Aranan Şahıslara Yönelik Operasyon Çankırı'da Gerçekleşti

Adli makamlara sevki yapılan, 5 şahıs tutuklanarak Çankırı E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiş, 4 şahıs adli makamlarca ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştır..

Aranan Şahıslara Yönelik Operasyon Çankırı'da Gerçekleşti
17 Mart 2020 - 21:20

Araçlar ve Üstler Didik Didik Arandı

8 Şahıs Çankırı İl Merkezinde, 1 Şahıs Çerkeş İlçemizde Olmak Üzere Toplamda 9 Şahıs Yakalanmıştır.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Kamu Düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında aranan şahısların yakalanması büyük önem arz etmektedir. Kolluk birimleri, kanunun kendisine tanıdığı yetki ve sorumluluk çerçevesinde sahip olduğu imkânları da kullanarak bu konudaki çalışmalarını kesintisiz olarak gerçekleştirmektedir.

Aranan şahısların yakalanmasında etkinliğin artırılması ve süratle Adalete teslim edilmelerinin sağlanmasına yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinesinde eş zamanlı Türkiye genelinde aranan şahıslara yönelik operasyon planlaması yapılmış olup, İlimiz genelinde Asayiş Şube Müdürlüğümüzce 06.03.2020 tarihinde sabah saatlerinde aranan şahıslara yönelik operasyon yapılmış; Çeşitli Asayiş Suçlarından (Nitelikli Cinsel Saldırı, Dolandırıcılık, Şantaj, Görevi Yaptırmamak için Direnme, 6136 sayılı kanuna Muhalefet) 8 şahıs il merkezinde 1 şahıs Çerkeş ilçemizde olmak üzere toplamda 9 şahıs yakalanmış, gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra Adli makamlara sevki yapılmış, 5 şahıs tutuklanarak Çankırı E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiş, 4 şahıs adli makamlarca ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştır..

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacı ile önleyici ve adli kolluk tedbirleri kapsamında suç ve suçluyla mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalar devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Bu haber 6048 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum