10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları

Valimiz, Belediye Başkanımız, Baro Başkanımız, "Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları
09 Kasım 2020 - 21:37 - Güncelleme: 11 Kasım 2020 - 18:54
Haberci18. com Yönetmeni Çelik Diyor ki; “Bizler Bir Ve Beraber Durdukça, Cumhuriyette, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'te Var Olacaktır. Atamızı Saygıyla, Minnetle, Özlemle Anıyoruz” Dedi

Valimizin10 Kasım Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde saygı, özlem ve şükranla anıyoruz.

Zorlu şartlar altında, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde verilen istiklal mücadelemizin önderi Atatürk, tarihin akışına yön veren bir liderdir. Aziz milletimize duyduğu güven ve inancıyla, milletimizi bağımsız Türkiye ülküsü etrafında birleştirmiş ve bu destansı mücadeleyi zaferle taçlandırarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Atatürk, askeri dehasının yanı sıra büyük devlet adamlığı, bilgisi, ileri görüşlülüğü, sevgisi, hoşgörüsü ve barışsever kişiliği ile dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

Ecdadımız, Atatürk’ün liderliğinde birlik ve beraberlik içerisinde tüm zorlukları aşmış; istiklaline ve istikbaline canları pahasına sahip çıkmıştır. Bizler de onların emanet ettikleri milli ve manevi değerlerimizi ilelebet yaşatmak için üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeliyiz.

Gençlerimize ve çocuklarımıza, yaşanan zorlukları, verilen eşsiz mücadeleyi ve bu mücadelenin liderini iyi anlatmalı ve emaneti onların teslim alacağı bilinciyle yetiştirmeliyiz. Milletimizin birliğine, beraberliğine ve hedeflerine sahip çıkmalarını sağlamalıyız. Atatürk’ü anmak ve sevgisini yaşatmak, bizlere bıraktığı ideal ve emanetlerini daha da ilerilere taşımakla mümkündür.


Türk milletinin gönlünde ölümsüzleşen büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü bir kez daha saygı, şükran ve rahmetle anıyor; vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı minnetle yâd ediyorum.


Vali=> Abdullah Ayaz

Belediye Başkanımız Esen’in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Esen, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Dünyada ‘Başöğretmen’ sıfatı ile anılan tek lider Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür. Tüm dünyada bir çiçeğe ismi konulan lider, Atatürk’tür. Dünya liderlerinin örnek aldığı ortak kişi, Atatürk’tür. Başka ülkelerde düşüncelerinin ders olarak okutulduğu, övgü ve hayranlıkla bahsedilen, “Atatürk gibi olmak” deyiminin kullanıldığı lider, Mustafa Kemal Atatürk’tür. İleri görüşlülüğü, askeri dehası ve üstün stratejik zekâsı ile enkaz halindeki bir milleti özgür bir millete çevirerek yaşam standartlarını kısa sürede yücelten ve yükselten bir devlet mimarıdır Atatürk. Şahsiyeti ve yetenekleri ile örnektir. Çağının ötesinde olabilmeyi başarmış, dost ve düşmanını kendisine hayran bırakmış olağanüstü bir insandır. En büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin kültür olduğunu söylemiş ve güzel sanatlardaki başarının devrimlerdeki başarıyı getireceğini vurgulamıştır. Hem kalemi hem de hayatı, devrimciliğin en somut örneğidir. Saymak ile bitmeyecek birçok güzel unsuru, Türklüğünün asil kanlarında toplayan bir liderdir. Her hamlesi evrenseldir. Bu yüzden Atatürk, bir dünya lideridir.
10 Kasım 1938 tarihi, bir ölüm yılı değil, sadece onu göremeyeceğimiz günün tarihidir. Atatürk, gösterdiği hedefler ve çağın ötesi düşünceleri ile Türk milletine önderlik etmeye devam edecektir.

Yüce insan, büyük lider ruhun şad olsun.”


Belediye Başkanı=> İsmail Hakkı Esen


Baro Başkanımız Av. Erkan Köroğlu’nun 10 Kasım Mesajı

Atamızı Saygıyla Anıyoruz

Ulusal bağımsızlığımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk yaşamını Türk Milletinin bağımsızlığına ve gelişimine adamış eşsiz lideri kaybettiğimiz 10 Kasım, ulusumuzda ortak hüznün tarihidir.

Türkiye Cumhuriyeti  Devleti  Ata’sının ilkeleri ışığında ilerleyerek çağdaş ve modern bir dünya devleti haline gelmelidir.

Atatürk’ü anmak, O’nun aydınlık yolundan kararlılıkla yürümek, O’nu fikirleri ile yaşatmak, kurduğu Cumhuriyete, değerlerine, demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkarak, daha ileriye taşımak gerekmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu  Önder  Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82. Yıldönümünde, saygı, minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz.


Av. Erkan Köroğlu=>Çankırı Barosu Başkanı
 
Bu haber 2984 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum