Av. Aydın Erdoğan'ın Büro Açılışı Gerçekleşti

Genç Avukat Erdoğan, "Hep birlikte açmış olduğumuz hukuk büromuzun, Çankırı ve avukatlık mesleği adına hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Av. Aydın Erdoğan'ın Büro Açılışı Gerçekleşti
28 Eylül 2019 - 08:29 - Güncelleme: 28 Eylül 2019 - 12:43

İlimizde yeni bir hukuk bürosu daha faaliyete geçti.

 

Av. Aydın Erdoğan Mesleğine Kendi Hukuk Bürosunda Devam Edecek

 

Çankırı Barosu Avukatlarından Av. Aydın Erdoğan’ın Büro açılışı 20.09.2019 Cuma gün Saat 13.30 da Cumhuriyet Mah. N. Fazıl Kısakürek Sokak Gazezoğlu Apt. Kat:1 Çankırı (Köşk Pastanesi Üstü) adresinde yapıldı.

 

Çankırı Barosu Avukatlarından Av. Aydın Erdoğan’ın Hukuk bürosunun açılışına baro yönetim kurulu üyeleri ile meslektaşları ve çok sayıda davetli katıldı. Genç avukat misafirlerini kapıda karşılayarak tek tek ilgilendi.

 

Dualarla Hizmete Açıldı, Tebrikler Kabul Edildi

 

Çankırı’da Avukatlık mesleğini icra eden Avukat Aydın Erdoğan, Cumhuriyet Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Sokak’ta kendisine ait bürosunu hizmete soktu. Cuma namazı sonrası yapılan açılış törenine katılımın yoğun olduğu, çok sayıda davetlinin de katıldığı görüldü. Büronun açılış kurdelesini Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Çankırı Baro Bakanı Avukat Erkan Köroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları ve Aydın Erdoğan birlikte kesti.

 

Baro Başkanı Avukat Erkan Köroğlu yaptığı konuşmada, “İnsanlar her meslekte başarılı olabilir ama sevdiği meslekte daha çok başarılı olur. Avukatlık da böyle bir meslek. Genç avukat meslektaşımız Avukat Aydın Erdoğan’a çıktığı yolda başarılar diliyorum. Doğruluktan, dürüstlükten ayrılmamasını temenni ediyorum. Avukatlık cüppesini kutsallığına yakışır şekilde taşıyacağından hiç şüphem yok” dedi.

 

Avukat Aydın Erdoğan, eğitimi sürecinde kendisini yalnız bırakmayan anne ve babasına teşekkür etti. Erdoğan, “Çıktığım bu yolda, adaletin bir neferi olarak Rabbim’in yar ve yardımcım olmasını niyaz ediyorum” dedi.

 

Genç avukat misafirlerine yönelik yaptığı açılış konuşmasında, “Görevimizi en adil şekilde icra etmek için kurduğum büronun açılışında sizleri görmekten çok mutluyum. Hep birlikte açmış olduğumuz hukuk büromuzun, Çankırı ve avukatlık mesleği adına hayırlı olmasını diliyorum. Mesleğimi devam ettiren genç avukat olarak, büromuza başvuru yapan vatandaşlara en iyi şekilde hukuk hizmeti vereceğim. Görevimizi bu mesleğin verdiği yükümlülük ve sorumlulukla en iyi şekilde ircaa edeceğim, kendimize görev bileceğim. 'Bir kişinin hakkını ihlal eden tüm toplumun hakkını ihlal eder. Bir kişinin hakkını korumakla da topluma çok büyük bir katkı sağlamış olursunuz' anlayışı içinde mesleğimizi yerine getireceğiz. Adaletin savunulması çerçevesinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Avukatlık cüppesini kutsallığına yakışır şekilde taşıyacağımızdan şüpheniz olmasın. Bu büro, hukuk ilminin ve hukuk uygulamasının çağdaş bir mekanı olacaktır. Avukat Aydın Erdoğan şu ifadelere de yer verdi, “İlkokuldan itibaren iyi bir eğitim almamız için çaba gösteren, Hukuk Fakültesi ve stajlık döneminde iyi bir hukukçu olmak için sürekli yanımızda olan ailelerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

Evladının mutluluğunu paylaşan baba Haşim Erdoğan ise katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür ederek meslek hayatında oğluna başarılar diledi.

 

Açılış, yapılan ikramların ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Bu haber 3382 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum