Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

İl Emniyet Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği Günlük Olaylar Bülteni yayınladı.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni
21 Kasım 2020 - 12:09 - Güncelleme: 21 Kasım 2020 - 12:22
Basın Bülteni

Genel asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması amacıyla, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerimizin varlığını vatandaşa hissettirecek alanda görünür olması amacıyla başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla önleyici kolluk faaliyetleri önemli yer tutmaktadır.

Olay 1

Bu anlayış ve bilinç içerisinde ilimizde yaptığımız çalışmalar neticesinde, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerimizce müdahale edilen bir olayda; 1 Adet Baretta marka tabanca ile 3 Adet fişek ve 6136 SKM kapsamına girdiği değerlendirilen mekanizma ile açılır kapanır 1 Adet bıçak ele geçirilmiştir. Ayrıca yine yapılan kontrollerde 4 Adet Extacy uyarı madde, bir miktar esrar maddesi ve 6136 SKM kapsamına girdiği değerlendirilen mekanizma ile açılır kapanır 1 Adet bıçak ele geçirilmiştir.


Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde, genel asayiş ve kamu düzeninin devamı amacıyla önleyici ve adli kolluk tedbirleri kapsamında suç ve suçluyla mücadele ilkesi çerçevesinde çalışmalar devam etmektedir.

Olay 2

06-07/11/2020 tarihlerinde ilimiz merkezinde meydana gelen 5 farklı araçtan oto teybi ve hoparlör çalınmasına konu; "Otodan Hırsızlık" olayları ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda olayı gerçekleştiren şahsın yaşı küçük S.Y. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, devam eden çalışmalarda otolardan çalınan teyp ve hoparlörler şahsın ikametinden ele geçirilmiş, ele geçirilen teyp ve hoparlörlerin sahiplerine teslimi yapılmış, yaşı küçük S.Y. isimli şahısla ilgili Çocuk Şube Müdürlüğünce gerekli adli işlemler yapılmıştır.


Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği odaklı, mevcut kamu esenliği ve emniyeti amaçlı, Vatandaş Kolluk uyumlu çalışmalara titizlikle devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


İl Emniyet Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği
Bu haber 2778 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum