Çankırı'da Hayat 2 Dakikalığına Durdu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Anıldı

Çankırı'da Hayat 2 Dakikalığına Durdu
11 Kasım 2020 - 00:37 - Güncelleme: 11 Kasım 2020 - 18:53
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82'nci yıl dönümünde Çankırı’da hayat 2 dakikalığına durdu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, ilimizde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle anıldı.

Etkinliklere Valimiz Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkan Vekili Nurettin Özaslan, Baro Başkanı Erkan Köroğlu, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Siyasi parti il temsilcileri, şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saatler 09.05'i gösterdiğinde sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunda bulunularak ardından İstiklal Marşı okundu.

Etkinlikler kapsamında sabah saat 08.55’te Anıt alanında Çelenk Töreni yapıldı. Törende Valiliğimiz, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenkleri Anıta bırakıldı. Ardından saat 09.05’te sirenler eşliğinde Mustafa Kemal ATATÜRK için saygı duruşu gerçekleştirildi.

100. Yıl Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi'nde Atatürk'ün fotoğraflarının yer aldığı sergi ilgi gördü. Sergi sonrasında Atatürk'ün askeri kişiliği anlatıldı.

Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde açılan Atatürk Fotoğrafları sergisinin açılışını yapan Valimiz Ayaz ve beraberindekiler daha sonra 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Anma Programına katıldı.


Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri gün içinde diğer çeşitli programlarla devam edecek.
 
Bu haber 3026 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum