O Şimdi Asker

Muhteşem Bir Duygu. Çelik ailesi, Oğullarını Erzincan’daki Askeri Birliğine Teslim Ettiler..

O Şimdi Asker
05 Şubat 2022 - 23:57
O Şimdi Asker

Gazeteci Mustafa Çelik, İkinci Kez Asker Babası

Muhteşem Bir Duygu. Oğullarını Erzincan’daki Askeri Birliğine Teslim Ettiler

Çakı Gibi Asker Olacağım Dedi; Oldu da


Mustafa Çelik’in oğlu Muhammed Emin Çelik’in Hayali Gerçek Oldu

Geçtiğimiz 2021 yılında ilk defa girdiği Üniversite imtihanında tercihinde olan bölümü göğüsleyemediği için ileri yıllar için askerliğini tecil ettiren Muhammed Emin, çok istediği askerlik görevi için uzun vadeli tecilini bozdurarak, asker olmak istedi, çocukluk yıllarındaki hayalini de gerçekleştirmiş oldu.

Öğretmen olan 1 numara oğlu Satılmış Çelik ile 2019 yılında asker babası olmanın mutluluğunu yaşayan Mustafa Çelik, baba olarak 2022 yılında 2.kez bu duyguyu tattığım için kendimi özel hissediyorum, İnşallah 3.cü sıradaki oğlumla da aynı duyguları tekrar yaşarım" ifadelerini kullandı.

www.haberci18.com İnternet medya Yönetmeni Mustafa Çelik’in oğlu Muhammed Emin Çelik, “Peygamber Ocağına sağ salim teslim olarak, nöbetini teslim alabilmek için “Baba ocağı Çankırı’dan dualar eşliğinde ayrılarak görev yeri olan Erzincan’a uçtu.”

Şehrimizin köklü ailelerinden Mustafa & Safiye Çelik çiftinin 1 kız, 3 erkek (toplamda) 4 çocuklarından 3 numara olan oğlu Muhammed Emin Çelik, “Vatanını, milletini, bayrağını seven bir kişi olarak; baba ocağından yola çıkarak, Askeri Birliğine kavuşa bilmenin mutluluğunu ailesi ile birlikte doya doya yaşadı.

Babası, annesi, kardeşleri, eniştesi, yeğeni, 79 yaşındaki babaannesi ve arkadaşları ile helalleşerek, dualar eşliğinde baba ocağından yola çıkan; vatanını, milletini, bayrağını seven bir kişi olarak bilenen Muhammed Emin Çelik doğup, büyüdüğü, ilk, orta, lise tahsillerini tamamlayıp bitirdiği Şehitler, Gaziler, Yaranlar diyarı memleketi Çankırı’dan, vedalaşarak hava yoluyla Erzincan’a uçtu. Takvim yaprakları 2017 yılını gösterirken genç yaşlarında tüm ailesi ile birlikte Umre görevini de yapan, yetenekli, pırıl pırıl genç Muhammed Emin askerlik görevi olan vatan borcunu ödemek için şehrine Allah’a ısmarladık dedi.

www.haberci18.com İnternet medya Yönetmeni Mustafa Çelik, “Benim sizden isteğim sadece kendi evladımız için değil, onunla birlikte silahaltında olan on binlerce Mehmetçiklerimizin babasıymış, anasıymış gibi konuşuyor; Dualarınızı, Mehmetçiklerimizin üzerinden eksik etmeyin diyorum...”

Ya Rabbi! Şu anda huzurunda büyük bir ümitte sana el açan, vatanına, milletine hizmet için, vatanına kurban olsun diye eline kına yakılan yiğitlerin, Mehmetçiklerin, annelerin, babaların, kardeşlerin, eşlerin, çocukların, akrabaların, komşuların yapmış oldukları duaları kabul eyle, kalplerindeki güzel ve halis istekleri Sen makbul eyle. Hep birlikte, büyük bir coşkuyla askere uğurladığımız evlatlarımızı, vatanına, milletine bağlı olarak yetişmelerini ve sağ salim olarak Yurtlarına, ana, baba ocaklarına dönmelerini nasip eyle.

Askerlerimizin istikballerini parlak, kıyamet gününde yüzlerini ak eyle Ya Rabbi! Halk içinde imanlarıyla itibarlı, millet ve memleketimize faydalı olmalarını müyesser eyle Ya Rabbi!


Ey Rabbimiz! Dinimizi, Kur’an’ımızı, ırzımızı, namusumuzu, iffetimizi, şerefimizi, ordumuzu, yurdumuzu muhаfаza eyle. Mеmlеkеtimizе göz diken düşmanlara ve memleketin kötülüğüne çalışanlara fırsat verme Ya Rabbi! Dinîmize yardım edenleri iki cihanda aziz eyle, her türlü hizmetlerinde muvaffak eyle Ya Rabbi! Senin yolundan, Kur’an yolundan, İslam’ın yolundan bizleri ayırma Ya Rabbi!. Tüm Mehmetçiklerimizin, Güvenlik Güçlerimizin yar ve yardımcısı ol Allah’ım.

Allah rızası için El Fatiha. Amin.


Muhammed Emin Çelik, "Babası, ağabeyi, kardeşi ve çocukluk yılardan beri Berberi olan Sait ustasının berber koltuğunda"Çelik ailesi toplu halde.


Babaanne Hacı Yaşar Çelik hanımefendi Kuran-ı Kerim okurken


Muhammed Emin Çelik, ufak kardeşi Emirhan Çelik ile Çankırı Anıt Alanında, Cumhuriyet Bayramında kortej geçisinde.

Birliğine teslim olma hali.

Bu haber 16649 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • 18 li
  2 yıl önce
  Mustafa kardeşim Rabbim hayırlara vesile kılsın inşallah. İkinci evladını da asker eylemişsin maşallah. Rabbim kazasız belasız hayırlı vazifeler yapmasını ve ailesi ve sevenlerine sağ salim kavuşmasını nasip etsin inşallah. Hacı Yaşar annenizin ellerinden öpüyorum. Vesselam...
 • osman ördek
  2 yıl önce
  Mustafa bey Kusura bakmayın yeni gördüm. hayırlı olsun allah güle güle gidip gelenlerden eylesin. maşallah,
 • Mustafa Çelik
  2 yıl önce
  Asker babası, annesi olmak o kadar gurur ve onur verici bir duygudur ki; Vatanı korumak her gencin elinde olmayan bir anahtardır. Bu mutlu günümde yanımda olamazsanız da mesajlarınızla, telefonlarınızla aramanız şahsıma, aileme manevi mutluluğu yaşattığınız için, bu duygu ve düşüncelerle, canı gönülden teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. İyi ki varsınız. Selam, saygı, dualarımla.
 • Faruk
  2 yıl önce
  Allah kavuştursun. Yeğenime başarılar dilerim. Allah sağ salim gidip gelmeyi nasip etsin.
 • Fatih AKAY
  2 yıl önce
  Allah kavuştursun
 • HASAN HARPUT
  2 yıl önce
  Allah kavuştursun güle güle gidip gelsin rabbim her türlü tehlikeden bütün askerlerimizi korusun ne mutlu sana Mustafam aslan gibi asker babasısın
 • Hasan Büyükurvaylı
  2 yıl önce
  Allah kavuştursun.