Çankırı'nın İlk ve Tek Aquaparkı Hizmete Girdi

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 63 projesinden birinin daha açılışını gerçekleştirdi. Ankara yolu üzeri Deveciler mevkiinde bulunan Aquapark, çocuk cıvıltıları eşliğinde hizmete girdi.

Çankırı'nın İlk ve Tek Aquaparkı Hizmete Girdi
30 Ağustos 2023 - 21:56 - Güncelleme: 30 Ağustos 2023 - 22:01
Çankırı’nın İlk ve Tek Aquaparkı Hizmete Girdi

Çankırı’nın ilk Aquparkı hizmete açıldı. Çankırı’da yaşayan çocukların katılımı ile gerçekleştirilen açılışa çocukların eğlenceli görüntüleri damga vurdu.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 63 projesinden birinin daha açılışını gerçekleştirdi. Ankara yolu üzeri Deveciler mevkiinde bulunan Aquapark, çocuk cıvıltıları eşliğinde hizmete girdi.

Mayosunu, şortunu giyen; sosis, simit ve kolluklarını takan çocuklar, Çankırı’nın ilk Aquaparkına koştu. Ailelerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen açılışta, çocuklar yüzme havuzlarına girerek doyasıya eğlendi.

Aquaparkın ilk kullanımını ücretsiz olarak çocuklara açan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak başladığı açılış konuşmasında göreve geldiğinde, dokuz yaşında olan Boyacı Ahmet’in, kendisinden Aquapark yapılması için söz aldığını belirterek bu dileği yerine getirmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Esen, “Göreve başlamadan önce ortak akıl ve ortak kararla projelerimizi gerçekleştireceğimizi söylemiştik. 63 projemizi de bu şekilde gerçekleştirdik. Bu da Boyacı Ahmet’in projesidir, fitili o ateşlemiştir. Popülist projelerden ziyade gelecek nesillerin yüzünü güldürecek projeler yapmak istedik. Çankırı’da yaşam kalitesini daha da arttıracağız.

Aqupark projemizi hayata geçirdik. İlerleyen süreçte yan taraftaki 26 odalı, 4 süit ve aile odası olan sosyal tesisimizi ve misafirhanemizi de hayata geçireceğiz. İçerisinde; 500 kişilik kır düğün salonumuz, 400 kişilik restoranımız var. İki aya kadar bu tesisimizi de tamamlayacağız.” dedi.

Aquapark projesinin yaklaşık 40 milyon TL’ye mal olduğunu belirten Esen, “Bizler yüzmeyi çayda öğrendik, gençlerimiz de burada öğrensinler.” diyerek kendisini girişte karşılayan çocukları havuzlarda eğlenmeleri için yönlendirdi.

Açılışta çeşitli animasyon gösterileri ile eğlenen çocuklara ve ailelerine açılış sonunda dondurma ve limonata ikram edildi.

Bu haber 16664 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • tpk
  2 hafta önce
  treni getirin firmalar zam üstüne zam koyuyorlar tren derhal getirilsin .
 • Fatma Metin
  2 hafta önce
  Çankırıyı geliştirmek istiyorsanız iyi bir otogar yapın ve diğer illere direk otobüs verin. Ünv. Öğrencilerine iyi hizmetler götürün.
 • Halil ibrahim akyüz
  3 hafta önce
  Çok yakından takip ediyorum. Proje ve belediyecilik Hakkı Esen in işi diyebilirim. Nasıl bir belediyecilik bu harika...
 • YAREN
  3 hafta önce
  Vallahi Başkan Eline Sağlık. Gençlik Spor İl Müdüründen hızlısın.. Emeğine sağlık.