Son Dakika: Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikasında Anlaşma Sağlandı

“Petrol-iş Sendikası ile Sumitomo Lastik Fabrikası arasında devam eden Toplu iş sözleşmesi 2 gün süren müzakere sonucu anlaşmayla sonuçlandığını duyuruldu."

Son Dakika: Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikasında Anlaşma Sağlandı
15 Haziran 2022 - 07:36 - Güncelleme: 15 Haziran 2022 - 08:15
15 Haziran Tarihi İçin Grev Kararı Alınan Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikasında Mutlu Son

“Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikası ve Petrol-iş Sendikası ile 2100 çalışan adına yürütülen Toplu İş Sözleşmesi’nde, uzlaşma sağlandı.

Anlaşma Sağlanarak Sözleşme Bitti, Grev Saati Gelmeden Sorunlar Ortadan Kaldırıldı

El Birliği İle Sorunlar Çözüldü

Petrol-iş Sendikası İle Sumitomo Lastik Fabrikası Arasında Devam Eden Toplu İş Sözleşmesi Anlaşmayla Sonuçlandı


Petrol-iş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu, “Petrol-iş Sendikası ile Sumitomo Lastik Fabrikası arasında devam eden Toplu iş sözleşmesi 2 gün süren müzakere sonucu anlaşmayla sonuçlandığını duyurdu.”

Uzunca bir süredir devam eden maaş zammı anlaşmazlığı sonunda 1 Mayıs’ta meydanlara çıkan ve anlaşmazlık halinde Grev kararı alacakları konusunda işvereni uyaran Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topçu, Sumitomo Rubber Ako Lastik Fabrikası işçileri adına 15 Haziran’da Grev kararı aldıklarını açıklamıştı.

Kazanan Sendika, Kazanan Emekçi, Kazanan Çankırı, olmuştur, Tüm Emekçi Yarenlere hayırlı uğurlu olsun. "Dünya Yerinden Oynar İşçiler Birlik Olsa"

Halil İbrahim Topcu => Petrol-iş Sendikası Çankırı Şube Başkanı

Çankırı'nın yerel medyası www.haberci18.com İnternet medyası olarak diyoruz ki, ”Bugüne kadar büyük fedakârlıklar göstererek çalışan, fabrikayı çok güzel yerlere getiren, mutlu sonla bitirilen anlaşma tüm Sumitomo emekçilerine, Çankırı’ya iş verenlere hayırlı uğurlu olsun. İş veren Sumitomo Rubber Ako Lastik Fabrikası ve işçi kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Durmak yok, üretmeye, Çankırı'yı şaha kaldırmaya devam...

Bu haber 7503 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ALFRED
    1 ay önce
    AH BİRAZDA ŞU SAĞLIK SEN SENDİKA BAŞKANI KENDİ VE YANDAŞLARININ KOLTUK SEVDASINDAN VAZ GEÇSE DE SAĞLIKÇILARIN SORUNLARIYLA İLGİLENSE NE KADAR İYİ OLUR.