Arslan Spor Kulübü Projesi Kabul Edildi

Çankırı Arslan Gençlik Spor Kulübü’nün “Dezavantajlarını Sporla Avantaja Dönüştür” Projesi kabul edildi.

Arslan Spor Kulübü Projesi Kabul Edildi
20 Mayıs 2022 - 19:24 - Güncelleme: 20 Mayıs 2022 - 19:29
Arslan Spor Kulübü Proje

Çankırı Arslan Gençlik Spor Kulübü’nün “Dezavantajlarını Sporla Avantaja Dönüştür” Projesi kabul edildi.

2021 yılında hazırlanan Avrupa Dayanışma Programı ESC30 Dayanışma projeleri kapsamında “Dezavantajlarını Sporla Avantaja Dönüştür” projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından onaylandı.

Projenin içeriğinde dezavantajları nedeni ile spora dahil olamayan çocukların spora dahil edilmesi amaçlanmaktadır. Bununla birlikte sosyal hayata da dahil olan dezavantajlı gruplar, geleceğin Milli Sporcuları ve şampiyonları olma yolunda önemli bir adım atmış olacaklar. Asrlan Spor Kulübü tarafından 30 dezavantajlı çocuk Taekwondo, Kiçkboks, Jimnastik ve Boks branşlarına dahil edilerek aynı zamanda mevcut gruplarla kaynaştırılarak sosyalleşmeleri de sağlanmış olacak. Seçmelerde spora değil de, sanatsal faaliyetlere istekli olan çocuklar ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezine yönlendirilerek onlarında sosyal hayata dahil olmalarına rehberlik yapılmış olunacak.

Arslan Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ayhan Arslan “İki farklı AB projemiz daha kabul edildi. Önümüzdeki günlerde sözleşmelerini imzalayarak bu projeleri hayata geçireceğiz. Ayrıca 2022 yılının ilk yarısında onaylanan projelerimizin toplam bütçesi 51770 € değerindedir. 2022 yılının 2. yarısında da başvurusunu yapmış olduğumuz ve değerlendirme aşamasında olan projelerimizde mevcuttur. AB projelerini kulüp olarak gelenek hale getirmek istiyoruz. 2023 yılı hedefimiz ise 100 bin € üzerinde hibe almak” dedi.

Bu haber 1996 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    1 ay önce
    Helal olsun kardeşim sana. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Başarılarının devamını diliyorum.