Atanamayan Uzmanlar Derneği (Atauzder) Meclis Görüşmelerine Devam Ediyor...

Vekillerimiz sorunun çözümü konusunda yardımcı olacaklarını, Bunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu bu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini belirttiler.

Atanamayan Uzmanlar Derneği (Atauzder) Meclis Görüşmelerine Devam Ediyor...
22 Ocak 2024 - 19:57 - Güncelleme: 22 Ocak 2024 - 20:04
Devam Ediyor...

Uzman Çavuşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan atamaları 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinin son fıkrası ile Uzman Erbaş Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülmektedir."

3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinin son fıkrasında;
"Uzman Erbaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 92'nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir." denilmektedir.

Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur Kadrolarına atanma hakkına sahiptirler.2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya müteakiben bırakmak zorunda kalan Uzman Çavuşlarda hak kaybına uğramıştır. Bu Uzman Çavuşların Kazanılmış Haklarıdır. Lakin hak sahibi binlerce Kahraman Uzman Çavuş Kazanılmış Hakları olmasına rağmen yıllardır Kamuda Memurluk Kadrolarına atanamamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları Atanma taleplerine Personel Alımı Yapmıyoruz, Atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, hizmetinize ihtiyacımız yoktur, personel giderlerimiz fazladır vb. şeklinde cevaplar vererek olumsuz yanıt vermektedirler.

Yukarıda söz edilen kanun maddesinde atanma hakkında sadece usul belirtilmiş Vatan ve Millet için sahada canını ortaya koyarak görev yapan Kahramanların Atanma taleplerinin kurumlarca kabul edilmesi yönünde herhangi bir açıklama olmaması nedeniyle ve atama takdirinin Kurumların inisiyatifine bırakılması sebebiyle Kazanılmış Hakkımız olmasına rağmen Atanamıyoruz. Yıllarca bu mağduriyetimiz artarak devam ediyor.

Eski uzman çavuşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına uzun süredir meclis çalışmalarını sürdüren Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli ve yönetim kurulu üyeleri, 
Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Mehmet Ali Çelebi

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Erol Keleş
Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Ali Kıratlı
Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Ümmü Gülşen Öztürk
Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu
Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Turan Şahin
Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Musa Küçük
Yeniden Refah partisi Milletvekili Ali Yüksel Vekillerimizin nazik davetleriyle Olumlu ve ılımlı bir görüşmeler gerçekleştirdik.

Vekillerimiz sorunun çözümü konusunda yardımcı olacaklarını, Bunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu bu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini belirttiler.

Haklı mücadelemizde sesimizi duyan, bizlere değerli vakitlerini ayırıp bizlerden desteğini esirgemeyen Mehmet Ali Çelebi, Erol Keleş, Ali Kıratlı, Ümmü Gülşen Öztürk, Fevzi Zırhlığlu, Turan Şahin, Musa Küçük, Ali Yüksel Vekillerimize desteklerinden dolayı Eski uzman çavuşlar ve aileleri adına binlerce kez teşekkür ederiz. Minneti bir borç biliriz.

Bu haber 3662 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Selime TOSUN
  2 ay önce
  #EskiUzmanÇavuşlar çok teşekkür ederiz emeğinize sağlık ???????????????? İNANDIK BAŞARACAĞIZ
 • Ahmet yülek
  2 ay önce
  #EskiUzmanÇavuşlar desteğiniz için teşekkürler
 • Vedat buldu
  2 ay önce
  #EskiUzmanÇavuşlar olarak verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ederiz İNANDIK HAKKIMIZ BAŞARACAĞIZ
 • Hakan Tosun
  2 ay önce
  #EskiUzmanÇavuşlariçinAdalet #EskiUzmanÇavuşlar #UzmanÇavuş Bizlere destekleriniz için teşekkür ederiz. İNANDIK BAŞARACAĞIZ ????????????????
 • Selime TOSUN
  2 ay önce
  #EskiUzmanÇavuşlar çok teşekkür ederiz emeğinize sağlık ???????????????? İNANDIK BAŞARACAĞIZ BİZLER BAŞKANIMIZ MUSTAFA GÜNDEŞLİYLE
 • İbrahim Demir
  2 ay önce
  #EskiUzmanÇavuşlar ve aileleri olarak bizlere verdiğiniz desteklerinizden ötürü çok teşekkür ederim.