Azerbaycanlı Anne Doğum İçin Çankırı'da

Kardeş ülke Azerbaycan’dan, doğum yapmak için ailesiyle Çankırı’ya gelen Mehriban Musayeva sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Azerbaycanlı Anne Doğum İçin Çankırı'da
17 Mayıs 2022 - 12:59 - Güncelleme: 17 Mayıs 2022 - 16:02
Türkiye sağlık alanında dev yatırımlara devam ederken Çankırı’nın özel sağlık hizmetlerinde öncü kurumu Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’de ‘‘Sağlık Turizmi’’ hastalarını ağırlamaya devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Afrika ülkelerinden gelen çok sayıda hastayı sağlığına kavuşturan hastanenin son uluslararası misafiri Azerbaycanlı anne oldu. Kardeş ülke Azerbaycan’dan, doğum yapmak için ailesiyle Çankırı’ya gelen Mehriban Musayeva sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Türkiye’yi sağlık alanında güven veren bir ülke olarak gördüğünü ve doğum için Çankırı’ya geldiğini  söyleyen anne Musayeva, "Doğum için kardeş ülkemizi tercih ettik. Bebeğimiz sağlıklı olarak doğdu. Buradaki sağlık hizmetlerinin kalitesinden, hekimlerin ve hemşirelerimin ilgisinden çok memnun kaldım. İnşallah çocuğumuzu sağlıklı evlat olarak büyüteceğiz’’ diye konuştu. Baba Ceyhun Musayeva da Türk insanının kendilerine çok hürmetle davrandığını belirterek teşekkür etti.

Doğumu gerçekleştiren Çankırı Özel Karatekin Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Ş. Kadriye Erdem’de Azerbaycan’dan bir hastanın Çankırı’yı tercih etmesinin önemli olduğunu belirterek iki kardeş halkın sağlık hizmeti üzerinden birbirine daha da sıkı bağlayacağını belirtti.

Hastaneden yapılan açıklamada bebeğin ve annenin sağlık durumlarının iyi olduğu, annenin birkaç gün içinde taburcu olacağı belirtildi.

Bu haber 11082 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Türk
    1 ay önce
    Azeri değil Azebaycanlı Türkler ifadesini kullanalım. Zira Azeri diye bir millet yok. Sovyetler döneminde yapılan ayrıştırmanın sonucudur sadece. Bizler Türkiye'de ki Türkleriz, onlar Azerbaycanda ki Türkler.