden sonra yolun Alaçat, Altınlı köyüne bağlanarak Ağzıbüyük istikametine bağlanarak yeniden etüt yapılarak yapılanmasında mesafe (km), kaza, mal ve can güvenliği, yakıt tasarrufu olmasından dolayı ve zamandan çok kazanç olacağı kanaatindeyiz. Önceliğimizin yol güzergâhının yanlış yer seçilmesi ve bazı siyasi ve hatırşinas kişilerin düşünceleri üzerine yapılması ısrar edilmişti. Bu hata ve yanlışın yeniden değerlendirilerek yolumuzun talep ettiğimiz yerden yapılmasını istiyoruz.

Çankırı- Çorum karayolundan Karaömer köyünden ayrılan Danabaş köyu,  Satıyüzü ve Beştut köyü arasında kalan yollarının altyapı ve üst asfalt çalışmasının bağlantı yollarının yapılması gerekmektedir. Ayrıca Satıyüzü, Çağabey ve Ünür köyü arasında kalan yolun da alt yapı ve üst asfalt çalışmasının yapılması gerekmektedir.

Söz konusu bu yollarımızın hem kış mevsiminde hem de diğer mevsimlere sürekli takip ve bakımının işaretlenmesi ve levhaların yapılması gerekmektedir. Talebimize bir an önce el uzatılmasını talep ve arz ediyoruz.”

3 Muhtar İmzasını Geri Çekti

19 Ocak 2021 tarihli dilekçeye Altınlı Köyü Muhtarı Orhan Açıkgöz, Danabaş Köyü Muhtarı Mustafa Karaarslan, Kızılırmak Karaömer Köyü Muhtarı Bilal Dandan’ın geri çektikleri ortak dilekçe şöyle:

Valilik Makamına-Çankırı

Ekte yer alan 19.01.2021 tarihli valilik makamına verilmiş olan imzalarımızın ve mühürlerimizin bulunduğu dilekçeyi okumadan, anlamadan sehven imzaladığımızdan dolayı dilekçenin iptal edilmesini talep ve arz ediyoruz.

Son sorumuz. Peki; 3 Muhtar İmzasını Neden Geri Çekti? Bu Yolun Sorunları Nasıl Çözülecek?
Bu haber 1778 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum