Korgun'a Yapılacak Asfalt Plent Tesisi İle İlgili Açıklama

Asfalt Plent tesisi ile ilgili yapılan açıklamalar hem Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulumuza, hem Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanı olarak şahsıma hem de Cumhur ittifakına saygısızlıktır.

Korgun'a Yapılacak Asfalt Plent Tesisi İle İlgili Açıklama
05 Şubat 2024 - 23:48 - Güncelleme: 05 Şubat 2024 - 23:54
Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan Korgun Organiz Sanayi Bölgesinde yapılması planlanan Asfalt Plent tesisine ilişkin açıklamada bulundu.

Korgun Oreganize Sanayi Bölgesini 5 yılda yüzde 100 doluluk oranına ulaştırdıklarını aktaran Başkan Kozan, Göreve geldiğimiz günden itibaren afaki, yapmadığım, gerçek dışı veya bir başkasının yaptığı işi kendim yapmış gibi ne konuştum, ne paylaştım, ne de umut verdim. Biz daima gerçeklerin yanındayız.

Korgun Organize Sanayi Bölgesinin gelişmesi için Organize Sanayi yönetimi ile birlikte hareket ederek % 40 doluluk oranı olan birinci sanayi bölgesi 5 yıl içerisinde %100 doluluk oranına ulaştırılmıştır.

Sanayimizin gelişmesinde hiçbir siyasi destek bugüne kadar alınmamıştır. Tamamen yönetim kurulu ile birlikte uyumlu çalışmamızın başarısıdır.

Asfalt Plent tesisi ile ilgili yapılan açıklamalar hem Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulumuza, hem Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanı olarak şahsıma hem de Cumhur ittifakına saygısızlıktır.

Tesis kurulduğunda en fazla 5-8 işçi çalışacak  olup; Korgunlu gençlerimiz girecektir.

Tesisin kurulma süreci aşağıdaki anlatılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Aralık 2023 içerisinde Çankırı İl Özel İdaresinin sorumluluk alanında olan 500 ün üzerinde yerleşim yerinin yol çalışmasında kullanılmak üzere asfalt plenti tesisin yatırım düşüncesinin olduğu bilgisi alınmıştır. Bunun üzerine yatırımın Korguna yapılması için kurum yetkilileri ile gerekli temasta bulunulmuş olup  Çankırı İl Özel İdaresinin 25.01.2024 tarihli yazısı ile Organize Sanayi Bölgemizde asfalt plenti tesisi kurma yatırım talebi alınmıştır. Organize Sanayi Bölgesinin 27.01.2024 tarihli yönetim toplantısı ile arsa tahsisi yapılmasına karar verilmiştir. Tesisin gerekli asgari yatırım alanın belirlenmesi, kurulacak tesisin ova başta olmak üzere ilçemize bir sorun ve risk teşkil etmemesi düşüncemiz ve kararlılığımızla yer seçim süreci devam etmektedir. Yer seçim süreci sonrasında tesis yapılaşmasına başlanılacak olup belirtilen yatırım 50 milyon TL olacaktır. Yatırımın organize sanayi bölgesi, ilçemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diler, süreç ile ilgili gelişmelerden kamuoyunu haberdar edeceğimizi bildiririz.” ifadelerinde bulundu.

Hasan Hüseyin Kozan

Korgun Belediye Başkanı

Bu haber 2859 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum