ANMOKASK İle TAMKFED Çankırı Motosiklet Derneği'nin Davetlisi Olarak Çankırı'daydı

(TAMKFED) Başkanı Çağdaş Yavuz, "Türkiye’nin kurucusu, Türk ulusunun kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için Çankırı’dayız. Atatürk ruhunu Çankırı’da yaşayacağız. Ülkemizde tek ölümsüz insan var, o da Mustafa Kemal Atatürk.” dedi.

ANMOKASK İle TAMKFED Çankırı Motosiklet Derneği'nin Davetlisi Olarak Çankırı'daydı
12 Kasım 2019 - 20:04 - Güncelleme: 13 Kasım 2019 - 09:26

Türkiye’nin kurucusu, Türk ulusunun kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için Çankırı’dalardı.

 

Ankaralı Motosikletlilerin Çankırı Çıkarması

 

Ankara Motosiklet ve Kampçılık Spor Kulübü Derneği (ANMOKASK) ile Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu (TAMKFED), Çankırı Motosiklet Derneği’nin davetlisi olarak 10 Kasım 2019 Pazar günü Çankırı’ya geldi.

 

10 Kasım'da atamızı Ankara Motosiklet ve Kampçılık Spor Kulübü Derneği (ANMOKASK) ve Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu (TAMKFED) üyeleriyle birlikte andık. Çankırı anıt alanında düzenlenen anma törenine 100'den fazla katılımcı ile katıldıktan sonra misafirlerimizle birlikte motosikletlerle kısa bir şehir turu ardından Çankırı Tuz Mağarası'nı ziyaret ettik. Tuz Mağarası ziyareti sonrası ise Çankırı Belediye Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Esen'in de katıldığı yemeğin ardından misafirlerimizi uğurladık.

 

Ankara’dan hareket eden yaklaşık 100-120 motosikletliden oluşan konvoy Çankırı Motosiklet Derneği üyeleri tarafından Çankırı girişinde karşılandı.

 

Bazı konukların eşleri ve çocukları ile katıldığı gözlenen ekip Karatekin Parkında toplanarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Konuklar daha sonra önceden belirlenen program gereği Atatürk Anıtına geçerek Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümü anma törenlerine katıldı.

 

Ellerinde Türk bayrakları ile alanda yerlerini alan konuklar saygı duruşunda bulunup İstiklâl Marşı’nı seslendirdi.

 

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Anıt Alanındaki tören bitiminde konuklara "Hoş Geldiniz" diyerek tek tek tokalaştı, bir süre sohbet etti.

 

Konuklar,  çay ikramında bir süre dinlendikten sonra Tuz Mağarasına geçerek mağarayı görüp, gezerek tanıma imkânı buldu.

 

Konuklar bir restoranda onurlarına verilen yemeğin ardından aynı gün şehrimizden ayrıldı.

 

Çankırı Tanıtımı

 

Çankırı Motosiklet Derneği Başkanı Alpaslan Koç, 10 Kasım Atatürk’ü Anma gününde davet ettikleri konuklarının Çankırı’ya gelip kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederek, “Tuz Mağarası gezisi ile Çankırı tanıtımına katkıda bulunduk, iyi ev sahipliği yaparak güzel bir gün geçirdiğimiz düşüncesindeyim” diye konuştu.

 

Koç, Çankırı’da ilk kez böylesi kalabalık motosikletli kortej etkinliği düzenlediklerini, Çankırı’da farkındalık oluşturma adına bu tür etkinlikleri sürdürerek ellerinden geleni yaparak Çankırı’nın tanıtımına katkı sağlamayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

 

Tek Ölümsüz

 

Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu (TAMKFED) Başkanı  Çağdaş Yavuz’da düşüncelerini paylaşırken şunları söyledi: “Bizler, sosyal sorumluk sahibi olarak her zaman Türkiye’nin kalbi Ankara’da 10 Kasım olsun Cumhuriyet Bayramı olsun törenlere katılıyoruz. 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü. Çankırı Motosiklet Derneğinin davetlisi olarak böylesi anlamlı günde iki dernek olarak Çankırı’dayız. Kendilerine teşekkür ederiz.“ dedi.

 

Yavuz Atatürk ile düşüncelerini şu sözlerle aktardı: “Türkiye’nin kurucusu, Türk ulusunun kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için Çankırı’dayız. Atatürk ruhunu Çankırı’da yaşayacağız.  Ülkemizde tek ölümsüz insan var, o da Mustafa Kemal Atatürk.” dedi.

 

Çankırı’ya daha önce geldiğini ancak grupla ilk kez katıldığını kaydeden Yavuz, “Çankırı güzel bir şehir. Caddeleri temiz, insanları güler yüzlü ve sıcak kanlı. Herkese teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 3101 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum