Atatürk'ün İmzasının Yere Yazılmış Olması Hiç Hoş Olmamış (Özel Haber)

Yamuçlar Büfe Karşısı’ndaki Tatlı Çay köprüsü yaya yoluna "Atatürk’ün imzasının yere yazılmış olması kafaları karıştırdı. Bu imzanın köprü yaya yoluna ne amaçla, kim veya kimler tarafından yazılması olayı araştırılıyor."

Atatürk'ün İmzasının Yere Yazılmış Olması Hiç Hoş Olmamış (Özel Haber)
21 Aralık 2018 - 19:32 - Güncelleme: 21 Aralık 2018 - 21:32

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasını yere böyle atmışlar…

 

Amaç Ne? Neden Ayaklar Altına Yazılıyor? Çankırı da Neler Oluyor?

 

Türkiye haritası ve Atatürk imzası koreografisi tüm dünyayı etkilerken ne acıdır ki 21 Aralık 2018 Cuma günü Çankırı’da Tabakhane Mahallesi güzergâhında bulunan (Yamuçlar Büfe Karşısı)’ndaki Tatlı Çay köprüsü üzerine kim veya kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen, Atatürk’ün imzasının yere yazılmış olmasını görmekle şok olduk.

 

Olayı anında il Emniyet Müdürümüzle paylaşmayı düşünerek ihbarda bulunduk. Olayı yerinde gören şahsımız başta olmak üzere bazı duyarlı vatandaşlarımız derinden yaralandık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasının yere yazılması (atılması) yeterince üzücü, bir o kadarda düşündürücü olarak karşılandı.

 

İhbarımız Anında Karşılık Gördü

 

Tereddütsüz ihbarda bulunarak vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. İhbarımıza anında karşılık verildi.

 

Toplum için ne gerekiyorsa onu yapmaya gayret eden Çankırı İl Emniyet İl Müdürü Sadettin Aksoy’a teşekkür ederiz. İhbarımızı değerlendiren İl Emniyet İl Müdürü Aksoy “Olay yerine çok sayıda güvenlik güçlerini yönlendirerek olayın soruşturmasını başlattı. Bu çirkin olayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin peşine düştü.

 

Bu Bir Şuçtur!

 

Gerekli incelemeler yapılarak, çevredeki kameralar incelenmeye başlandı. Olayı gerçekleştiren kişi veya kişiler aranıyor.

 

Ataürk’ü Milyonlar anarken; kendini bilmez kişi veya kişiler Çankırı’da bu çirkin olayı gerçekleştirerek canımızı sıktı.

 

“Bugün ülkemizde rahat bir ortamda ilmin hizasında Türkiye’yi çağdaş medeniyet seviyesine getirmeye çalışıyorsak bu hiç kuşkusuz ki yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde olmuştur”

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak diyoruz ki, “Bundan yıllar önce, dünyanın emperyalist güçleri ağızlarında salyalar dökülerek hasta adam olarak nitelendirdiği topraklarımıza saldırarak bu güzel ülkemizi bölmeye çalışmışlar ve netice olarak bunda başarılı olmuşlardır. İşte o gün İstanbul’dan kalkan bir gemi ile Samsun’a ayak basan, arkadaşları ile toprağa el süren Mustafa Kemal Atatürk; "Türkiye devleti bağımsızdır, Türk insanına zincir vurulamaz" diyerek İstiklal savaşını başlatmıştır. Bu gün dünyada bütün devletlerin, liderlerin kıskandığı bir devlet adamı bize nasip olmuştur. O bakımdan Türkiye’mizin değerini bilelim, şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’mızın değerini bilelim, oyunlara gelmeyelim, bir birimizi sevelim, bir birimize hoş görüyle yaklaşalım. Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Dış güçler bizleri parçalamak istediklerinde şu yanıtı verelim, biz Türkiye olarak birlik ve beraberlik içerisindeyiz ve bizden de hiç kimse bir karış toprak sökemez. Biz var olduğumuz müddetçe, Türk gençliği var olduğu müddetçe Atatürk’ün göstermiş olduğu yolda çağdaş, medeni bir Türkiye’nin var olması için daha ileriye gitmesi için devamlı çalışacak ve bunda da başarılı olacaktır.”

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasının çirkin olaylara Çankırı'da dahil edilmesi ve ifade tutanağına bu şekilde yansıtılması, kesinlikle kabul edilebilir bir şey değildir. 

 

Çankırı’da bu olayı gerçekleştiren kişi ve kişilerin bir an önce bulunarak cezalandırılmasını talep ediyoruz. Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret etme" suçunu işlemekten bıkmayan zavallılar bilsinler ki cezasız kalmayacaklardır. Bu hainler arka bulmazsalar böyle rahat havlamazlardı, bu yaya yoluna bu imzayı atamazlardı. Bu imzayı yere değil beyinlerinize, kalplerinize kazımalarınız lazımdı diye düşünüyoruz.

 

Önceki hali

 

 

 

Gerekli işlemlerin ardından İl Emniyet Müdürülüğü tarafından boya ile kapatılan imzanın son durumu

Bu haber 4638 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum