Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Sorunlarını Bakanlığa Taşıdı

Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çelik, “Ekip olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Sonra Yönümüzü Milli Eğitim Bakanlığına Çevirdik” dedi.

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Sorunlarını Bakanlığa Taşıdı
30 Aralık 2019 - 00:25 - Güncelleme: 30 Aralık 2019 - 10:49

Sorunlar Bakanlığa Taşındı!

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeleri okullarına dört elle sarıldı.

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İsmail Karabasmaz, Okul Aile Birliği yönetim kurulu üyeleri Mustafa Çelik, Mehmet Yorgancı, İbrahim Demiroğlu İlimiz İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk’ü makamında ziyaret etti.

Şehrimiz A.H.R Mahallesi Refik Saydam Caddesi No:11, 18200 Çankırı Merkez adresinde bulunan Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile birliği Başkanlığı okullarının sorunlarını Milli Eğitim Bakanlığına taşıyarak okulda baş gösteren sorunları çözebilmek için atağa geçerek okullarının eski günlerine geri dönmesi için kollarını sıvadılar.

2018-2019 Eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığı arasında yapılan Protokolle Proje Okulu olan Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Eğitim ve Öğretim Politikası ile ilgili stratejik plan çalışmalarına destek olmak, eğitim hayatından fırsat eşitliğine katkı sağlamak, Eğitim Öğretim adına her türlü, Araç gereç ve diğer ihtiyaçların temini için ilimizde proje ortağı TOBB temsilcileri ve Proje Yürütme Kurulu üyeleri, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Ticaret Borsası Başkanlığının katılımları ile okulumuz öğrenci velileri ile yapılan toplantıda okulun tüm sorunları tartışıldı ve yapılması gereken çalışmalar planlandı.

Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çelik, "Kararlı ve Dik Duruşumuzla İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Sonra Yönümüzü Milli Eğitim Bakanlığına Çevirdik, Taleplerimizi Bildirdik” dedi.

Okulun eğitim öğretimdeki seviyenin artırılması adına gerekli olan ihtiyaçların karşılanması için öncelikle ilimiz İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk’ü makamında ziyaret ederek taleplerimizi ilettik. Taleplerimizin çözümünde yardımcı olacağını, bazı konuların kendilerini aştığını, Bakanlığın ilgili birimleri ile görüşülmesi gerektiğini ifade etmesi üzerine yönümüzü Milli Eğitim Bakanlığına çevirdik. Konunun ve konuların çözülmesi Okul Aile Birliği olarak bizlerin görevi idi.

İyi bir eğitim ve öğretim okulumuzdaki öğrencilerimizin hakkı idi. Bunun için, araç, gereç, öğretmen, personelin mutlaka tedarik edilmesi gerekiyordu. Bunlar ya çözülecekti, ya çözülecekti. Kararlıydık ve takipçisi idik. Okul Aile Birlikleri eğitim sisteminde emenli bir yer tutar. Okulların idaresinde yönetime yardımcı olmak, bazı kararların sağlıklı alınmasında önemli bir yere sahip olan Okul Aile Birlikleri MEB’in Okul Aile Birliği Yönetmenliğine tabidir. Yönetmelikle çalışmalarını yürüten Okul Aile Birlikleri katkı sunar. Okullarda Eğitim ve Öğretimin daha verimli hale getirilmesi için okul aile arasında bütünleşmeyi sağlayan ve tüzel kişiliği olmayan birliklere Okul Aile Birliği denir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve eğitim kurumlarında okul aile birlikleri kurula bilmektedir. Bu birlikler bulunduğu okulun ismini almaktadır.

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Çelik, Mehmet Yorgancı, İbrahim Demiroğlu Okul Müdürü İsmail Karabasmaz'ı da Yanlarına Alarak Sorunları Çözmek İçin Milli Eğitim Bakanlığı Kapısına Dayandılar!

Velilerimizin talepleri ile Okul Aile Birliği yönetimindeki görev ve sorumluluğumuz gereği yönetim olarak Milli Eğitim Bakanlığımızın kapısını çaldık, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Genel Müdürlükleri bünyesindeki Genel Müdür, Daire Başkanı ve Şube Müdürlerimize taleplerimizi ilettik, elimizden geldiği kadar baskımızı gösterdik.

Taleplerimizin başlıkları Atölye ve Laboratuarların makine parkının gelişen teknolojiye göre adapte edilmesi yenilenmesi, 2020-2021Eğitim Öğretim Yılında başlamak üzere Elektrik, Elektronik alanı için sınavlı bir sınıf kontenjanının verilmesi, öğretmen ve personel ihtiyacının karşılanması, A Blok eski ana binanın aslına uygun restore edilmesi, taleplerimize çok olumlu bakan ve bizleri çok sıcak karşılayarak, açık sözlülükle birinci dönemin sonlarına gelindiğini ancak tüm taleplerimizin ikinci dönem itibariyle karşılanacağı sözünü verdiler.

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız dediler. Tabii bu bir söz. Olur veya olmaz. Sorunlarımız giderilmedi diye de gönül koymayız. Ama; gel gelelim haklı olduğumuz davada ve mücadelemizin de peşini bırakmayız bu bir başlangıçtır. Sonuç almayı da biliriz. Ayrıca görüşmelerde bulunduğumuz Milli Eğitim Bakanlığının ilgili birimlerindeki Genel Müdür, Daire Başkanı ve Şube Müdürlerinin bizlere göstermiş olduğu sıcak ilgi alakalarına Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği yönetim kurulu olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.


 


Bu haber 4350 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum