Araç Sürücülerinin Dikkatine! (Özel Haber)

Güneş İlkokulu önü Adnan Menderes Caddesi üzerinde İl Trafik Komisyonu tarafından yeni bir çalışma yapıldı. Nedense Trafik İşaret ve Levhalarına riayet edilmiyor. Ceza yeyince...devamını okuyunuz.

Araç Sürücülerinin Dikkatine! (Özel Haber)
25 Ağustos 2019 - 17:48 - Güncelleme: 25 Ağustos 2019 - 18:20

Kameralar Affetmiyor! 

 

“Trafik levhaları insanların dilidir”

 

Cumhuriyet Mahallesi, Adnan Menderes Caddesi’nde bulunan Güneş İlkokulu önü ile Askeri Gazino yönü Lise kavşağına kadar araçlarla giriş çıkışlarınıza çok dikkat etmelisiniz.

 

Güneş İlkokulu önü Adnan Menderes Caddesi üzerinde İl Trafik Komisyonu tarafından yeni bir çalışma yapıldı. Çalışmalar neticesinde köprü tarafından öğretmenevi, İsmet İnönü okulu tarafına doğru giden yol araç trafiğine kapatıldı. Cadde girişinin 2 tarafına da sürücüleri uyaracak trafik levhaları takıldı. Tek yön olarak kullanılacak olan caddede araç sürücüleri İsmet İnönü tarafından Güneş İlkokulu tarafına doğru araçları ile seyredebilecek.

 

Güneş İlkokulu önündeki servis araçları da alınan karar gereği kaldırıldı. Bölgede araç sürücüleri araçlarını park edebilmek ve yolda ilerleyebilmek için bölgede oluşan yoğunluk nedeniyle zaman zaman zorluklar yaşayabiliyor.

 

Tekrar Tekrar Uyarıyoruz Ama Dinleyen Yok; Arkadan Trafik Cezaları Gelince Hemen Mızırdanmalar Neden Başlıyor?

 

Çankırı’da mı trafik kuralları daha çok ihlal ediliyor, tüm sehirlerdemi?

 

Güneş ilkokulu yönünden yol trafiğe kapalı olmasına rağmen  kimse kural tanımadan  hala giriş yapmakta ve lise kavşağından sağa dönüp   kendi yönünde seyreden araçla karşı karşıya gelmekte ve sayısal bayiinin önünde yapılan kuralsız çift taraflı park yüzünden birgün burada bir kazaya sebebiyet verilecektir diye konuşulup duruluyor. Ayrıca  askeri gazino yönünden gelen araç gene lise kavşağına dönmekte olup lise kavşağından güzergaha giren araç çocuk sineması ile park arasında yola döşenen dubalar nedeniyle 2 araç karşı karşıya geldiğinde yan-yana zor geçildiği görülmektedir. Bu duruma yetkililerden bir çözüm bekliyoruz.

 

Diğer Sorunlu Bir Yer Daha!

 

Abdulhalik Renda Mahallesi, Zafer Cad. Pınar Sk. No:1, Merkez/Çankırı adresinde bulunan İstasyon Cami’sinin önünden geçen rampaya levha çakıldığı halde ters yönde ilerleyerek trafiği zora sokan bazı sürücüler işaret levhalarına saygıda kusur işlemeye devam ediyorlar, can sıkıyorlar. Ceza ellerine gelen araç sürücüleri “Vay anam ben ne yaptım” suçumuz ne demekten de geri kalmıyorlar.

 

Onun için diyoruz ki “Trafik levhaları insanların dilidir”

 

Kameralar Affetmiyor!

 

İl Emniyet Müdürlüğü “Trafik İşaret ve Levhalarına Dikkat Edelim” diyerek sürücüleri ve vatandaşları uyarmakta kararlı. Levhalar yerinde monteli olduğu sürede kim yanlış yaparsa cezasına katlanacak.

 

Şehirle ilgili eleştirileri özgürce yapabilen biri gazeteci olarak trafik işaretleri nedir, neleri ifade eder bende dahil herkes ezberlesin. İnilmeyecek deniliyorsa inilmeyecek, çıkılmayacak deniliyorsa çıkınılmayacak. Dönülmez deniyorsa dönmeyeceğiz, girilmez deniyorsa ters yola girmeyeceğiz. Millet bu sorduğunuz soruların cevabını ancak ceza yenince bilebilir. Ama ne gerek var da ceza yiyesiniz. Kurallara uyalım, uymayanları uyaralım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 5332 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • şerafettin Erdoğan
    7 ay önce
    Oranın yönü neden değişti?Okullar açılınca göreceğiz servis araçlarını, büyük ihtimal onlara yer açtılar.