Arama Kurtarma Çalışmalarında Kullanılacak Olan Yeni Drone Tanıtıldı

(AFAD) tarafından arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere satın alınan Drone’un tanıtımı yapıldı.

Arama Kurtarma Çalışmalarında Kullanılacak Olan Yeni Drone Tanıtıldı
03 Temmuz 2019 - 12:07

Tanıtıldı

 

Çankırı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere satın alınan Drone’un tanıtımı yapıldı.

 

Çankırı Atatürk Stadyumu’nda yapılan tanıtıma Vali Hamdi Bilge Aktaş, Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Emre KILIÇ, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, AFAD İl Müdürü Hasan Sait Korkutata, ilgili daire amirleri ve AFAD çalışanları katıldı.
 

Drone hakkında Vali Hamdi Bilge Aktaş’a bilgi veren teknik elemanlar, Drone’un yağmurda ve karda uçabildiğini, toza, suya ve darbelere dayanıklı olduğunu ifade ettiler. AFAD’ın arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılacak olan Drone, 30 dakika havada kalabilme, 30X Optik, 6X dijital yakınlaştırma yapabilen kameraya sahip olma ve 1800 metre uzaklıktaki bir objeyi 10 metreye kadar yakın ve net gösterebilme kabiliyetlerine sahip olduğunu bildiren teknik personeller, Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ ve diğer protokol mensuplarına uçuş gösterisi yaptılar.
 

AFAD’ın yeni Drone’unun, arama kurtarma faaliyetlerinde süreyi kısaltarak, olaylara daha çabuk müdahale etmeyi ve sonuçlandırmayı sağlayacak endüstriyel ölçekte bir Drone olduğu belirtildi.

 


Bu haber 1695 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum