Ayıptır, Yazıktır "Bu Kadarda Olmaz" (Özel Haber)

Yaşanan çirkinlik karşısında aklı başında olan Çankırı Belediye Başkanlığımızı uyarıyoruz. "Kimseyi Affetme"

Ayıptır, Yazıktır "Bu Kadarda Olmaz" (Özel Haber)
03 Aralık 2019 - 20:54 - Güncelleme: 04 Aralık 2019 - 00:02

İlimizdeki Çarşamba Pazarının Hali İçler Acısı!

 

Çankırı İl Merkezi Çarşamba Pazarında Hoş Olmayan Görüntüler İnsanın Midesini Bulandırıyor

 

Çankırı'nın Buğday Pazarı Mahallesi Papatya Sokak 18100 Çankırı/Merkez adresinde halka hizmet veren Pazar yerinde hiçte hoş olmayan görüntüleri fotoğraflamak şahsımızı derinden yaraladı.

 

Çarşamba Pazarının bir an önce bakıma alınması ve olması gereken standartlara ulaşması yönünde özelliklede; pazarcı esnafının ekmek teknesi olan iş yerini b*k içerisinde bırakması hayli düşündürücü.

 

Şehrin en büyük Mahallesi olan Buğday Pazarı Mahallesi’nde Çarşamba günleri kurulan pazar ve bu pazarda tezgah açan esnafların geride bıraktıkları çirkin görüntülere esnafların vurdum duymazlığımı diyelim, Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Amirliğinin acizliğimi diyelim vatandaşların ağırlıklı olarak hizmet aldığı, Pazar sahası tam anlamıyla içler acısı durumda.

 

Buğday Pazarı Mahallesi Papatya Sokak 18100 Çankırı/Merkez adresinde hizmet veren pazar alanının bakımsızlığı ve çirkin görüntüler vatandaşı canından bezdirdi, duyarlı bir gazeteci olarak şahsımızı da derinden yaraladı.

 

Girişlerinden itibaren pislik yuvası haline dönüşmüş pazar sahası özellikle pazara tezgâh açan pazarcılar için utanç duyulacak adeta ızdırap yuvası! 

 

"Buradan hizmet almak zorunda kalan bizler ilk andan itibaren adeta mikrop yuvasına düşmüş olmanın stresini yaşıyoruz! Çankırı Belediyesi'nin pazarcı esnafını boş bırakarak pislik içerisinde rahat satış yapmalarını engellemesi şart. Bu rezalettin acilen sonlandırılmasını talep ediyoruz.

 

Belediye ve zabıta ekipleri, pazara hizmet etmesi gereken kişiler pazarcıların ve halkın sesine kulak verip bu sorunlara el atmalılar.

 

Bu Ne Edepsizliktir!!

 

Şahsım (Ben) Çarşamba Pazarına girerken, alış verişimi yapıp pazarcı esnafına para veriyorsam Buğday Pazarı Mahallesi Papatya Sokak 18100 Çankırı/Merkez adresinde halka hizmet veren Pazar yerini her çarşamba temiz bulmak da bir vatandaş olarak benim hakkımdır! Yetkililer görev başına!

 

Objektif ve tarafsız bir gazeteci olarak, vatandaşın çektiği sıkıntılara kulak veren www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, pislik ile iç içe yaşayan Çarşamba Pazarının içler acısı haline Çankırı Belediyesi’nin bir son vermesi gerek"

 

Fazla Anlatmaya Gerek Yok. Her Şey Ortada, Pazar Yerinden Çektiğimiz Birkaç Kare Fotoğraf Her Şeyi Anlatmaktadır.

 

“Bunların düzeltilmesi gerekiyor. Durumumuz günden güne daha da kötüleşiyor. Yaşanan çirkinlik karşısında aklı başında olan Çankırı Belediye Başkanlığımızı uyarıyoruz.

 

Pek çok başlık bağlamında sağlığımızı da bozmaya yön veren pislik görüntüleri karşısında susmak insanlığa sığmaz. Bu tür haberleri yaparken durumu birilerine mal etmeye de çalışmıyoruz. O pazarı bu hale getirenlere de serzenişte bulunuyoruz. Biraz daha temiz ve titiz olalım. Bir vatandaş olarak ilgililerin görevlerinin gereğini yapmasını talep ediyorum.

 

 

 

 

 

Not: Görülmemesi gerekli alanlardan çekilen fotograflar olmasına rağmen fazla moral bozmayalım diye söz konusu fotografları yayınlamayı istemedik. Çankırı'ya hiç yakışmıyor dostlar.

 

Bu haber 5367 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum